Mám nárok na nemocenskou nebo jiné dávky?

13
19.5.16 19:18

Mám nárok na nemocenskou nebo jiné dávky?

Dobrý den. Nemáte prosím některá zkušenost? 24.5.2016 bych měla končit status studenta. Jenže teď nevím, kam se nahlásit dál. Jsem v 6 měsíci těhotenství. Pokud dostanu nemocenskou, tak bych se měla nahlásit i na úřad práce? Popř. mám nárok na nemocenskou nebo nějaké dávky? Děkuji moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31695
19.5.16 19:29

Až od porodu na rodičák. pokud bys žila sama, tak bys dostala na bydlení, a hmotku, ale pokud s přítelem, manželem nebo u rodičů, tak do porodu nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
19.5.16 19:31

A nahlásit se můžeš na pracák, aby za tebe platili zdravotní, jinak by sis ho musela platit sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.16 19:32

Status studenta? Tak to asi na nemocenskou nárok není to musí být člověk zaměstnaný.. Dávky nevím ale po porodu asi nástup rovnou na rodicak na 4 roky a teď se jedině přihlásit na pracak.. Ale od nich nevím zda bude nějaká podpora ta se taky dává pouze za nějakou odpracovanou dobu

• Nahlásit
  • Citovat
953
19.5.16 19:35

https://www.emimino.cz/…-pri-studiu/ něco málo se řešilo tady. Jestli by tě vzali na pracák nevím, myslím, že aby tě tam vzali, tak musíš být schopná vykonávat povinnosti uchazeče o zaměstnání, což je chodit na schůzky, pohovory a následně i třeba přijmout zaměstnání. Což v těhotenství nevím :nevim: je možné aby sis zažádala o příspěvek na bydlení, u toho musíš doložit příjmy a výdaje za čtvrtletí a mít v místě bydliště trvalý pobyt, i v případě nájmu, mít tam trvalý pobyt. Pokud ho tam má i tvůj přítel, tak by záleželo kolik vydělává, případně se tam počítá každý člen rodiny, co tam má trvalý pobyt. Jinak nevím co bych ti poradila, snad tu bude někdo znalejší podobných situací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
19.5.16 19:36

Nevím, jestli by jí na pracák vůbec vzali, sice by jí platili pojištění aspoň, ale zase musí vykonávat povinnosti uchazeče o zaměstnání, což pochybuji, že v těhotenství bude splňovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
19.5.16 19:39

Pracovala jsem cca 2 měsíce na plný úvazek, jenže pak jsme měli autonehodu a vycházky jsme bohužel měla tak blbé, že jsem nestíhala řešit školu, tak jsem ze zaměstnání musela odejít, tak nevím, zda je to k něčemu dobré. Rodiče mě už od 18 let neplatí, zvládala se to sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
19.5.16 19:45
@Mijunka2 píše:
Pracovala jsem cca 2 měsíce na plný úvazek, jenže pak jsme měli autonehodu a vycházky jsme bohužel měla tak blbé, že jsem nestíhala řešit školu, tak jsem ze zaměstnání musela odejít, tak nevím, zda je to k něčemu dobré. Rodiče mě už od 18 let neplatí, zvládala se to sama.

no a kde a s kým teď žiješ? kdo tě platí teď, když ještě status studenta máš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
19.5.16 19:50

Žiji s přítelem máme svoje patro, a pod námi bydlí můj taťka (trvalé bydliště tu má jen on a já). Zatím jsem měla brigády, které jsem měla přes fakultu, tudíž od 24.5 je již nemohu dále pro fakultu dělat, tudíž budu bez příjmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
19.5.16 20:03

@Mijunka2
a nemůžeš si najít nějakou práci? Pokud budeš zaměstnaná, budeš mít nárok na nemocenskou 6 týdnů před porodem a 6 týdnů po něm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
19.5.16 20:05

@analoja
Těhotenství mám jako rizikové a musí se to navíc hlásit zaměstnavateli, takže nevím, kdo by mě takhle zaměstnal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6104
19.5.16 20:07

@analoja no uplne vidim jak ji nekdo na mesic a pul zamestna aby ji musel platit nemocenskou a pak jeste dovolenou. :mrgreen:

Na pracak te ale vemou. Proste budes chodit kam te poslou a oni te nikde nevezmou ale aspon ti zaplati pojsteni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
19.5.16 20:11
@Mijunka2 píše:
@analoja
Těhotenství mám jako rizikové a musí se to navíc hlásit zaměstnavateli, takže nevím, kdo by mě takhle zaměstnal.

zaměstnavateli se těhotenství hlásit nemusí… otázka je, jestli se to v šestým měsíci dá ještě utajit ;-)
pokud na nic nekápneš, zbývá jen ten pracák a rodičák po porodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
19.5.16 20:22
@Mijunka2 píše: Žiji s přítelem máme svoje patro, a pod námi bydlí můj taťka (trvalé bydliště tu má jen on a já). Zatím jsem měla brigády, které jsem měla přes fakultu, tudíž od 24.5 je již nemohu dále pro fakultu dělat, tudíž budu bez příjmu.

tě živit přítel, se kterým čekáš dítě. do porodu fakt nic nedostaneš :hug:
ale teda zkusila bych najít nějakou práci, kde by ti dali třeba smlouvu jen na pár měsíců, do mateřský, pak bys měla i nárok na mateřskou, protože by se ti tam počítala i škola, pokud ji úspěšně ukončíš. Pokud bys po konci školy nastoupila do práce a aspoň do 32.-34tt dělala. pak bys mohla na mateřskou, těhc pár měsíců nebo týdnů by ti hodilo pěknej balík peněz :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27606
19.5.16 20:41
@Elvinerha píše:
Nevím, jestli by jí na pracák vůbec vzali, sice by jí platili pojištění aspoň, ale zase musí vykonávat povinnosti uchazeče o zaměstnání, což pochybuji, že v těhotenství bude splňovat.

A to jako proč ne? :nevim:
Myslíš, že těhotná ženská nedokáže jít na schůzku a říct: dobrý den, jsem z úřadu práce, ano, vidíte dobře, jsem těhotná, děkuji za razítko, sbohem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama