Mám nárok na placené volno v den očkování?

1037
8.6.21 11:41

Mám nárok na placené volno v den očkování?

Zdravím,

otázka už je jasná. Zítra jdu na druhou dávku očkování a obávám se, že budu opět k. o.. V den první dávky jsem si brala dovolenou, to už se mi teď ale nechce. Na netu jsem našla něco, že mám nárok na placené volno. Jak to tedy je?

Předem děkuji a prosím o odpovědi na danou otázku. Hezký den. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18260
8.6.21 11:43

@meduzka23 On ten internet funguje i na jiné věci, než jen emimino :mrgreen:
https://www.podnikatel.cz/…acene-volno/
Takže ano, máš. Stejně, jako když jdeš k lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
8.6.21 11:44

@unuděná Já to četla, jen se chci ujistit. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2680
8.6.21 11:45

Dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci pracovní volno s náhradou mzdy při vyšetření nebo ošetření ve zdravotnickém zařízení na dobu nezbytně nutnou, pokud je toto vyšetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je (s ohledem na zdravotní pojišťovnu zaměstnance) nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout, pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
686
8.6.21 11:47

Já dostala propustku na 4 hodiny. Další volno bych si musela nadpracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
8.6.21 11:50

Pokud to tedy správně chápu, tak nemám nárok na celý den volna, resp. na celých 8 hodin. To, že mám nárok na volno když jdu k lékaři je mi jasný, protože poté jdu vždy normálně do práce. Jde mi o to, že pokud mi nebude po očkování dobře, tak bych ráda zůstala doma a vyležela to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33048
8.6.21 11:54
@meduzka23 píše:
Pokud to tedy správně chápu, tak nemám nárok na celý den volna, resp. na celých 8 hodin. To, že mám nárok na volno když jdu k lékaři je mi jasný, protože poté jdu vždy normálně do práce. Jde mi o to, že pokud mi nebude po očkování dobře, tak bych ráda zůstala doma a vyležela to.

A co takhle objednat se až na odpoledne? U nás ženy po očkování přišly i na noční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2680
8.6.21 11:55
@meduzka23 píše:
Jde mi o to, že pokud mi nebude po očkování dobře, tak bych ráda zůstala doma a vyležela to.

V tom případu musíte dostat neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9254
8.6.21 11:56

@meduzka23 tak to leda sick day nebo dovolená. Úplně stejně jako když ti bude normálně špatně kdykoliv jindy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
8.6.21 11:57

@Russet Ono to možná asi vyzní, že mám problém jít poté do práce, tak to není, vždy chodím po lékaři normálně do práce, ale minule mi po očkování bylo nahned blbě a tak jsem si brala dovolenou a jela domů. Druhý den už jsem byla v pohodě. Nevím, jak mi zítra bude, třeba to bude ok a já budu moct normálně do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
8.6.21 11:58

Máš narok na propustku jako u jiných lékařů. Měla ses objednat po práci nebo na druhou půlku pracovní doby. Ráno bys šla do práce, po obědě odešla na propustku a pak rovnou domů. Já teda ale doufám, že mi nic hrozného nebude. Jdu tam za chvíli a rovnou z očkování jdu na schůzku do školky, tak jsme zvědavá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
8.6.21 12:02

@Midaku No tím, že jsem byla na té první dávce hned ze začátku když se očkování rozjelo, tak jsem neměla moc na vybranou. Druhý termín dávky už se automaticky určuje sám. Nehledě na to, že jsem vybrala ranní hodinu skrz to, že je v mé práci důležité být spíše až v těch odpoledních hodinách. Nepočítala jsem s tím, že mě to očkování takhle sejme. Tak snad to budeš mít v pohodě a já zítra též. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2680
8.6.21 12:02

@meduzka23 Záleží na vašem vztahu se zaměstnavatelem (což my nevíme), buď vezme: „bylo mi špatně“, anebo bude chtít neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1037
8.6.21 12:07

@Luboš P Dobrá. Moc děkuji všem. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24457
8.6.21 12:17
@Luboš P píše:
V tom případu musíte dostat neschopenku.

na půl dne? a kdo ji vystaví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat