Mám nárok na nějaké finanční odškodnění?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 14:40
Mám nárok na nějaké finanční odškodnění?

Dobrý den,
minulý týden jsem navštívila ambulanci s podezřením na zánět močáku, který sem taky měla.
Dnes mi volala pražská hygiena s tím, že jsem přišla v čekárně do styku s člověkem, co má spalničky (dospělý) Já trpím nemocí, při kterém mám slabou imunitu, takže když přijde někdo do práce s angínou či střevní chřipkou, s jistotou to mám. A na močák sem dostala samozřejmě antibiotika a s nimi se malá imunita ještě snižuje. Očkovaná sice sem, ale jak sem řekla, já mám všechno. I šance na tu mojí nemoc je 1: 100 000 takže.. :nevim:
Zítra si jdu pro nějaký papír a pak na vyšetření na infekční, prý kdybych měla nějaký náznak či málo protilátek, tak bych byla 3 týdny na infekčním v nemocnici popř. pokud by to bylo lepší, tak 3 týdny v „domácím vězením“, že bych si nemohla ani ven nakoupit.
Pokud by se to u mě objevilo, měla bych pak nárok na nějaké finanční odškodnění? Tj. teď u mě řádí psychika, co kdyby, nemohla bych 3 týdny do práce, takže nevím kdo by za mě platil nájem a jídlo, protože nemocenská je fakt nic moc.
A hlavně, jdu s lékaři aby mi pomohl, ne abych tam chytla nějakou takovouhle nemoc :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Monchichik
Kelišová 6503 příspěvků 15.01.19 14:46

Jako mohla pražská hygiena vědět, že si si byla v čekárně? A po kom by si chtěla to odškodnění? Po tom nakaženém?

luci5
Závislačka 4051 příspěvků 3 inzeráty 15.01.19 14:46

Trochu nerozumím, od koho bys chtěla dostat odškodnění? Pokud tam ten dotyčný čekal stejně jako ty na vyšetření a třeba ještě ani nevěděl, že spalničky má, nemůže přeci za to, ne? A nemocnice také ne, když netušila, kdo jim tam čeká. Tahle místa jsou prostě riziková a musí se s tím počítat.
Ale možná jsem tvůj dotaz jen špatně pochopila, to se potom omlouvám.

sirikit
Nadpozemská drbna 28016 příspěvků 15.01.19 14:46

A kdo myslíš, že by Ti měl to odškodné zaplatit? :think:

kve-tinka
Závislačka 4669 příspěvků 1 inzerát 15.01.19 14:46

Odškodnění asi těžko… v tvém případě bych u dávno měla sjednanou pojistku, abych v případě marodění byla kryta/ finančně zajištěna.

Premek_Orac
Závislačka 4683 příspěvků 15.01.19 14:47

Dle mého nemáš, pokud nejsi komerčně pojištěná. Navíc pokud dobře chápu, spalničky se ti zatím neprojevily. Zdravotnické zařízení na 90% nepochybylo, pokud k potkání se spalničkami došlo před určením diagnózy pacienta.

svapi
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 15.01.19 14:48

Kdo by ti měl dát odškodnění?? :roll: navíc když jsi ockovana, tak bys to tedy opravdu chytit neměla…pokud ti může vypadnutí z prac. procesu způsobit takové potíže (nájem, jídlo), tak máš snad pojištění i pro případ prac. neschopnosti..tam se pak proplaci ty dny doma.

luci5
Závislačka 4051 příspěvků 3 inzeráty 15.01.19 14:48
@Monchichik píše:
Jako mohla pražská hygiena vědět, že si si byla v čekárně? A po kom by si chtěla to odškodnění? Po tom nakaženém?

Já myslím, že si pak nemocnice vyhledala, kdo v určitý čas mohl přijít do styku v čekárně s tím nakaženým a pak nahlásili hygieně, která zakladatelku zkontaktovava.

lachtanice86
Kelišová 7192 příspěvků 15.01.19 14:50

Tak když máš takové problémy tak máš určitě pojištění. A jinak nechápu kdo by ti to odškodnění měl platit?

Obeli
Kecalka 178 příspěvků 15.01.19 14:51
@Anonymní píše:
Dobrý den,
minulý týden jsem navštívila ambulanci s podezřením na zánět močáku, který sem taky měla.
Dnes mi volala pražská hygiena s tím, že jsem přišla v čekárně do styku s člověkem, co má spalničky (dospělý) Já trpím nemocí, při kterém mám slabou imunitu, takže když přijde někdo do práce s angínou či střevní chřipkou, s jistotou to mám. A na močák sem dostala samozřejmě antibiotika a s nimi se malá imunita ještě snižuje. Očkovaná sice sem, ale jak sem řekla, já mám všechno. I šance na tu mojí nemoc je 1: 100 000 takže.. :nevim:
Zítra si jdu pro nějaký papír a pak na vyšetření na infekční, prý kdybych měla nějaký náznak či málo protilátek, tak bych byla 3 týdny na infekčním v nemocnici popř. pokud by to bylo lepší, tak 3 týdny v „domácím vězením“, že bych si nemohla ani ven nakoupit.
Pokud by se to u mě objevilo, měla bych pak nárok na nějaké finanční odškodnění? Tj. teď u mě řádí psychika, co kdyby, nemohla bych 3 týdny do práce, takže nevím kdo by za mě platil nájem a jídlo, protože nemocenská je fakt nic moc.
A hlavně, jdu s lékaři aby mi pomohl, ne abych tam chytla nějakou takovouhle nemoc :nevim:
Jessica4
Kecalka 223 příspěvků 15.01.19 14:52

No jsem tedy zvědavá co vám tu ostatní poradí. Ale to co tu píšete je trochu…no.. přes čáru?? Do nemocnice a k lékaři chodí nemocní lidé a dotyčný nakažený třeba o tom ani nevěděl.. :nevim: kdybyste potkala cizího člověka a nějakým způsobem byl nakažený, taky byste hned chtěla odškodné???? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 14:55

Nevim kdo by mi to mel platit, proto se ptam jestli na to mam narok. Byla jsem normalne na ambulanci pro dospele ale fakt sem tam necekala, ze tam mohu neco takoveho chytnout. Z hygieny mi jeste volali ze kdyby se u me objevila ryma, zvysena teplota, cokoliv tak hned volat na ambulanci, ze si se mnou domluvi schuzku mimo pracovni dobu, ze tam nesmi byt ostatni pacienti atd.. mocak uz mam ok jen dobiram antibiotika ale jestli se to u me projevi tak budu dost nastvana, ja si fakt nemuzu dovolit byt 3 tydny sama doma, pritele nemam ziju sama, najem v praze 13500 fakt nevim, kdo by to za me platil, plus samozrejme jidlo a dalsi nezbytnosti

araw
Neúnavná pisatelka 16735 příspěvků 15.01.19 14:57

Se jen směju :lol: ty rady o pojistce. Holky, to si fakt myslíte, že by ji někdo pojistil na nemoc, co chytne ze vzduchu? Když má takovou diagnozu? To asi ne, ta by měla ve výjimkách asi všechno :lol: ale i se směju, jaké odškodnění? jako, že by chudák, co je nemocnej a jde k doktorovi, ještě platil někomu dalšímu odškodné? Svět se v zadek obrací, ale naštěstí nejsem Amerika a tyhle odškodnění se tu nevedou :lol: To by bylo stejné, jako tam chytit neštovice nebo anginu. Jdu do ambulance a bohužel je jasné, že v čekárně můžu něco chytit :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 14:59

Hm tak nic takze to bude na me. No to mal radost fakt doufam ze budu ok.

rozand
Závislačka 4273 příspěvků 15.01.19 15:00

To fakt tezko.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >