Reklama

Mám nárok na mateřskou ve stejné výši?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JaneCase
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 20.02.17 11:41
mám nárok na mateřskou ve stejné výši?

Ahoj, prosím snad se tu najde někdo kdo byl v podobné situaci, nebo aspoň rozumí lépe zákonům než já.
Před 15 měsíci jsem nastoupila na mateřskou a po jejím skončení se vrátila na částečný úvazek do práce, k tomu pobírám rodičovský příspěvek. Za měsíc nastupuji na druhou mateřskou s druhým dítkem (po 16 měsících). Nevíte jestli výše mateřské bude stejná jako s prvním, protože na částečný úvazek si vydělám samozřejmě méně než původně.
Děkuji za odpovědi

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 20.02.17 11:44

Ano.

Lendeš
Kelišová 5138 příspěvků 20.02.17 11:53

@JaneCase Ano, pokud trvá stejný pracovní poměr jako u první PPM a dítě se narodí do 4 let věku prvního, tak se bude i druhá PPM počítat ze stejného vyměřovacího základu (pokud je ten vyměřovací základ vyšší než by byl ten současný, což tady je).

JaneCase
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 20.02.17 12:28

Tak děkuji moc, to jste mě uklidnily :-D já tu někde na emiminu našla že když se mezi tím pracuje vypočítává se mateřská z toho a může být i menší, to by mě asi kleplo :-) když už se člověk snaží něco přivydělat, ani rodičák celý nevyberu a ještě menší mateřská :mrgreen:

Gorlami
Závislačka 3180 příspěvků 2 inzeráty 20.02.17 12:45
@JaneCase píše:
Tak děkuji moc, to jste mě uklidnily :-D já tu někde na emiminu našla že když se mezi tím pracuje vypočítává se mateřská z toho a může být i menší, to by mě asi kleplo :-) když už se člověk snaží něco přivydělat, ani rodičák celý nevyberu a ještě menší mateřská :mrgreen:

Jsem zrovna na druhe MD, mezitim jsem taky pracovala na DPC a materskou mam stejnou jako prvni (pred 3 lety).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama