Reklama

Mám odejít a nebo vydržet kvůli dceři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Danka2011
Nováček 4 příspěvky 02.10.18 20:27
Mám odejít a nebo vydržet kvůli dceři

Ahoj, nevím ani kde začít. Potřebovala bych poradit. Žiji s partnerem 8 let a máme spolu dcerku a oba dva máme invalidní důchod. Poslední 2 roky se náš vztah vyvíjel velice špatně. Od doby co s námi pěkně vybabral jeho otec se nám nic nedaří. Díky němu jsme přišli o byt v Praze, museli jsme odejít do jiného města. Bez přátel, bez rodiny a hlavně bez peněz. I když jsem si celkem rychle našla novou práci, jsem za vše mohla já. Nespočet hádek, nadávek, urážek, ponižování nejen jako ženy, ale jako mámy. Po slovech mého přítele cituji:,, zdechni tam kde si, kdo by s tebou chcel být, s takovou obludou a opicou, choj ani malej nebudeš chybět, stejně tě nemá ráda´´, jsem se psychicky totálně zhroutila a pokusila o sebevraždu. Když mě vzkřísili a přítel za mnou přišel, se rozbrečel se slovy, že se omlouvá a že už nikdy nebude takovej hnusnej a bla bla bla, jsem si vůči němu vytvořila bariéru. Chtěla jsem i odejít a začít znova. Natož chtěl abych si ho vzala, že bez nás nemůže být, když viděl že se blíží konec. Ale něco ve mě ho přece jen má pořád rádo a já s malou zůstala. Nakonec jsme se rozhodli to celé nějak uzavřít a udělat za tím vším čáru a odešli jsme do jeho rodného města na Slovensko. Z počátku se zdálo, že je vše v pohodě. Oba jsme měli práci malá začala chodit do školy, vše ok. Ale teď začal znova. Jelikož v jeho práci snižovali stavy dostal výpověď a jako invalida na 3.stupni se práce hledá těžko, jsem se rozhodla odejít do Německa pracovat na turnusy po 6 týdnech. Bohužel září bylo finančně hodně náročné a nevycházel s penězi. Poslala jsem mu navíc kromě výplaty, vše co jsem měla i to co jsem dostala k narozeninám což bylo nějakých 200 eur. Za necelý týden to bylo pryč a měl s tím vydržet 2 týdny do jeho důchodu. Agentura přes, kterou jezdím ven mi zálohu nedá a nebudu popisovat jak po mě chtěl abych hrála divadýlko na rodinu u které pracuji atd… Nicméně jsem zas ta k… a zdechlina co chtěla už jednou odejít, takže když se nestarám o rodinu nemám se vracet vůbec. Když mě nezajímá že nemají peníze mám si najít nějakého chlapa a táhnout. A podobné nadávky, ale co bolí mnohem víc je to, že vůbec nekouká na to, že já jsem 1400km od domova a od dcery sama s podělaným zdravím, ale ještě můžu za to, že výplata za září teprve přijde a trestá mě tím, že ani malou mi nedá k telefonu. Co mám dělat? Už jsem unavená, vysílená a moje záchvaty se srdcem jsou častější, dělám co můžu a stejně je to málo a špatně. Mám se sebrat a nadobro odejít i když je táta skvělej a malá ho miluje? Nebo pro dobro malý to vydržet než bude velká? Je mi 27 a jsem už unavená.

PS: omlouvám se za pravopisné chyby a za to, že je to poněkud delší příběh Děkuju

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 02.10.18 20:30

On není skvelej táta. Zmiz od něj.

Melpel
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 02.10.18 20:34

Malá má vyrůstat v tom, že je normální, že si táta přeje, aby máma chcípla? 8o Vážně chceš, aby tohle dcera slyšela? A jak můžeš napsat, že je to skvělý táta? Skvělý táta by chápal, že dítě potřebuje oba rodiče, a dceru by ti k telefonu dal. Využívá dítěte v boji o moc a je mu jedno, jak moc ji to zasáhne.

Danka2011
Nováček 4 příspěvky 02.10.18 20:35

O malou se stará naprosto vzorně, to jsem si pozjistila i ve škole, či to zvládají. Malá ho naprosto miluje, co když jí tím ublížím, když jí seberu tátu.

Danka2011
Nováček 4 příspěvky 02.10.18 20:36

Naštěstí nic neslyší ani nevidí

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2361 příspěvků 02.10.18 20:38

Jednou by mi chlap rekl „zdechni“ nebo „zdechlino“, jednu bych mu rovnou placla a uz by me nevidel. Jdi od nej. Je to hajzl, a ty jsi prilis mlada na to, abys travila cas s takovym blbcem.

Melpel
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 02.10.18 20:40

@Danka2011 Jak seberu tátu? To nejde. To, že rodiče žijí odděleně, neznamená, že přestávají být rodiči. V ideálním případě se ti dva domluví a dítě je tu u mámy, tu u táty, tj. má oba rodiče, jen ne v jednom bytě. Právně to ani nejde, aby sis vymohla zákaz styku dcery s otcem. Leda by otec spáchal na dítěti trestný čin.

cilly
Generální žvanilka 22004 příspěvků 02.10.18 20:41
@Danka2011 píše:
Naštěstí nic neslyší ani nevidí

Kdo? Dcera?

Malina7
Závislačka 2646 příspěvků 02.10.18 20:42

Odešla bych právě kvůli dceři. Ten člověk Tě naprosto vysává ze všech stran, a to brutálně. Tohle nemáš s dcerkou zapotřebí. Udělejte si hezký, klidný život, ale rozhodně bez něj, jinak vás obě odrovná.

Jannys
Kelišová 6310 příspěvků 02.10.18 20:43

Polož si otázku:

• jsi ochotná v tomto vztahu být dalších 5 let?

Já osobně bych utíkala.Za chvíli tě přes dcerku bude vydírat, protože ví, že ji miluješ.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 02.10.18 20:44

@Danka2011 nedává jí maminku k telefonu, aby se ti mstil… Myslíš, že ji nevadí, že je na tebe zlej? Že tě kvůli němu nevidí několik týdnů? Neváží si tě. A nedělej si iluze, že to malá nevidí, nevnímá. Tobě se zhoršuje zdravotní stav. Chces radu? Radím zdrhej!

Danka2011
Nováček 4 příspěvky 02.10.18 20:51

Prošli jsme si strašně špatným jeho rakovinou, mojí zástavou srdce a operací, finanční potíže a exekuce a všechny srač… do kterých nás dostal jeho otec a všecko jsme přece jen nakonec zvládli. Nevím co se stalo, proč se tak strašně změnil. Myslíte holky, že by třeba nějaká poradna pomohla?

mrav
Neúnavná pisatelka 16552 příspěvků 02.10.18 20:59

Odejdi od něho. Tento vztah nikam nepovede. Jsi ještě mladá a dcerka může být s tebou. Je plno samoživitelek - i já jsem samoživitel a mám taky dcerku. Věř tomu, že to zvládneš. Já to taky zvládám a to jsem chlap. :mavam:

Ennny
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 02.10.18 21:04

Jestli to není vtip,tak se divím že už s dcerou nejste pryč :roll: on není super otec on je hovado :zed:

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 02.10.18 21:07

Řekla bych odejdi, ale… Zvládneš to sama a dcerou? Kde budete žít? Co práce? Dřív než se rozhodneš konat všechno promysli.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Divačky zlynčovaly Krainovou: Schytala to za klobouk, Tomicovou i svoje bytí

Modelka Simona Krainová (45) se spolu s manželem Karlem Vágnerem vypravila na... číst dále >

Spasí Prahu SuperJan? Z funkcí, které zvládá, jde hlava kolem i Supermanovi

Rodilý Kryptoňan obdařený nadpřirozenými schopnostmi zbledl závistí.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >