Mám nárok na RP, i když žiju mimo EU?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fff1507
Povídálka 29 příspěvků 03.03.18 09:52
Mam narok na RP ikdyz ziju mimo EU?

Ahoj holky, chci se zeptat jak to je s RP kdyz ziju mimo EU? Mam na ni narok v CR?
Pracovala jsem v CR vic jak 10let a ted posledni 3roky ziju s manzelem v zahranici, narodila se nam dcerka a tak jsem premyslela ze bych teoreticky mela anrok na RP v CR, jelikoz po dobu 10let jsem jenom prece nejaky pojisteni ze svy mzdy radne platila.

Jak to tedy je? Nesetkal jste se stim nekdo?
Na internetu je toho mnoho ale jen co se tyce pokud zijete v jine zemi EU, v zemi kde ziju ja momentalne tak zadne rodicovske prispevky nejsou! Diky moc vsem :hug:

Najdete v encyklopedii: Rodičovský příspěvek 2018

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 3720 příspěvků 03.03.18 10:05

@Fff1507 Já myslím, že bys na RP asi měla nárok, kdybys žila tady ne?? A taky asi záleží, jestli si tady něco platíš.
Kamarádka je s manželem v Čině a nic jí nedali, i když rodila tady.

Našla jsem tohle. TAkže pokud dítě a ty nebudete mít trvalý pobyt v ČR, tak nemáte nárok. Resp. měli byste nárok v zemích EU na obdobný příspěvek.

http://socialni-poradna.eu/…v-zahranici/

Příspěvek upraven 03.03.18 v 10:08

pikola
Neúnavná pisatelka 18126 příspěvků 03.03.18 10:08

Nemáš. Buď musíš trvale bydlet v čr, tím se myslí opravdu fyzicky bydlet, nebo musíš mít v ČR trvající pracovní poměr. Pokud nepracuješ, vyplácí země kde máte práci, tedy manžel.

Fff1507
Povídálka 29 příspěvků 03.03.18 10:13

Dekuju holky, urcite kouknu na ten odkaz, ale je to teda na prd trochu, ze ikdyz si obcan tak vlastne nemas na to narok… ale jeste jednou moc dekuju :-)

pikola
Neúnavná pisatelka 18126 příspěvků 03.03.18 10:17
@Fff1507 píše:
Dekuju holky, urcite kouknu na ten odkaz, ale je to teda na prd trochu, ze ikdyz si obcan tak vlastne nemas na to narok… ale jeste jednou moc dekuju :-)

To je jedno, že jsi občan, ale proč by tě měl stát platit, když tam teď neodvádíš žádné daně a nežiješ tam :nevim:

P4ja
Závislačka 3720 příspěvků 03.03.18 10:19

@Fff1507 No ono to tak úplně není, když žiješ tam, tak si většinou platíš pojištění tam a nebo áš nějaké mezinárodní, a když pracuješ, tak odvádíš daně tam a nebo je odvádí manžel. Tak je to asi i spravedlivé. A zase je fajn ta možnost, že i když se vrátíš měsíc před porodem a budeš tady žít, tak na peníze už nárok mít budeš, což je fajn.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 03.03.18 10:31
@Fff1507 píše:
Ahoj holky, chci se zeptat jak to je s RP kdyz ziju mimo EU? Mam na ni narok v CR?
Pracovala jsem v CR vic jak 10let a ted posledni 3roky ziju s manzelem v zahranici, narodila se nam dcerka a tak jsem premyslela ze bych teoreticky mela anrok na RP v CR, jelikoz po dobu 10let jsem jenom prece nejaky pojisteni ze svy mzdy radne platila.Jak to tedy je? Nesetkal jste se stim nekdo?
Na internetu je toho mnoho ale jen co se tyce pokud zijete v jine zemi EU, v zemi kde ziju ja momentalne tak zadne rodicovske prispevky nejsou! Diky moc vsem :hug:

Tak chceš benefitovat ze sociálního systému, na kterém se nepodílíš. Mám pro tebe lepší tip. Kup si krém na boty, zajeď do německa, zahoď pas a dostaneš tolik, že na RP pro maminy tuna okamžitě zapomeneš.

Fff1507
Povídálka 29 příspěvků 03.03.18 10:39

Benefitovat ze systemu na kterem se nepodilim??? PODILELA jsem se na enm od svych 15 let kdy jsem radn platila a odvadela dane a pojisteni, jsem obcanem tohoto statu a ted kdyz bydlim 2 roky mimo EU tak jsem podle tebe prizivnik na systemu? :potlesk: :potlesk: :potlesk:

pikola
Neúnavná pisatelka 18126 příspěvků 03.03.18 10:40

@AlphaOmega Bez práce to zas takový vejvar taky není a dávka je jen na rok, max na dva poloviční.

Fff1507
Povídálka 29 příspěvků 03.03.18 10:41

@P4ja no manzel pracuje pro ceskou firmu ale na blizkym vychode tady neco jako rodicovsky prispevek neexistuje a uz vubec ne pro cizince…:-)

samá práce
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 03.03.18 10:41

@Fff1507 Říká ti něco průběžný sociální systém? ;)

pikola
Neúnavná pisatelka 18126 příspěvků 03.03.18 10:41
@Fff1507 píše:
Benefitovat ze systemu na kterem se nepodilim??? PODILELA jsem se na enm od svych 15 let kdy jsem radn platila a odvadela dane a pojisteni, jsem obcanem tohoto statu a ted kdyz bydlim 2 roky mimo EU tak jsem podle tebe prizivnik na systemu? :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Je jedno jak dlouho jsi předtím pracovala, jde o aktuální stav. Já rodila v jiné zemi EU a nedostali jsme nic. Ani v té zemi, jen něco jako porodné.

Fff1507
Povídálka 29 příspěvků 03.03.18 10:44

No nic holky diky moc za vase nazory a rady a za ten odkaz!!! Ja si nebyla jista Jestli jo ci ne a nenasla jsem toho moc jen ti co bydli v EU

P4ja
Závislačka 3720 příspěvků 03.03.18 10:54
@Fff1507 píše:
@P4ja no manzel pracuje pro ceskou firmu ale na blizkym vychode tady neco jako rodicovsky prispevek neexistuje a uz vubec ne pro cizince…:-)

Jasný, to je potom potřeba si promyslet, co a jak, než odejdeš. A jak to bude s miminkem, pokud se narodí tam. Ale zase takhle hrozný to není. Mám kamarádku v Dubaji, a ta si nestěžuje. Manžel plat, ona je s prckem v klidu doma a nějaký RP z Čech vůbec neřeší.
Ale souhlasím s tím, že pokud je člověk dlouhodobě mimo ČR, potom je blbost, aby bral dávky tady. To by to takhle mohl chtít každý, kdo se odstěhuje a žije jinde.

Hoa Mai
Kelišová 5275 příspěvků 5 inzerátů 03.03.18 12:22

@Fff1507 Na RP bys teoreticky nárok měla v případě, že manžel je vyslán do zahraničí českým zaměstnavatelem na služební cestu (nebo něco, co se za služební cestu dá považovat, třeba zahraniční stáž v rámci projektu, který se plní v ČR), za předpokladu, že jeho pracovní poměr v ČR stále trvá. Toto platí pro EU, jestli i mimo EU, to nevím. Doporučuji napsat e-mail na ředitelství úřadu práce a popsat přesně vaši situaci, oni vám dotaz zodpoví nejlépe.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama