Mám navštívit pschologa?

Anonymní
10.6.20 04:01

Mam navstivit psychologa nebo sem ok?

Ahoj všichni. Mám problem ve vztahu s přítelkyní a to: dopisuje si s bývalími nápadníky a expartnerem a zpoustou dalších lidí a ačkoliv ja ji říkám všechno sám jako co sem zažil kde sem byl, kdo mi volal jelikož ji to chci říci a podělit se o zážitky. Ale ona mě nikoliv a stále si s někým píše i když jsme spolu, třeba už i když rano vstáváme tak ji nevidim se usmat dokud nezkontroluje telefon a muzu delat co chci. když jsem ji to řekl tak předemnou telefon jen občas ale nikdy mi neříká nic. A jako příklad co mě naposledy rozčílilo a zabolelo bylo to že z okna vidím krásnou duhu a tak hned ja blb za ni at se jde podívat a pak oba ven a ona honem vyfotit a dat na instač, poslat mame a ja tam tak stojim a marne premyslim co to je romantika nebo spolecny zazitek nebo vubec spolecny zivot, a kdyz uz to bylo vlozeno na siti tak sme sli dom.
Obcas kdyz spolu mluvime tak si proste vezme mobil a bud s nekym pise nebo sjizdi kdo co kde napsal nebo dal jaky video a ja prestanu mluvit a ona ani nereaguje ze sem prestal uprostred vety. Absolutne ji duveruju ze nema jiny vztah nebo nehleda ale z tohodle chovani mi zacina uz hrabat a uz mam strasnej vtek a uzkost jenom se podivam na jeji profil a vidim fotky s jejim ex a fotky o kterych ani nevim ze je u me doma fotila nebo ze nase spolecne fotky dala na instagram a ja o nicem nemam ani tucha ale dalsich xxxx lidi vi temer o vsem. A kdyz si spolu piseme tak je konverzace tak stroha a bezducha ze s cyzim clovekem si pokecam vic.
Sme spolu pres rok a pul a do ted mi to nevadilo, asi sem tomu nevenoval pozornost nebo nevim. Je bajecna a neni zadnej lenoch, musim rekonstruovat dum a ona rada a aktivne planuje co kam a jak a velmi pomaha pri realizaci ale o nicem jinem nez o starostech okolo toho nejsme schopni mluvit. Respektive ja toho namelu az dost, treba kdyz ma kolega v praci naky starosti tak ji o tom reknu ale ona me nerekne o nicem takovem a stale je online a to me uz proste depta. Kamos mi recekl ze tohle je dneska normalni ale ja tohle za normalni nepovazuju a kdyz s nekym sem tak to proto ze ho miluju a chci zivot, zazitky atd. prozivat a sdilet s tim clovekem a ne s hordou jinych lidi. Objednal jsem se uz k psychologovi protoze se s ni nechci rozejit ale zaroven nedokazu zit s pouhou spolubydlici a rikat ji lasko.
Nevim jak ji to vysvetlit a taky uz si sam z toho pripadam jako blazen.
Jestli ste to docetli az sem tak vam dekuju za nazory a zaroven se omlouva za diakritiku, sem na nocni sichte a smolim to na mobilu asi hlavne proto abych se vypsal. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2
10.6.20 04:53

Ahoj. Naprosto chápu, že se ti chování tvé přítelkyně nelíbí. Taky by mi to vadilo. Ať už jsem na mobilu stejně jako většina mladých lidí v této době, tohle bych určitě nikdy svému příteli nedělala. A od něj by mi to také vadilo. Společným zážitkům také rozumím, není nic krásnějšího, než sdílet s tím druhým krásy života :)). Možná to tvá přítelkyně bere všechno trochu jinak, je ve vztahu spíše uzavřená a nemá takovou potřebu vše sdílet. Můj přítel to taky nedělá nějak moc, ale základ je na něj netlačit, to pak akorát zuří a nesvěřuje se vůbec :D. Možná bych zkusila jí to naznačit při nějaké pěkné chvilce, kdy budete spolu v klidu. Normálně jí jen říct, že by se ti líbilo, kdyby ti občas řekla víc ze svého „vnitřního života“, že tě zajímá, co se jí honí v hlavě. A také i s tím telefonem, že tě to ubližuje, že chceš mít také pocit, že ji zajímáš. Určitě si nemyslím, že bys musel kvůli tomu k psychologovi, základ vztahu je komunikace, zkus jí to všechno upřímně vysvětlit, a pokud je váš vztah zdravý a ona se chce snažit stejně jako ty, tak se tě pokusí pochopit a najdete nějaký společný kompromis. Přeji hodně štěstí :)).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5234
10.6.20 06:29

Kdyby se o tebe zajímala, tak jí ten online svět netáhne. V době zamilovanosti je člověk závislák na svém protějšku, jiný „fet“ nepotřebuje. Asi ji zajímáš míň, než její vlastní mediální obraz. A k tomu se hodí mít designový přívěšek v podobě partnera. Rozejdi se s ní, ale ne tak obyčejně, ona by to nevnímala a nepochopila. Dej si to do příběhu a pak si na to vymysli memy, pro odlehčení, aby to tak nebolelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3734
10.6.20 07:10

Psychologa potrebuje ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
10.6.20 07:18

Nepotrebujes psychologa, vis ty jsi ten problem uz vyslovil, z paru se stali spolubydlici, promluv si s ni o tom a rekni ji, jak vas vztah momentalne vidis a co te trapi. A uvidis sam jak se k tomu postavi, pokud s tim nic neudela asi bude lepsi se poohlizet po jine partnerce, ktera bud chtit sdilet zivot s tebou a ne s telefonem. Stejne te to donekonecna bavit nebude.

Příspěvek upraven 10.06.20 v 20:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25675
10.6.20 08:44

Zkusila bych jí říct, jestli může doma ten telefon chvíli odložit nebo nefotit každou věc na sociální sítě. Odlož i ty mobil na určené místo a věnujte se jen sami sobě. Jestli jí to bude dělat problém, asi tě až tak moc nemiluje, spíš jí jen vyhovuje, že se má čím chlubit na instáč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.20 09:37
@Pája7979 píše:
Ahoj. Naprosto chápu, že se ti chování tvé přítelkyně nelíbí. Taky by mi to vadilo. Ať už jsem na mobilu stejně jako většina mladých lidí v této době, tohle bych určitě nikdy svému příteli nedělala. A od něj by mi to také vadilo. Společným zážitkům také rozumím, není nic krásnějšího, než sdílet s tím druhým krásy života :)). Možná to tvá přítelkyně bere všechno trochu jinak, je ve vztahu spíše uzavřená a nemá takovou potřebu vše sdílet. Můj přítel to taky nedělá nějak moc, ale základ je na něj netlačit, to pak akorát zuří a nesvěřuje se vůbec :D. Možná bych zkusila jí to naznačit při nějaké pěkné chvilce, kdy budete spolu v klidu. Normálně jí jen říct, že by se ti líbilo, kdyby ti občas řekla víc ze svého „vnitřního života“, že tě zajímá, co se jí honí v hlavě. A také i s tím telefonem, že tě to ubližuje, že chceš mít také pocit, že ji zajímáš. Určitě si nemyslím, že bys musel kvůli tomu k psychologovi, základ vztahu je komunikace, zkus jí to všechno upřímně vysvětlit, a pokud je váš vztah zdravý a ona se chce snažit stejně jako ty, tak se tě pokusí pochopit a najdete nějaký společný kompromis. Přeji hodně štěstí :)).

Tak to opravdu není o její uzavřenosti, když sdílí vše na síti, ale s mužem ne. Ona je prostě závislá na sociálních sítích a měla by se léčit. Já bych jí dal nůž na krk, ale spíše bych ji vypakoval z baráku. Takhle se milující partner nechová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama