Mám nonstop vztek na půlroční dceru

Anonymní
29.3.21 20:43

Mám nonstop vztek na půlroční dceru

Ahoj holky, prosím o anonym, protože se hrozně za svoje pocity stydim.
Mám holčičku, je jí 5,5m. Je sice neplánovaná, ale moc jsme se na ní těšili. Těhotenství bylo krásný, nemohla jsem se dočkat až jí budu mít u sebe. JENŽE… co se narodila, tak je všechno BOJ. Nešlo nám kojit, narodila se s nízkou porodní váhou, celé šestinedělí proplakala - opravdu ve dne v noci… První týdny mám úplně v mlze. Časem se všechno trochu zlepšilo, ale teď to jde zas brutálně z kopce. V jednom kuse mi brečí. Stačí maličkost a doslova řve. Špatně spí - teď cca 14 dní jsem v noci spala max 2 hoďky a ješte ani ne v kuse. Navíc fakt už od porodu neprospívá, je na míň než třetim percentilu. Mám prostě pocit, že mám věčně nešťastný miminko a že jsem ta nejneschopnější máma na světě.
Přitom se jí věnuju 24/7, snažim se vymejšlet možný i nemožný. Hrát si s ní, blbnout, chodit na procházky, mazlit se… Co se týče jídla, lahev nepřijímá, příkrmy jí moc neberou. Tak jí nenutim a snažim se co nejvíc kojit. A po tom všem je stejně pořád uzlíček neštěstí… Nejhorší je, že už pak chytám nervy. Mám prostě vztek. Dokonce si kolikrát představuju, že jí uhodim 8o To třeba když celej den křičí, já se můžu rozkrájet a stejně je to k prdu… Nikdy bych to neudělala! Ale ty myšlenky mě deptaj. Cejtim se pak ještě hůř, je mi ze mě zle, začarovanej kruh…
Babičky nemáme, jsou daleko. Kamarády taky ne, přestěhovali jsme se krátce před COVIDem a nevim jak se dneska seznámit :( Navíc už ani nevim, jestli se seznamovat chci, stydim se za to jak malou nezvládám. Přitom mě ničí, jak jsme furt zavřený samy v bytě… Ach jo. Je toho tolik co mám na srdci. Přijde mi, že je všechno špatně. Já jsem špatnej člověk, špatná máma. Nevim jak dál.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30465
29.3.21 20:47

Nemůže jí něco bolet? Prospívá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 20:52

@Russet
Podle pediatričky je naprosto v pořádku. Mě to ale nedalo a na vlastní pěst jsem pátrala, až mi příznaky seděly na KiSS syndrom. Skutečně měla blokádu v oblasti krční páteře, odhalenou poměrně nedávno… Ale přijde mi, že se ani po odbloku nelepší. Ikdyž to ještě nemáme celý za sebou, tak kdo ví… Navíc to nebylo nijak rozsáhlé, tak se bojim aby v tom nebylo ještě něco jiného :(
A teď už cca měsíc stagnuje s váhou. Je strašně živá, čiperná… A do toho bojujeme s jídlem :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
21118

K pediatrovi, a ať to řeší, vyšetření, proč dítě neprospívá - já bych v tom hledala nějaký zdravotní problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571

Tak jestli prospívá uplne na dolni hranici, tak bych uz zkousela nejaky dokrm. Ono hladove dite rovna se protivne dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63071
29.3.21 20:53

Píšeš, že neprospívá, s největší pravděpodobností na hlad nebo zdravotní problém. Dr řeší? Neřeší? Vážís před a po krmení? Co vše jsi zkoušela ohledně dokrmu? Chce to víc info. A mmchdm, nejsi špatná máma spíš Nezkušenq a chybí ti někdo, kdo ti pomůže. Pac spokojená máma, spokojené dítě a naopak :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21118
29.3.21 20:55

No divná pediatrička, dítě, které je naprosto v pořádku, nebude pod třetím percentilem :nevim: a neustále plakat
a dělala nějaká cílená vyšetření, poslala vás někam?
přijít znovu s tím, že se ti to nelíbí a chceš nějaká vyšetření
přinejhorším jinou pediatru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
29.3.21 20:55

Nemuzou ji uz rust zoubky? Urcite by to chtelo i blizsi vysetreni pediatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 20:56

Pediatře přijde všechno OK. Příkrmy jí nezajímaj, zkoušíme už cca 2 týdny. Neotevírá pusu a když jo, tak to plive ven a po chvíli se vzteká. Zkoušeli jsme ovoce, zeleninu - i v kombinaci s masem, kaši… Dokonce i BLW. Nic. Marný.

• Citovat
  • Nahlásit
63071
29.3.21 20:59
@Anonymní píše:
Pediatře přijde všechno OK. Příkrmy jí nezajímaj, zkoušíme už cca 2 týdny. Neotevírá pusu a když jo, tak to plive ven a po chvíli se vzteká. Zkoušeli jsme ovoce, zeleninu - i v kombinaci s masem, kaši… Dokonce i BLW. Nic. Marný.

Jako to chce trpělivost.. Tihle prcci to prostě neumí. Klukovi je 5 měsíců, má mít příkrm už měsíc, dneska poprvé snědl asi půlku banánu.. A to jen proto, že mu dám na kousání lžičku, jinak by hubičku neotevrel :mrgreen: :lol:
Na maso má v tomto věku čas :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
29.3.21 20:59

Co kaše? Píšeš, že lahev nepřijímá - zkus jinou savičku, jiné UM. A poridila si nositko :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
29.3.21 21:00

Dej ji pořádně najist. Mela jsem to s dcerou podobne. Pomohlo jen UM. Trvalo měsíc, nez ho vzala na milost a než začala pit z flašky, ale jak si na to konečně zvykla, bylo to najednou úplně jiný mimino. Přesně od toho dne, kdy poprvé vypila celou flašku mléka byla najednou hodna, nebrecela, dokonce i spala. Probudila se 2× za nic, vypila flašku a spala spokojene dal. Do té doby nespala dyl jak hodinu v kuse a byla klidně i 3 hodiny v noci vzhůru.. fakt z minuty na minutu úplně jiný dítě. Proste mela chudera hlad a já jsem ji jen zbytečně trápila svými pokusy o kojení. I když nic nenasvedcovalo tomu, ze by s kojenim bylo něco špatně, tak evidentně bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1043
29.3.21 21:01

Tak jestli spí dvě hodiny v noci, je nevyspalá. S hladem to taky může souviset. Prostě si v klidu lehnout, strčit jí prso a nechat ji spát u tebe nejde? Pár dní prostě nedělat nic, ležet, číst, maximálně se projít? Na mě to působí strašně nervózně, samé pobíhání, převažování, cpaní láhve a příkrmů. Možná, že je z toho taková roztěkaná. A kojíš tedy nebo ne? Šátek nebo nosítko máš? Nemůže ji třeba bolet břicho? A ten Kiss syndrom myslím, že je běh na dlouhou trať, ne jedno odblokování, ale nejsem si jistá, někde jsem o tom četla… Zkus chvíli vypnout a obě se pořádně vyspěte, pak můžeš řešit zbytek. Kamarádky se s teplým počasím a časem hřišti najdou samy. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1043
29.3.21 21:08
@Anonymní píše:
Pediatře přijde všechno OK. Příkrmy jí nezajímaj, zkoušíme už cca 2 týdny. Neotevírá pusu a když jo, tak to plive ven a po chvíli se vzteká. Zkoušeli jsme ovoce, zeleninu - i v kombinaci s masem, kaši… Dokonce i BLW. Nic. Marný
@martina.se píše:
Jako to chce trpělivost.. Tihle prcci to prostě neumí. Klukovi je 5 měsíců, má mít příkrm už měsíc, dneska poprvé snědl asi půlku banánu.. A to jen proto, že mu dám na kousání lžičku, jinak by hubičku neotevrel :mrgreen: :lol:
Na maso má v tomto věku čas :think:

A jinak, s těmi příkrmy, co blázníte, holky?! V 5,5 měsících ovoce, maso? 8o To ať si maximálně olízne trochu vařené zeleniny, ne, že do nich budete prát masozeleninu a kaše, jako hlavní jídlo. Jak na toto může pediatr kývat hlavou? :zed: To přece není divu, že kojenec je nesvůj, když má pít mléko a ne futrovat kde co. Podle mě ji i může bolet břicho, trávení na to ještě není připravené. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
29.3.21 21:12

Určitě bych se znovu poradila s dr, nebude to neřešitelný problém… ale čekat ze z toho,,vyroste” taky moc dobře nejde. Pokud neprospívá, neprobira, dr by to měla řešit, kdyby neřešila, přešla bych k jiné. Někdy je potřeba vyzkoušet víc druhu UM než se na nějaké chytí, klidně i víc typu lahvicek.
Co otec / partner? Psala si ze dítě bylo neplánované ale nepochytila jsem, jestli jste sami. Jestli je to jen trochu možný, vyuzij ho at si dítě aspon na chvíli vezme a ty budeš sama. Nebuďte zavřeny v bytě, to je i pro mě nejhorší co muže být! Klidně dvakrát denně na dvě hodky ven, ono to hned lip uteče. A nejsi špatná máma, je to záhul a nonstop řev by nedával nikdo! Neboj, zvládnete to :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat