Mám nárok na neschopenku v těhotenství?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
15
5.1.22 12:50

Mám nárok na neschopenku v těhotenství?

Ahoj holky, jsem 21tt a normálně chodím do práce. Na mateřskou mám jít v březnu. Chtěla jsem tu vydržet do března, ale začínám mít docela velké nepříjemnosti ve spojitosti nejspíše s tehotenstvím. Mám nesnesitelné migrény ze kterých zvracím a celkově jsem dost bolavá a vyřízená.
Jenže nevím kam se obrátit. Jestli říct gynekologovi nebo to zatím řešit s obvoďačkou? Od koho jste měli neschopenku vy? A daji mi ji vůbec z těchto důvodů?
Jak se to potom řeší s navázáním na mateřskou?

Hold bych šla proste o měsíc dřív no :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20903
5.1.22 12:53

Můžeš zkusit oba dva, lépe gynekolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14874
5.1.22 13:00

Řeší se to tak, že si zvolis datum nástupu na mateřskou 6-8 týdnů před. Financne se ti vyplatí 6 a doktor ti ukončí poslední den neschopenku a další den nastoupís na mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82568
5.1.22 13:06
@Bubla Bůčková píše:
Můžeš zkusit oba dva, lépe gynekolog.

Tak zrovna migrenu bych spis resila u obvodaka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56534
5.1.22 13:08

Jako prvého bych kontaktovala gynekologa. Jinak je poslední slovo na lékaři, zda mu tvé problémy připadnou dostatčné (mně jo, ale na tom nesejde). Kolikrát se dávají na mnohem větší banality, ale občas se najde doktor tvrďák, co to nevypíše, dokud je těhotná schopná se k němu doplazit po čtyřech. Pak bych zkusila obvoďáka, ale třeba naše obvoďačka odmítla psát PN na cokoliv, co definitivně nesouviselo s těhotenstvím (třeba chřipka).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2367
5.1.22 13:18

Gynekologovi si řekni. Tam budeš chodit porad. Navíc to souvisí s tehotenstvim. Určitě ti ji napíše a kdyby se ti udělalo lépe, můžeš ji kdykoliv ukončit a jít zase než nastoupis na MD do práce. ;) Ja byla na neschopence u gynekologa do 25.11. a od 26.11. na mateřské. 6 týdnu před. On ti ji ukončí a dá ti papir na mateřskou. Takže bych byla radši u něho na neschopence. Kdyby měl problém, muže ji napsat i prakticky lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6836
5.1.22 14:06

@Amalie215 nemas to od pretezovane patere? Taky bych sla pres gyndu, protoze obvodak se na tebe bude bat i jen kouknout kdyz si tehotna. Prd tomu rozumi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4657
5.1.22 17:23

Zkusila bych genekologa ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4186
5.1.22 17:24

@j.a.n.i1 v těhotenství s migrénou nejde nic dělat, všechny prášky jsou v těhotenství nevhodné. Takže leda na gyndu pro neschopenku a vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 20:06

No muj doktor byl co se týče neschopenky hodně tvrdý :lol:. Když jsem si řekla o neschopenku, kvůli zvracení, rekl mi že jsou ženy které končí kvůli tomu v nemocnici, no naštvaná js nebyla, ale v práci to nebylo 2× příjemné furt jsem musela cucat nějaké bonbóny, pak jsem mela hnusně v puse, protože cucaci bonbóny normálně nejím. Pak jsem mela i pořád žízeň, ale po opadnuti nevolnosti jsem v práci byla ráda, nemyslela jsem na blbosti, ten den utíkal, no v 20 tt? +/- mi diagnostikoval nízko položenou placentu, a když jsem mu řekla, jestli to nevadí v práci, že tahám bedny, sice si můžu sednout, tak to skoro vyvalil oči a no to nemůžete, jestli mě nejde preřeradit jinam, tak jsem řekla, že jediné ulehčení bylo to s tím sezením, tak mi hned neschopenku napsal… A z neschopenky půjdu hned v únoru na mateřskou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
11.1.22 19:07

Mně to nabídl gynekolog i obvoďačka - abych šla na neschopenku. Jednak mám rizikové povolání - speciální pedagog u mentálně postižených a romských dětí a jednak jsem měla celkem komplikace - nevolnosti, velká únava, 2× záněty ledvin - jednou jsem skončila i v nemocnici, 2× nachlazení, bolesti kyčlí (a to jsem přibrala jen 7 kg), tvrdnutí břicha. V práci pro to měli naprosté pochopení (všechny těhotné šly vždycky na neschopenku). Byla jsem na neschopence od září do prosince a musím říct, že to hrozně rychle uteklo. Zeptej se gynekologa a vzhledem k tvým zdravotním problémům by ti to měl umožnit. Kdyby nechtěl, tak obvodní lékař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat