Mám nárok na volno - pohřeb?

332
24.8.06 12:05

Mám nárok na volno-pohřeb?

Ahoj maminky,
trochu neobvyklý dotaz sice, ale určitě mi některá z vás poradíte. 1. září nastupuju do práce a začne mi běžet tedy tříměsíční zkušební doba… 6. září v 15 hodin však jdu na pohřeb mého dědečka. Toho 1. září se chystám říct šéfovi, že na pohřeb jdu a ráda bych věděla, jestli mě pustí bez problémů a zda mám případně nárok na půlden či celý den volna…
Díky za radu.
Rachel a dvojčata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.8.06 12:10

Ja jsem volno v praci na babicku sotala, dostala jsem na to takovy papirek v te pohrebni sluzbe…a kdyz jsi ve zkusebce, tak by to snad melo byt stejne, nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.8.06 12:11

dostala, omlouvam se, mam spatnou klavesnici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
24.8.06 12:33

Tak když jsem ještě kdysi dávno pracovala, tak mně bylo řečeno, že pouze v případě prohlášení, že jsem žila s babičkou ve společné domácnosti. To mi bylo trapné lhát v takové situaci a ráda jsem si na ten den vzala dovolenou.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
24.8.06 12:41

V zákoníku práce je „na nezbytně nutnou dobu“ - tzn. zaměstnavatel tě může pustit např. na 2 hodiny - ale pustit by rozhodně měl!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
24.8.06 13:02

Pustit by Tě měl, ale jestli Ti proplatí tu zameškanou dobu, nevím. Hodně také záleží na firmě, jak se k těmto věcem staví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TAPTINKA
24.8.06 13:05

nárok máš

Ahoj,
nárok máš. Akorát opravdu musíš jít do pohřební služby nechat si vystavit potvrzení. Někdy je ovšem problém pokud je kancelář na jiném místě než smuteční síň, ne všude jsou na tyto požadavky připravení. Pokud se ale dědeček jmenoval jinak (což je pravděpodobné) budou to chtít asi nějak doložit, že jsi vnučka. Nárok máš na den volna, kdyby si pohřeb zařizovala tak snad na tři dny. Jinak ten den volna se vztahuje pouze na rodiče/prarodiče/děti.

• Nahlásit
  • Citovat
332
24.8.06 13:52

Holky, díky moc za odpovědi. Pokud tedy se sami nabídnou, zůstanu doma celý den a pokud by se vytáčeli, tak jim prostě řeknu, že do práce půjdu, akorát v jednu hodinu po obědě hold odejdu, abych to stihla.

Hezký den.
Rachel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.8.06 14:07

Ze zákona máš opravdu nárok na 1 celý den volna, takže bych si za tím prostě stála-my v práci také přili nového človíčka a ve zkušebce měl pohřeb babičky, nikdo nic neřešil, prostě jsem mu napsala náhradu mzdy-úmrtí v rodině a dostal to zaplacené průměrem. Myslím,že toto je tak vyjímečná situace,kterou člověk opravdu neovlivní,že by to šéf měl pochopit. Navíc dnes už každá pohřební služba vystavuje potvrzení automaticky - my jsme ho tedy nevyžadovali, stačilo nám parte,ale to už je věc každého zaměstnavatele- u kontroly s PSSZ mi to schválili,takže tam bude opravdu otázka jak se k tomu postaví zaměstnavatel,ale nárok každopádně máš-pokud bys zařizovala pohřeb, pak máš nárok na 2 dny placeného volna.
Laura

• Citovat
  • Upravit
669
24.8.06 15:26

ahoj, mně když umřela babi, tak jsem měla dovolenou, ale proto, že to bylo daleko a za jeden den bych to nestihla. Ale v krematoriu nám automaticky dali takový to potvrzení do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2769
4.6.11 08:07

pohřeb na Slovensku

Ahojky

Umřela mě babička a pohřeb se bude konat na Slovensku kde i bydlela…je to cca 300 km…opravdu mám nárok pouze na jeden den nebo i více když je to v „zahraničí

…děkuji za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13874
4.6.11 08:24

zákoník práce říká, že jeden den a neřeší místo pohřbu…
ještě to zkus prostudovat: http://www.zakony.propravo.cz/…2006-sb.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
4.6.11 08:43
nozu píše:
zákoník práce říká, že jeden den a neřeší místo pohřbu…
ještě to zkus prostudovat: http://www.zakony.propravo.cz/…2006-sb.html

Neřeší to zákoník práce, ale Nařízení vlády 590/2006 Sb.
http://business.center.cz/…priloha.aspx

Jinak souhlas, NV opravdu neřeší místo pohřbu a volno na pohřeb prarodiče je na nezbytně nutnou dobu k účasti na pohřbu, nejvýše jeden den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama