Mám nárok na mateřskou ve stejné výši?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JaneCase
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 20.02.17 11:41
mám nárok na mateřskou ve stejné výši?

Ahoj, prosím snad se tu najde někdo kdo byl v podobné situaci, nebo aspoň rozumí lépe zákonům než já.
Před 15 měsíci jsem nastoupila na mateřskou a po jejím skončení se vrátila na částečný úvazek do práce, k tomu pobírám rodičovský příspěvek. Za měsíc nastupuji na druhou mateřskou s druhým dítkem (po 16 měsících). Nevíte jestli výše mateřské bude stejná jako s prvním, protože na částečný úvazek si vydělám samozřejmě méně než původně.
Děkuji za odpovědi

Reakce:
Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 20.02.17 11:44

Ano.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5884 příspěvků 20.02.17 11:53

@JaneCase Ano, pokud trvá stejný pracovní poměr jako u první PPM a dítě se narodí do 4 let věku prvního, tak se bude i druhá PPM počítat ze stejného vyměřovacího základu (pokud je ten vyměřovací základ vyšší než by byl ten současný, což tady je).

JaneCase
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 20.02.17 12:28

Tak děkuji moc, to jste mě uklidnily :-D já tu někde na emiminu našla že když se mezi tím pracuje vypočítává se mateřská z toho a může být i menší, to by mě asi kleplo :-) když už se člověk snaží něco přivydělat, ani rodičák celý nevyberu a ještě menší mateřská :mrgreen:

Gorlami
Závislačka 3277 příspěvků 20.02.17 12:45
@JaneCase píše:
Tak děkuji moc, to jste mě uklidnily :-D já tu někde na emiminu našla že když se mezi tím pracuje vypočítává se mateřská z toho a může být i menší, to by mě asi kleplo :-) když už se člověk snaží něco přivydělat, ani rodičák celý nevyberu a ještě menší mateřská :mrgreen:

Jsem zrovna na druhe MD, mezitim jsem taky pracovala na DPC a materskou mam stejnou jako prvni (pred 3 lety).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsné obvinění Terezy z Výměny: „Pořád jen spala, na dvorku byla cítit tráva!“

Čeká nás další vyhrocená Výměna manželek. O pořádné „tóčo“ se postará hlavně... číst dále >

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >