Mám nárok na mateřskou, když nemám odpracovaný rok?

17
9.3.21 18:45

Mám nárok na mateřskou, když nemám odpracovaný rok?

Dobrý den, Ahoj..
chtěla jsem se zeptat zda mám nárok na mateřskou?
Dělala jsem 4 roky školu, po maturitě jsem si užila poslední prázdniny (správně jsem byla studentem ještě 2 měsíce) a od 1.9.2020 jsem nastoupila do práce a pracuji do teď.
Teď jsem měsíc na neschopence. A minule jsem byla zas v karanténě. Tak jak se to do toho počítá?
Děkuji za odpovědi předem. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
719
9.3.21 18:48
@N.h.n píše:
Dobrý den, Ahoj..
chtěla jsem se zeptat zda mám nárok na mateřskou?
Dělala jsem 4 roky školu, po maturitě jsem si užila poslední prázdniny (správně jsem byla studentem ještě 2 měsíce) a od 1.9.2020 jsem nastoupila do práce a pracuji do teď.
Teď jsem měsíc na neschopence. A minule jsem byla zas v karanténě. Tak jak se to do toho počítá?
Děkuji za odpovědi předem. :)

A kdy mate termin porodu? Ale nejspis ne, na materskou narok nemate, nastoupite rovnou na rodicak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7421
9.3.21 18:51

@N.h.n kdy máš TP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46736
9.3.21 18:53

Doba uspesne ukonceneho studia i pn behem pracovniho pomeru se pocitaji do naroku na ppm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
9.3.21 18:54
@janikema90 píše:
A kdy mate termin porodu? Ale nejspis ne, na materskou narok nemate, nastoupite rovnou na rodicak.

Nemam termín porodu, protože mám teprve 2 týden zpoždění, ale s přítelem by jsme rádi. Jen řešíme právě jak by tohle vše bylo ohledně mateřské a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62853
9.3.21 19:01

@N.h.n trvá ti pracovní poměr?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
9.3.21 19:03
@martina.se píše:
@N.h.n trvá ti pracovní poměr?

Stále trvá. Smlouvu bych teď měla mít do konce srpna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46736
9.3.21 19:07
@N.h.n píše:
Stále trvá. Smlouvu bych teď měla mít do konce srpna.

jeste jednou opakuju, do doby potrebne pro ppm se pocita doba uspesne ukonceneho studia i doba stravena na pn behem pracovniho pomeru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
9.3.21 19:08
@matkabagristy píše:
jeste jednou opakuju, do doby potrebne pro ppm se pocita doba uspesne ukonceneho studia i doba stravena na pn behem pracovniho pomeru.

Takže nárok bych měla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46736
9.3.21 19:10
@N.h.n píše:
Takže nárok bych měla?

jestli jsi ted tehotna a pracovni pomer bude trvat, jak pises, ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7574
9.3.21 19:11
@N.h.n píše:
Takže nárok bych měla?

Ano, do konce srpna budeš mít odpracovany rok i když budeš od ted az do konce na neschopence a do ochrane lhůty se taky vlezes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
9.3.21 19:11
@matkabagristy píše:
jestli jsi ted tehotna a pracovni pomer bude trvat, jak pises, ano.

Tak děkuji moc. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
9.3.21 19:18
@matkabagristy píše:
jestli jsi ted tehotna a pracovni pomer bude trvat, jak pises, ano.

A kdybych nakonec nebyla, tak prostě mám nárok, jelikož mám smlouvu danou tak, že pak ten rok odpracovaný budu mít. I kdybych byla pořad doma na neschopence.
Ale chci se zeptat co by bylo pak, kdyby mi smlouvu neprodloužili a já byla bez práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46736
9.3.21 19:24
@N.h.n píše:
A kdybych nakonec nebyla, tak prostě mám nárok, jelikož mám smlouvu danou tak, že pak ten rok odpracovaný budu mít. I kdybych byla pořad doma na neschopence.
Ale chci se zeptat co by bylo pak, kdyby mi smlouvu neprodloužili a já byla bez práce?

kdybys nastoupila na ppm do 6 mesicu od ukonceni pracovniho pomeru, narok bys mela. Az budes neco vedet, napis, poradime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7574
9.3.21 19:26
@N.h.n píše:
Ale chci se zeptat co by bylo pak, kdyby mi smlouvu neprodloužili a já byla bez práce?

Pokud ti smlouvu neprodlouzi, jakože urcite neprodlouzi, tak budeš doma bez příjmu do nástupu na PPM. Takže pro tebe bude nejvyhodnejsi byt na neschopence pokud bude důvod/nebo i nebude ale doktor ti ji dá což se děje běžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat