Mám nárok na mateřskou ve stejné výši?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JaneCase
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 20.02.17 11:41
mám nárok na mateřskou ve stejné výši?

Ahoj, prosím snad se tu najde někdo kdo byl v podobné situaci, nebo aspoň rozumí lépe zákonům než já.
Před 15 měsíci jsem nastoupila na mateřskou a po jejím skončení se vrátila na částečný úvazek do práce, k tomu pobírám rodičovský příspěvek. Za měsíc nastupuji na druhou mateřskou s druhým dítkem (po 16 měsících). Nevíte jestli výše mateřské bude stejná jako s prvním, protože na částečný úvazek si vydělám samozřejmě méně než původně.
Děkuji za odpovědi

Reakce:

Uživatel je onlineNowuka2
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 20.02.17 11:44

Ano.

Lendeš
Kelišová 5422 příspěvků 20.02.17 11:53

@JaneCase Ano, pokud trvá stejný pracovní poměr jako u první PPM a dítě se narodí do 4 let věku prvního, tak se bude i druhá PPM počítat ze stejného vyměřovacího základu (pokud je ten vyměřovací základ vyšší než by byl ten současný, což tady je).

JaneCase
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 20.02.17 12:28

Tak děkuji moc, to jste mě uklidnily :-D já tu někde na emiminu našla že když se mezi tím pracuje vypočítává se mateřská z toho a může být i menší, to by mě asi kleplo :-) když už se člověk snaží něco přivydělat, ani rodičák celý nevyberu a ještě menší mateřská :mrgreen:

Gorlami
Závislačka 3231 příspěvků 3 inzeráty 20.02.17 12:45
@JaneCase píše:
Tak děkuji moc, to jste mě uklidnily :-D já tu někde na emiminu našla že když se mezi tím pracuje vypočítává se mateřská z toho a může být i menší, to by mě asi kleplo :-) když už se člověk snaží něco přivydělat, ani rodičák celý nevyberu a ještě menší mateřská :mrgreen:

Jsem zrovna na druhe MD, mezitim jsem taky pracovala na DPC a materskou mam stejnou jako prvni (pred 3 lety).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >