Mám nárok na PPM, když...

12.7.15 09:14

Mám nárok na PPM když .. ?

Omlouvám se za založení, ale bohužel jsem nikde nenašla. Ráda bych se Vás zeptala, zda mám nárok na mateřskou za těchto podmínek: Nyní jsem na mateřské dovolené s dvouletým synem. Před nástupem jsem měla pracovní poměr na dobu určitou. Smlouva nebyla v době mateřské dovolené prodloužena a tím pracovní poměr skončil. Mám nárok na mateřskou v případě nástupu na mateřskou dovolenou aniž bych znovu pracovala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11341
12.7.15 09:15

Ne… na PPM máš nárok jen tehdy, když ti smlouva stále běží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 09:18

@martinkova Nejsi na mateřské dovolené, ale pečuješ o dítě a pobíráš rodičovský příspěvek (sociální dávku). Pokud zůstaneš nezaměstnaná, u dalšího dítěte nemáš nárok na dovolenou a ni na peněžitou pomoc v mateřství, ale pouze na rodičovský příspěvek od narození dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 09:19

A co by se stalo, kdybych porodila druhé dítě třeba pár měsícu po tom, co mi skončí tenhle rodičák? to bych byla na pracáku a měla nějakou tu minimální dávku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 09:22

@martinkova po dobrání rodičovského příspěvku se můžeš registrovat na pú, budeš mít nárok na podporu cca 3800-2500 na dobu 5 měsíců. Otázkou je, jestli tě těhotnou zaregistrují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 09:29

Zaregistruji.. I kdyby ji jen platily zdravotni
Naopak ji nebunebudou hnat na kazdy pohovor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 09:31
@Weruunka píše:
Zaregistruji.. I kdyby ji jen platily zdravotni
Naopak ji nebunebudou hnat na kazdy pohovor

To není tak jisté. Zdravotní pojištění platí matkám pojišťovny, pokud matka nahlásí, že pečuje o dítě. Na pú se registrují UCHAZEČI O ZAMĚSTNÁNÍ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
12.7.15 09:33

Přesně tak, PPM nebude. Jinak si to zjisti případně na ÚP, nebo se jen zaregistruješ do porodu na pojišťovně, že pečuješ o dítě do 7 let. Budou za Tebe akorát platit pojištění, ale budeš bez peněz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 09:57

Děkuju vám moc za objasnění :hug:, a ještě se teda zeptám, tentokrát bych ráda šla na 4letý rodičák, a když bych ho brala od prvního dne tak by to bylo měsíčně cca těch 4500,–?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 09:59

@martinkova čtyřletá varianta je 9 měsíců 7600, pak 3800. Ještě bys mohla volit délku rodičáku přes otce, pokud on splňuje podmínky (dostatečně dlouho zdravotně pojištěn)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 10:02

Přes něj bych mohla, ale chtěla bych si to tentokrat užít dlouho s dětičkama a s penězma problem nebude, to jen zjištuju jak to vše bude :) děkuju moc!! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4157
12.7.15 10:15

Když by jsi si sama volila na 4 roky tak je to tich 4500 jak jsi psala, to co píše @matkabagristy je když matka nemá možnost volit a nemůže si to změnit ani díky chlapovi, což ty můžeš jak píšeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 11:37

@Lemonkas to pořádně nevím jestli si můžu tak uplně zvolit, protože za poslední dva roky teda odpracováno nemam když jsem na rodičáku, ale slyšela jsem, že když jsem jednou měla nárok si zvolit délku tak už mám pokaždé nárok si volit. Jak to tedy je? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 11:47
@martinkova píše:
@Lemonkas to pořádně nevím jestli si můžu tak uplně zvolit, protože za poslední dva roky teda odpracováno nemam když jsem na rodičáku, ale slyšela jsem, že když jsem jednou měla nárok si zvolit délku tak už mám pokaždé nárok si volit. Jak to tedy je? :)

Tak to není. Je to možné pouze přes manžela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.15 11:50

Aha, tak to stejně nejspíš nechám tak jak by to bylo, že těch 9 měsícu 7600 a pak do čtyř let věku dítěte 3800

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama