Mám nárok na mateřskou když mám neschopenku?!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 10:27
Mám nárok na mateřskou když mám neschopenku?!

Dobrý dopoledne, chtěla bych se zeptat. Od 23.9.2018 jsem byla zaměstnaná tedy ještě jsem. Ale predchozi 4 roky jsem byla doma s dcerou a nikde nepracovala. Od začátku března jsem na neschopence z důvodu krvácení v tehotebstvi a i když už žádné potíže nemám, lékař mě do práce pustit nechce. Dělám pečovatelku. Můj dotaz tedy zní, jestli dosáhnu na mateřskou dovolenou? Vím, že je tam podmínka se účastnit na pojištění 270 dní, což se mu odvádí i na neschopence. Ale každý mi tvrdi něco jiného. Jsem z toho zmatená, díky za odpovědi a předem se omlouvám za anonym. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10107 příspěvků 09.04.19 10:29

Jojo i neschopenka se do toho počítá :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 10:32

@Kriss Tina aha díky, mě totiž jinde straší, že musím mít přímo oddelano těch 270 dní a neschopenka se nepočítá. Ale já jsem zaměstnana teprve od 23.9.2018… Myslela jsem si tedy že za tu dobu dosáhnu na to :D a půlka mi tvrdí že ne a druhá půlka že jo 8o

Kajka9
Závislačka 3745 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 10:34

jo i na neschopence se počítá ale záleží kdy ti končí smlouva jestli máš jen zkušebku .. na dobu určitou tam pak je lhuta 180 dní což já nestihla …
pokud máš na neurčito tak dostaneš

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 10:35

@Kajka9 jsem od ledna po zkušební době. Smlouvu mám na dobu určitou ale konci mi 20.9. 2019… Nástup na mateřskou mám 8.8. 2019.

Kajka9
Závislačka 3745 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 10:37

tak to stihneš to máš super … já byla na nemocenské před těhu zlomila jsem si ruku .. smlouva zkončila v listopadu já na nemocenské pokračovala a otěhotněla jsem v prosinci takže jsem to nestihla ale odpracované jsem měla 2 roky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 10:39

@Kajka9 no to já právě odpracovane dva roky nemám a ředitel mi na to řekl, že to pak pošle na sociálku a uvidí se… Že se v tom sám ne orientuje. Docela zvláštní, když je ředitel.. :roll:

Extra třída :D 10107 příspěvků 09.04.19 10:41
@Anonymní píše:
@Kajka9 no to já právě odpracovane dva roky nemám a ředitel mi na to řekl, že to pak pošle na sociálku a uvidí se… Že se v tom sám ne orientuje. Docela zvláštní, když je ředitel.. :roll:

Nemusíš mít odpracovano 2 roky, musíš v posledních 2 letech být minimálně 270 dní plátcem nemocenského pojištění, což teda stihneš. Jinak u nás v práci se v tom ředitelka taky nevyzna, všechno probírala s účetní a já si to pocitala sama jestli na to dosáhnu, oni mi akorát odešlou papíry na socialku :D

Kajka9
Závislačka 3745 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 10:42

no jako v tomto je to složitější ..
já taky obvolávala kde se dalo …
pokud ti to výjde těch 270 dní tak normálně máš nárok :) …

Kajka9
Závislačka 3745 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 10:43

@Kriss Tina já vím že nemusí psala jsem že musí mít 270 dní .. ale taky jsem psala že já měla odpracováno dva roky ale nárok jsem neměla protože jsem do 180 dní nestihla nastoupit na mateřskou neprodloužili mi smlouvu

Extra třída :D 10107 příspěvků 09.04.19 10:45

@Kajka9 já reaguju na to co psala zakladatelka ne na tvůj příspěvek ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.19 10:45

@Kriss Tina hhh to je vtipný. Myslím, že ředitele by měli být informováni. Přece jen většina holek tedy u nás děti ještě nemají. Sranda byla, že já těhotenství vůbec neplanovala, ale bohužel jsem si Neuvědomila, že jsem v práci chytla nějaký bacil, kdy jsem zvracela a tak jsem zřejmě vyzvracela i prášek a bylo. :mrgreen: zrovna když si mě ředitel chválil, zvednul plat a upravil mi pracovní dobu kvůli první dceři. A já si pak nakracela a řekla mu tohle. Protacely se mu panenky, nevím jestli z důvodu toho, že je teplej a neměl pro to pochopení nebo z pracovního hlediska :mrgreen:

Kajka9
Závislačka 3745 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 10:50

@Kriss Tina promin až ted jsem si toho všimla

Extra třída :D 10107 příspěvků 09.04.19 10:53
@Anonymní píše:
@Kriss Tina hhh to je vtipný. Myslím, že ředitele by měli být informováni. Přece jen většina holek tedy u nás děti ještě nemají. Sranda byla, že já těhotenství vůbec neplanovala, ale bohužel jsem si Neuvědomila, že jsem v práci chytla nějaký bacil, kdy jsem zvracela a tak jsem zřejmě vyzvracela i prášek a bylo. :mrgreen: zrovna když si mě ředitel chválil, zvednul plat a upravil mi pracovní dobu kvůli první dceři. A já si pak nakracela a řekla mu tohle. Protacely se mu panenky, nevím jestli z důvodu toho, že je teplej a neměl pro to pochopení nebo z pracovního hlediska :mrgreen:

No aspoň že tě nemůže teď vyhodit, na protaceni očí kašli :D já nastoupila do práce po 3 a půl roku na rodičovské s prvním synem a během prvního měsíce v práci sem zjistila že sem těhotná znovu :D takže nemusím říkat jak byli v práci nadšení, akorát když sem se zapracovala do procesu sem šla na nemocenskou. U nás jsou taky mladý holky co děti nemají nebo naopak starší co maj děti už odrostly, takže se nedivím že to vedení nemá úplně nastudované jak to je s mateřskou aktuálně :)

zrcadlo
Kelišová 7421 příspěvků 09.04.19 10:57
@Anonymní píše:
@Kriss Tina hhh to je vtipný. Myslím, že ředitele by měli být informováni. Přece jen většina holek tedy u nás děti ještě nemají. Sranda byla, že já těhotenství vůbec neplanovala, ale bohužel jsem si Neuvědomila, že jsem v práci chytla nějaký bacil, kdy jsem zvracela a tak jsem zřejmě vyzvracela i prášek a bylo. :mrgreen: zrovna když si mě ředitel chválil, zvednul plat a upravil mi pracovní dobu kvůli první dceři. A já si pak nakracela a řekla mu tohle. Protacely se mu panenky, nevím jestli z důvodu toho, že je teplej a neměl pro to pochopení nebo z pracovního hlediska :mrgreen:

Smiř se s tím, že historce o vyzvraceném prášku nebudou v práci moc věřit, protože časově to vychází opravdu tak, že jsi otěhotněla přesně v době, abys už měla po zkušebce a zajistila si nárok na PPM. Já netvrdím, že lžeš, ale znám to z pohledu zaměstnavatele, a bohužel už jsem slyšela mockrát, jak to někdo neplánoval a jaká je to náhoda, a přitom si to zaměstnankyně předtím propočítávala s kolegyní. Takže z mé zkušenosti je tak 1 náhoda na 5 promyšlených tahů, tudíž se šéfovi nediv a nepitvej to (čím víc se je budeš snažit přesvědčit, žes to neplánovala, tím hůř to vyzní).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama