Mám nárok na přídavky na děti, manžel má trvalý pobyt jinde

11
2.9.21 19:12

Mám nárok na přídavky na děti, manžel má trvalý pobyt jinde

Dobrý den, je zde nějaká maminka, která by mi poradila? Žijeme s manželem v pronájmu, ale manžel má jako jediný trvalý pobyt ještě na staré adrese.
Zajímá mne, zda se do žádosti o přídavky na děti počítá pouze ma mateřské nebo i příjmy manžela, když má pobyt jinde. Moc děkuji za odpověď.

Viz. úřad práce: nezaopatřené dítě se posuzuje s rodiči v případě, že rodiče a dítě jsou hlášeni k trvalému pobytu v témže bytě. Pokud není splněna tato podmínka, posuzuje se zletilé nezaopatřené dítě samostatně.

Příspěvek upraven 02.09.21 v 20:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78177
2.9.21 19:13

@werili Celkem logicky i prijem manzela, neb je otec deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6476
2.9.21 19:23

Zkus pouzit mozek, kdyz chces podvadet… treba na to prijdes sama… jen stoupa si muze myslet, ze trvaly pobyt clenu domacnosti muze mit vliv na jakekoliv prispevky od statu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10787
2.9.21 19:28

Nemáš. Naštěstí. To by ti nebylo trapný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
2.9.21 19:31

No, ale já nechci podvádět. Nám by příjem na 3,4 násobek životního minima vyšel i tak, jen se ptám, zda se tam manželův příjem vůbec uvádí. Jsem normální pracující žena ( nyní ještě na mateřské ) a manžel normálně pracující muž. Nikdy jsem od státu nedostala ani korunu navíc, tak mě Vaše odpověď docela uráží!!! Kdyby jste si přečetla výňatek přímo na úřadě práce, třeba by jste se v tom také nevyznala. Myslím, že od toho tady tyto stránky jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5467
2.9.21 19:32

Manžel se do toho určitě počítá, ale třeba máš záleží kolik dohromady vyděláte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
2.9.21 19:33

To ti není hloupý se takto ptát? Teď se zvyšovaly přídavky na děti. Pokud Váš společný příjem nepřevyšuje 3,4 životního minima, tak na něj máš nárok i bez podvádění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
2.9.21 19:35

@Náměsíčná děkuji za normální odpověď :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
2.9.21 19:48

Nechápu, jak jste všechny došly k nějakému podvádění, ale to mi je jedno. Já jsem se jen zeptala než se zeptám osobně na úřadě práce. Svého manžela nemám potřebu zapírat a už vůbec ne jeho normálně zdaněný příjem.
Děkuji za odpovědi, stačí mi a přeji Vám hezký večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
2.9.21 19:55
@werili píše:
Nechápu, jak jste všechny došly k nějakému podvádění, ale to mi je jedno. Já jsem se jen zeptala než se zeptám osobně na úřadě práce. Svého manžela nemám potřebu zapírat a už vůbec ne jeho normálně zdaněný příjem.
Děkuji za odpovědi, stačí mi a přeji Vám hezký večer.

A proč nevrátíte obecní byt? Sestra v něm nemá co dělat. Ten byt potřebuje někdo potřebnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11106
2.9.21 19:59
@werili píše:
Dobrý den, je zde nějaká maminka, která by mi poradila? Žijeme s manželem v pronájmu, ale manžel má jako jediný trvalý pobyt ještě na starém bytě ( obecním ) protože jsme o ten obecní byt nechtěli přijít a žije tam teď sestra.
Zajímá mne, zda se do žádosti o přídavky na děti počítá pouze ma mateřské nebo i příjmy manžela, když má pobyt jinde. Moc děkuji za odpověď. Veronika

Viz. úřad práce: nezaopatřené dítě se posuzuje s rodiči v případě, že rodiče a dítě jsou hlášeni k trvalému pobytu v témže bytě. Pokud není splněna tato podmínka, posuzuje se zletilé nezaopatřené dítě samostatně.

Příspěvek upraven 02.09.21 v 19:27

a ten obecní byt to je taky takový drobný podvod…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18316
2.9.21 20:09
@ivašot. píše:
a ten obecní byt to je taky takový drobný podvod…

Pěkně vyčůraná rodinka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17108
2.9.21 20:16
@werili píše:
Dobrý den, je zde nějaká maminka, která by mi poradila? Žijeme s manželem v pronájmu, ale manžel má jako jediný trvalý pobyt ještě na staré adrese.
Zajímá mne, zda se do žádosti o přídavky na děti počítá pouze ma mateřské nebo i příjmy manžela, když má pobyt jinde. Moc děkuji za odpověď.

Příspěvek upraven 02.09.21 v 20:08

Vy mate uz zletile deti? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
2.9.21 20:45

@topazio bohužel Vás zklamu, ale sestra i se svou malou dcerkou je řádně přihlášena. Manžel tam zůstal zapsán jako spolunajemnik po dohodě přímo s úřadem a to kvůli práci. To už Vám ale nebudu vysvětlovat. Pěkný večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
2.9.21 20:48

@cecetka nemám, mám pouze 4 měsíční miminko. Já jsem se pouze ptala než zajdu na úřad, tak at přibližně vím. Stejně nám to vyjde, protože 3,4 násobek životního minima nepřesáhneme tak nebo tak. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat