Mám nárok na nemocenskou?

28
19.9.19 00:05

Mám nárok na nemocenskou ?

Dobrý den, prosím o radu jsem těhotná a z důvodu mého ryzikoveho zaměstnání musím jít na nemocenskou ovšem minulý rok jsem byla 7mesicu a tento 4 měsíce na neschopence. Mám vůbec nárok na nemocenskou popřípadě na mateřskou? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.9.19 00:33

@Jajii k odpovědi nepises vsechny informace. Si stale zaměstnává? Jak dlouho si v posledním zaměstnání? To je ohledne ppm. Ohledne pn, tak je nějaká podpurci doba, ale to určitě odpoví někdo jiný, nebo si zavolej na ossz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
19.9.19 00:42

@lachtanice86 jsem stále zaměstnaná 4 roky celkem. Od poslední nemocenske jsem už dva měsíce v práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
19.9.19 02:04

@Jajii na nemocenskou jako tehotna ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39421
19.9.19 02:20

@Jajii ahoj, píšeš, že máš rizikové zaměstnání, né těhotenství, to by tě buď měli přeřadit a nebo platit - pokud by tě nechal zaměstnavatel doma, nemusela bys řešit vycházky, ale chápu, že to někdy nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
19.9.19 02:40

@Ginuš ja to ještě neoznámila tak nevím jak se zachovají. Zajímám se protože třeba ryzikove bude (snad ne ) ale ať vím na co mám nárok či ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
19.9.19 02:41

@splendis mam nárok? I když sem vyčerpala 270 denní lhutu za dva roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68764
19.9.19 05:21
@Jajii píše:
@lachtanice86 jsem stále zaměstnaná 4 roky celkem. Od poslední nemocenske jsem už dva měsíce v práci.

A mezi tou 7 a 4 mesicni bylo odoracovano kolik?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16600
19.9.19 06:19
@Jajii píše:
@splendis mam nárok? I když sem vyčerpala 270 denní lhutu za dva roky.

Nemas narok. Na nemocenskou zadny narok neexistuje, o te rozhoduje lekar. Pokud ti krome tehotenstvi nic neni a neni rizikove, nemocenskou nedostanes. POkud mas neodpovidajici praci, mas narok na prerazeni na jinou, dle zakona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
19.9.19 07:40

@mroe @Jajii Má nárok. O vyplacení nemocenske rozhoduje CSSZ. Lekar rozhoduje, zda tě nechá doma nebo ne. Lekar ti muže napsat rizikové. Doma být můžeš. Tím že jsi tehotna, si CSSZ nevezme na triko a i když ti skončí podpůrčí doba, budeš mít tím pádem nárok na proplaceni nemocenské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16600
19.9.19 16:36
@splendis píše:
@mroe @Jajii Má nárok. O vyplacení nemocenske rozhoduje CSSZ. Lekar rozhoduje, zda tě nechá doma nebo ne. Lekar ti muže napsat rizikové. Doma být můžeš. Tím že jsi tehotna, si CSSZ nevezme na triko a i když ti skončí podpůrčí doba, budeš mít tím pádem nárok na proplaceni nemocenské.

Ale neexisuje zadny narok na neschopenku, to je nesmysl. Pokud je jen tehotna, neni zadny zdravotni duvod, aby ji lekar neschopenku vystavil. Jen kvuli tehotenstvi zadnou neschopenku nedostane, pokud nema potize. Na nevhodnou praci se nedava neschopenka, to se resi prerazenim na praci vhodnou, resit to ma s ni zamestnavatel, ne lekar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
19.9.19 18:08

@j.a.n.i1 po té 7 měsíční sem. odpracovala 5 měsíců a po té 4 měsíční NP dva a pořád pracují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28
19.9.19 18:11

@splendis nemocenskou teda můžu mít do porodu? Ale mateřskou nedostanu že? Na ní nárok nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
19.9.19 18:14

@mroe já se bavím o nároku na proplacení neschopenky po ukončení podpůrčí doby. Jako tehotna nárok mít bude, hlavně když bude mít rizikové, to si CSSZ takové riziko na sebe nevezme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
19.9.19 18:17

@Jajii jestli te doktorka nechá doma, tak určitě ano. Ale až ti skončí podpůrčí doba, budeš muset na socialku si zažádat o prodloužení podpůrčí doby. Nárok na mateřskou to nevím jak to tam funguje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama