Mám nárok na mateřskou když jsem byla na nemocenské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 08:59
Mám nárok na mateřskou když jsem byla na nemocenské

Ahoj, holky. Vím, že těchto téma je tu dost, ale chtěla jsem založit nějaké aktuálnější. Měla bych na Vás dotaz, zda s tím máte nějaká z Vás nebo z Vašich známých zkušenost. Do práce jsem nastoupila 18.6.19(smlouvu mam na dobu určitou do 31.1.2020- zástup za mateřskou) pracuji ve školce jako učitelka…od 18.12.19 jsem byla na nemocenské (salmonela) ukončení bylo 15.2.19 a nastoupení zpět do práce 18.2.19.. Otěhotnila jsem a doktorka mi doporučuje nastoupit na nemocenskou v červenci (to budu v 5.měsíci) z určitých důvodů a také kvůli dětem ve školce (nemoce, psychika..) A já se Vás chtěla zeptat, zda budu mít nárok na mateřskou? Nevím totiž, zda se mi ta nemocenská do té doby započítá. Na internetu každý píše něco jiného :(… Děkuju! :kytka:

Reakce:
Šáruší
Závislačka 2683 příspěvků 20.05.19 09:03

Počkej, máš tam asi chybu v rocích, ne? Jinak u nemocenská se počítá do odpracované doby, pokud při ní trvá pracovní poměr.

Šáruší
Závislačka 2683 příspěvků 20.05.19 09:04

Pokud je tam rok 2018, tak ano, máš dopracováno a budeš mít nárok na mateřskou. To marodění nehraje žádnou roli.

Lendeš
Kelišová 6354 příspěvků 20.05.19 09:04

Nemocenská v době trvání pracovního poměru se počítá, v tu dobu jsi pořád nemocensky pojištěná stejně jako kdybys chodila do práce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 09:33
@Šáruší píše:
Počkej, máš tam asi chybu v rocích, ne? Jinak u nemocenská se počítá do odpracované doby, pokud při ní trvá pracovní poměr.

Ano, teď jsem si to uvědomila. Mám tam chybu v roce…měl to být rok 2018

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 09:33
@Lendeš píše:
Nemocenská v době trvání pracovního poměru se počítá, v tu dobu jsi pořád nemocensky pojištěná stejně jako kdybys chodila do práce.

Děkuju :)!

Martha03
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 20.05.19 09:55

Ahoj. Nárok mít budeš. Nemocenská se pocita taky jak už tu holky psaly. Nepočítá se jen při výpočtu mateřské, tu ti vypocitaji z příjmu, který si měla, když si nemocná nebyla.

Váš příspěvek
Reklama