Mam nějak podpořit 1.cyklus při snažení nebo nechat náhodě?

Anonymní
9.3.17 10:11

Mam nějak podpořit 1.cyklus při snažení nebo nechat náhodě?

Ahoj, mám otázku a brouka v hlave :roll: v únoru jsem vysadila antikoncepci, MS se nedostavila, test i krev negativní, dr.dle utz zjistil ze mám nízkou sliznici a napsal mi na vyvolání MS norethisteron (1-0-1) na 10dni, dnes jsem MS dostala(jsou to 3dny po vysazeni norethisteronu).chceme se začít snažit o miminko a já bych chtěla nějakým způsobem podpořit jak sliznici, ovulaci tak i zapadnuti. S mým dr.jsem domluvena ze budu dneska volat aby me objednal na utz po MS aby se kouknul zda bude ovulace, v únoru dle ovu testu nebyla ovulace vůbec(i když šel ze me ovulacni hlen).Moje otázka zní, mám tenhle měsíc nechat vše na těle a přírodě a po utz se uvidí zda bude ovulace atd, nebo mám začít pit kontryhel? Moc si miminko přejeme, já mám z bývalého vztahu 6ti letého syna, přítel ma z bývalého vztahu 11ti letého syna. S bývalým když jsme se snažili tak se povedlo hned v 1.měsíci snažení a já jen doufám ze teď to nebude s novým přítelem na dlouhou trať. Chtěla bych to nějak posychrovat, ale zase si říkám zebychom tenhle 1.cyklus nechali vše náhodě a pokud by to nevyšlo tak od dalšího cyklu bych začala pit kontryhel nebo z čaje života čaj Gynekol 1 a 2,mám to všechno už doma nakoupeny.Co byste dělali vy? Dekuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1185
9.3.17 10:18

Asi bych to tento měsíc nechala na přírodě, respektive se od doktora nechala vyšetřit, jestli teda je ovulace nebo ne a pak teprve se poradila, jestli kontryhel přímo s dr. On ti totiž ještě něco možná bude chtít předepsat a občas se to s kontryhelem nesnese.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
9.3.17 10:27

Jediné co, tak pokud ji ještě nebereš, tak bych si pořídila listovku:-) tu doporučují tři měsíce před otěhotněním:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3000
9.3.17 10:28

To jako fakt 8o? Promin ale prijde mi to trosku prehnane… „plozeni“ deti podle kalendare v mesici kdy se to hodi? Nech telo samo se vzpamatovat po HA, zklidni hlavu a nech tomu volny prubeh… pokud se do roka nezadari, zacni to resit s lekarem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2162
9.3.17 10:30

Můžes zkusit nějaké vitamíny jako Nosifol nebo Fertiprona a začala bych užívat kyselinu listovou a hlavně bych se snažila uklidnit a nesoustředit se jenom na snažení. I když to je asi to nejtěžší. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
9.3.17 10:31

@Agrion na jednu stranu s tebou souhlasím, na druhou pokud neovuluje, tak je podle mě lepší to vědět hned, než čekat… já si třeba z toho důvodu měřila BT a strašně mě to uklidnilo a dál už jsem to neřešila:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48915
9.3.17 10:32

Kontryhle není nic proti ničemu, tím nic nezkazíš, ale koukla bych na to takhle - je naprosto normální, že po vysazení HA trvá tělu často i mnoho měsíců, než se porovná, dá se dohromady a začne normálně fungovat. Anovulační cykly krátce po vysazení HA jsou zcela běžné. Takže zkontrolovat, proč ne, ale v případě anovulace bych tomu dala dostatek času, zvolila přírodnější cestu a nenechala se doktorem vmanipulovat do situace - není ovulace, tak dáme nějaké hormony, ať dorazí. Na to je času ještě fůra a ve většině připadů dostane tělo rozum samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
9.3.17 10:41

Moc to asi resite. Ja nebrala antikoncepci asi 4 roky pred tim, nez jsme se zacali snazit a snazeni trvalo pul roku. Teprve pak jsem zacala byt nervozni a tak jsem si koupila ovulacni testy. Ten mesic se opravdu zadarilo. Ale ja si stejne myslim, ze to byla nahoda. Takhle plasit hned prvni mesic- kamaradka nemuze otehotnet 2 roky. Vas muze trochu uklidnit to, ze ocividne oba deti mit muzete. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17702
9.3.17 10:42

Ja brala jen listovku a vzdy se povedlo napoprve ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
9.3.17 11:31

Nejlepší je to moc neřešit, když není potřeba, jak se v tom začneš nimrat a moc a především rychle očekávat, tak je zaděláno na dlouhé snažení. Ber jen listovku. Kontryhel není pro všechny, není pravda, že nemůže ublížit, záleží na problému!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3000
9.3.17 11:54

@Snilek88 Pokud brala HA kdovijak dlouho tak neni nic neobvykleho, ze nez se cyklus srovna a zacne normalne fungovat ovulace, tak to muze par mesicu trvat :nevim: To je jasne… ale urcite lepsi pockat a dat telu cas + podporit treba bylinkama, nez do sebe zase zacit prat hormony…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3000
9.3.17 11:57

@ugluk @hehehe @Nikki0229 Jsem fakt rada, ze nejsem jedina, ktere to prijde ulitle, resit to hned v prvnim cyklu po vysazeni HA ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
9.3.17 12:01

@Agrion
Já byla taky nedočkavá, přesné plány a nakonec snažení 1,5 roku :mrgreen: Nemá to cenu, pokud jsou teda oba partneři v pořádku. Po vysazení HA to chce čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3000
9.3.17 12:09

@hehehe Ono proste jsou na svete veci, ktere se naplanovat nedaji ;) A dobre tomu tak :srdce: Protoze prave ty delaji zivot zajimavy… mne kdyby nekdo rek, ze az treti ditko se povede stylem planovaneho rodicovstvi, tak se mu vysmeju :lol: Jinak totiz vzdy jelo temer vse v mem zivote v pevne naplanovanych liniich… treti ditko se povedlo ca 10 mesicu po te, co jsme se prestali chranit… prvni bylo „nehoda“ a druhe „nahoda“ jak s oblibou cituje manzel :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.17 12:11

Taky bych to hodila trochu do klidu a max. zobala listovku (nebo nějaké „těhotenské“ vitamíny). Bláznit první měsíc nemá smysl, ale zase čekat půl roku nebo rok taky ne (záleží, jak moc na těhotenství spěcháte - váš věk atd). Já bych začala víc zkoumat třeba po třetím cyklu pravidelného styku ;)
Jinak já osobně hned velmi brzy začala měřit BT - mě osobně uklidnilo, že vím, zda a kdy ovuluju ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama