Mam narok na porodne a jine davky v mem pripade?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JolanaH
Nováček 3 příspěvky 09.05.19 18:30
Mam narok na porodne a jine davky v mem pripade?

Dobry den maminky, potrebovala bych radu prosim ale nesudte me. Prozila jsem nekolik velmi spatnych vztahu v zivote a proto jsem stastna za velmi hodneho partnera ktereho nyni mam. Velmi touzim po druhem diteti.Mam syna a ten ma 10let.Ziji s nim u pritele v domecku kde bydli i jeho rodice. Trvale bydliste mam u svých rodicu jeho rodice nechteli abych ho u nich mela. Jsou tp starsi lide a maji strach jinak jsou velmi hodni. Pritel se take mnohokrat zklamal ve vztazich a proto nyni to mame tak ze si kazdy hradime sve vydaje sam. Ja platim u nej najem. Jidlo platime napul i vse ostatni napr. v restauraci atd. Sveho syna si zivim sama veskere vydaje.On by dite take chtel ale mam z nej zvlastni pocit ohledne toho ze by i po tom chtel aby to bylo jak dosud hradit vse napul. Tak bych chtela vedet zda v tomto pripade kdy vlastne zijeme vedle sebe a prakticky nevedeme spolecnou domacnost bych mela narok na porodne ci pridavky nebo jine davky. Byla bych brana jako samozivotelka, kdyz nejsme sezdani? Jak se to bere na socialce? Mate nejakou zkusenost, nebo radu, krome te vzit nohy na ramena a utect? Priteli se stali opravdu spatne veci ze strany byvale partnerky a tak jeho postoje chapu… Dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Šáruší
Závislačka 2833 příspěvků 09.05.19 18:35

Hele, je lepší se s ním domluvit před dítětem, jak by to bylo, kdybys byla na rodičáku s jeho dítětem a neměla tudíž příjem. Tenhle model ve chvíli, kdy máte být rodina se společným dítětem nemůže fungovat. Abys měla nárok na dávky jako samoživitelka, musela bys mít určené alimenty, jinak vám na to sociálka neskočí. Porodné vůbec, tam se bere plat obou. Přídavky možná, ale to bys musela mít soudně dítě v péči a soudně určené alimenty. Prostě je špatné, aby on tě neživil, když jsi na rodičáku s jeho dítětem. Takže než jít do dítěte, tak si důrazně promluvit o tom, že tenhle model nemůže fungovat, když nebudeš pracovat.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15150 příspěvků 09.05.19 18:44

@JolanaH já ti teda nevím ale dítě a tebe by měl živit on :nevim: jak si to představuješ že s rd uživíš sebe dvě děti a nájem?

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 8 inzerátů 09.05.19 19:00

Výše už bylo vše zmíněno a opravdu bych se rozmyslela, takové hospodaření by se mi tedy nelíbilo a už vůbec ne na RD. Jako chlap bude mít normálně plat, velkoryse tedy bude platit polovinu na výdaje a vy budete žít z RP? Tohle opravdu nejde… pokud žijete jako rodina, tak nejde aby jeden živořil a druhý si žil úplně v pohodě.

7.straka
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 09.05.19 19:25

Jdu přichystat „pěkný večer“ jako poděkování, že je můj chlap aspoň trochu normální.

hanka.br.
Generální žvanilka 20149 příspěvků 09.05.19 19:28

@JolanaH Musíš sama vidět, jak je to nezdravé. Bu´d si ho chceš zaháčkovat nebo tvoje touha po dítěti naprosto převálcovala soudnost, ale sama sobě odpověz na otázku, jestli tohle je model stabilní milující rodiny, do které by se slušelo přivést dítě.

Tableta
Kelišová 5161 příspěvků 09.05.19 19:29

Kromě rady vzít nohy na ramena mám ještě jednu dobře míněnou - nedělej si s ním dítě :nevim: Takhle partnerství nefunguje. Rozhodně by nemělo. A už vůbec ne rodičovství.

Příspěvek upraven 09.05.19 v 19:30

Janli
Echt Kelišová 8846 příspěvků 09.05.19 19:30
@7.straka píše:
Jdu přichystat „pěkný večer“ jako poděkování, že je můj chlap aspoň trochu normální.

Jo, po tom, co tady občas čtu, mám pocit, že můj chlap je světec.
Zakladatelko, takhle se chová vypočítavej sobec, ne chlap pro život.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 19:37

Ikdyby své dítě živil. Máš svého syna a mu by bylo asi líto, že tam máš chlapa, kterej se bude věnovat jen svému dítěti. Tvůj syn mu rekne:strejdo koupíš mi zmrzlinu? A on řekne ne, nejsi můj syn.??? Asi trošku přehnané ale hodně bych se zamyslela, jestli takhle žít. Na tvém místě bych chtěla, aby i tvé dítě bral jako rodinu. Asi jdu taky za mým chlapem a poděkovat mu, že je normální.

JolanaH
Nováček 3 příspěvky 09.05.19 19:46

Kazdopadne Vam vsem moc dekuji za Vase nazory. Moc si jich vazim.

truelly
Závislačka 3254 příspěvků 09.05.19 19:53

Není to normální :zed:

Kriss Tina
Extra třída :D 10709 příspěvků 09.05.19 19:58

Jako samozivitelku tě fakt brát nebudou, na dávky záleží na vašich příjmech, na porodné se bere tvůj příjem a příjem otce před narozením dítěte, na tom kde bydlíte nezáleží. Rodičák máš taky automaticky, výšku si můžeš nastavit. Ale jinak těžko říct, sociální případy asi nebudete :nevim: přístup toho chlapa by se mi nelíbil, je jasné že ženská z rodičáku nemůže táhnout polovinu veškerých nákladů, ten staví tak na potřeby pro to miminko, nějaké jídlo, sem tam drobnost, ale neuzivi tebe, 2 děti a ještě platit nájem.

Uživatel je onlineJahru
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 09.05.19 20:02

Protože tě nechce živit chlap, tak tě máme živit my ostatní? Chápu to dobře?

Cenarius
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 09.05.19 20:09
@Jahru píše:
Protože tě nechce živit chlap, tak tě máme živit my ostatní? Chápu to dobře?

Za spravnou odpoved ziskavate dva bludistaky. :D

JolanaH
Nováček 3 příspěvky 09.05.19 20:30

Ne nechci aby jste me zivili Vy, to je pekne hnusne od Vas.Se synem jsem byla nekolik let sama a mela kolikrat i tri zamestnani abysme to zvladli protoze na socialce jsem porad slysela jak nemam narom ani na pridavky a ze si mam dat dite do detskeho domova a az si vydelam vzit si ho zpet.Jsem poctivy obcan, pracuji od 18let na pracaku jsem a v zivote 3mesice. Taky zivim vsechny socialni pripady platim si poctive socialni pojisteni a pak nemam na nic sama narok kdyz zustanu sama s ditetem. Takovy je tady system.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama