Mám nárok na příspěvek na bydlení nebo ne

Anonymní
7.1.20 11:39

Mám nárok na příspěvek na bydlení nebo ne

Ahoj. Chtěla bych si najít bydlení, ale nevím na co mám nárok. Mám syna, od jeho narození bydlím u svojí mámi. Ráda bych si našla bydlení, ale z rodičáku bych těžko zvládla zaplatit nájem, všechny poplatky a jídlo. Rodičák mám 10tisíc. Alimenty nedostávám (v rodném listě je napsaný kamarád, takže po něm samozřejmě nechci žádné peníze- není to synovo otec) jinak žádné jiné dávky nedostávám. Měla bych vůbec na něco nárok? Na kauci bych si mohla půjčit od mamky. Práci si hledám, ale zatím jsem nic nenašla.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9445
7.1.20 11:46

Doufám, že nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
@Anonymní píše:
Ahoj. Chtěla bych si najít bydlení, ale nevím na co mám nárok. Mám syna, od jeho narození bydlím u svojí mámi. Ráda bych si našla bydlení, ale z rodičáku bych těžko zvládla zaplatit nájem, všechny poplatky a jídlo. Rodičák mám 10tisíc. Alimenty nedostávám (v rodném listě je napsaný kamarád, takže po něm samozřejmě nechci žádné peníze- není to synovo otec) jinak žádné jiné dávky nedostávám. Měla bych vůbec na něco nárok? Na kauci bych si mohla půjčit od mamky. Práci si hledám, ale zatím jsem nic nenašla.

Pokud vím, tak sociálka vždycky nejdřív řeší alimenty, než ti začne dávat dávky.

Děvče, tvoje smůla je, že je každýmu u zadale, jestli jsi podstrčila někomu kukačku. (Pohádky o kamarádovi, co se jen tak nechal zapsat jako otec, si nech od cesty).

Alimenty jsou pohledávka dítěte ne tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1260

Opravdu nechci rýpat ale nárok máš rozhodně na alimenty od biologického otce dítěte :zed: ono je jednoduchý natahovat ruku ale na stvoření dítěte jsou potřeba dva a dva by se také měli starat. Jinak co se týče příspěvků na bydlení, najdi si na netu kalkulačku, zadává se tam i nájem(tedy nájem, který bys měla platit, na vyšší ti stát přispívat nebude, ten je taky k dohledání na internetu). Ale úplně nej je si zajít na sociálku a optat se tam na co vše dosáhneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
7.1.20 11:50
@karkarka píše:
Doufám, že nemáš.

Tak pokud by od toho „otce“ vymohla alimenty a pak tři měsíce někde platila, na ten příspěvek na bydlení mít nárok podle mě bude. :nevim: Našstětí pro většinu takových existencí je nereálné tři měsíce někde poctivě platit ze svého. Zástat u mámy mi přijde nejlogičtější řešení. Ale co já vím… Já mám dítě s manželem, nepřipisuju ho kamarádům. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10

Nejlépe změnit otce za biologického v rodném listě, aby se mohl podílet finančně! Bylo by to nejlepší. Jinak na dítě bude platit kamarád, napsaný v rodném listě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Otec dcery je ve vězení. Když jsem mu oznámila těhotenství napadl mě, pak se v hospodě opil a téměř zabil člověka, který přežil s trvalými následky. Je to opakované napadení a dostal na 5 let. Už jednou ve vězení byl. Když syn oslavil 2 narozeniny, tak přišel dopis ze soudu, že se chtěl zapsat do RL. Já tam raději napsala svého nejlepšího kamaráda, než abych tam napsala jeho. Víc se tady obhajovat nebudu.

• Citovat
  • Nahlásit
30994
7.1.20 11:51
@Mia25 píše:
Opravdu nechci rýpat ale nárok máš rozhodně na alimenty od biologického otce dítěte

Tak to teda nemá…
Má nárok na alimeznty od toho, kterého tam napsala a on souhlasil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
7.1.20 11:54
:zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
7.1.20 11:56
@Anonymní píše:
Otec dcery je ve vězení. Když jsem mu oznámila těhotenství napadl mě, pak se v hospodě opil a téměř zabil člověka, který přežil s trvalými následky. Je to opakované napadení a dostal na 5 let. Už jednou ve vězení byl. Když syn oslavil 2 narozeniny, tak přišel dopis ze soudu, že se chtěl zapsat do RL. Já tam raději napsala svého nejlepšího kamaráda, než abych tam napsala jeho. Víc se tady obhajovat nebudu.

Sakra, tak to promiň :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6355
@Anonymní píše:

Dobrý výběr partnera :roll: :zed: Recidivista. A ten tvůj kamarád je jinak při smyslech, že se nechal jen tak zapsat do rodného listu cizího dítěte? Došlo vám oběma, co z toho v budoucnu plyne? :nevim: Pokud budeš chtít příspěvek od státu, budou po tobě chtít doložit alimenty. Primárně se o své děti totiž starají jejich rodiče - to jsi ty a tvůj kamarád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15999

Máš nárok na alimenty, otce v RL dítě má, tak od nej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418
7.1.20 11:58

Narok na prispevek na bydleni nemas. Na urade v prve rade potrebuji rozsudek o svereni do pece a hlavne vyzivne. Pokud nemas vyzivne mas smulu. Ale nedivim se ti, ze tam neni bio otec. Pokud otce propusti muze zadat o otcovstvi, tak to moc neovlivnis jestli tam je kamarad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
@lachtanice86 píše:
Máš nárok na alimenty, otce v RL dítě má, tak od nej

Ona nemá, dítě má. A taky má právo po něm třeba dědit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@bartsch je to nejlepší kamarád. Mého ex zná, proto mi pomohl. On sám mi to navrhl, chtěl mi pomoc. Syna zná od narození.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat