Komplikace v zaměstnání - mám nějaké možnosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.14 18:30
Mam nejake moznosti?Komplikace v zamestnani

Ahoj, prosím o zachovani anonymity…Jsem v zamestnani na dobu urcitou, pracuju v obchode, stridam se s kolegyni, ktera dala vypoved, takze tam jsem od pondeli sama :x Pracujeme na smeny a ja se chci zeptat, jestli jsem povinna zustavat v praci jakoby i za tu kolegyni, protoze to vypada, ze do pondeli nahradu ci vypomoc nesezeneme.Mam nejake moznosti jak se branit, kdyz to bude vyzadovat zamestnavatel? Diky za rady

Reakce:
alena36
Ukecaná baba ;) 1453 příspěvků 09.10.14 18:41

Záleží, co máš ve smlouvě a taky se můžeš odvolat na zákoník práce. jsou povinné nějaké hodiny na odpočinek. Ale podrobnosti neznám

Lavergne
Kecalka 326 příspěvků 09.10.14 18:50

Limity na přesčasy jsou, ale obvykle se počítají v rámci vyrovnávacího období. Tj. pokud celý rok přesčasy neděláš, tak pak můžeš jít na přesčas vícekrát.

Jak už je uvedeno máš také nárok na povinné hodiny odpočinku mezi směnami apod. Bohužel si je nepamatuju z hlavy - takže doporučuji kouknout do ZP

elpiska
Závislačka 2618 příspěvků 09.10.14 19:06

Vzhledem k tomu, že máš dobu určitou, měla by ses snažit vyjít zaměstnavateli vstříc a nenechat ho na holičkách. Tedy pokud ti nic v přesčasech nebrání. Nepřetržitý odpočinek mezi po sobě jdoucími směnami v rámci 24 hodin je 11 hodin. V týdnu (7 dnů) pak 35 hodin.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.14 20:22

Tak ono delat v obchode tri dvanactky po sobe a pak treba den volno je docela zahul.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >