Mam opustit manzela, nebo jen jeho dům

19
19.11.19 14:31

Mam opustit manzela, nebo jen jeho dům

Ahoj lidičky, potrebovala bych nestranny názor. Jsem v situaci, kdy nevím kudy kam, jak se správně rozhodnout a bojím se cokoliv udělat, abych nikomu neublizila. Vidim vse černě a nedokážu se na to podívat bez emocí a střízlivě. Mam za sebou osmilety vztah, jsem vdana, 2 děti. Zijeme pohromadě spolu s manzelovou matkou po celou dobu. Jeho matka me bere jako konkurenci, vzala jsem ji syna. Dela naschvaly, poukazuje na mě, jak vse delam špatně, režíruje nam cely život. Ja uz tak nemůžu žít, jsem psychicky na dně. Nemame soukromí, ona vi o vsem, veci musi byt podle ní a když neni je zle. Takzw roky ustupuji aby byl klid. Pokusy o smír, pokusy o kompromisy byly k ničemu. Manzel stoji mam pocit na obou stranách, nechce si to nikde rozházet. Bydlení je jeho. Matka mu dala nejake peníze, aby si mohl bydlení poridit. Ja tam za tech 8 let, taky neco malo investovala. Manzelovi jsem rekla, ze se chci s detmi odstěhovat, abychom zili v klidu úplně vsichni bez hadek. On souhlasí a ja hledam bydleni. Manzel s nami ale nejde, chce zustat ve svem domě se svou matkou, s tim ze bude jezdit casto na návštěvy, ibcas přespi. Bude mi fin. pomáhat. Chce abychom fungovali jako manželé ale každý budeme bydlet jinde. Hlavou mi letaji myšlenky jako ze je srab, ze pro nej rodina neni důležitá, ze je to sobec, nebo jsem sobec ja?. Nadruhou stranu nechci deti připravit o tatu, jeho o deti. Mam vycitky svedomi, ze se chci i odstěhovat, ale zároveň uz nejsem schopna zit s někým, kdo me nesnáší, kdo mi diktuje život, kdo me buzeruje. Stavebni upravy v dome nemožné, na to je malý. Tchyne nikdy neustoupi. Prodej nemovitosti manzel nechce. Nechce dum opustit. Ja tam zit nechci. Byli by jste s takovým chlapem? Jak by jste situaci resili vy? Budu rada za kazdy názor. Děkuji :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2383
19.11.19 14:40

@Vevetecko já bych takto asi nemohla v klidu žít :oops: napůl vdaná a napůl sama :nevim: samozřejmě záleží na vás jestli vám to bude vyhovovat. Ale pořád by to na mě působilo, že dal manžel přednost baráku před rodinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2210
19.11.19 14:41

Uf, nejsi v lehke situaci. Ja za sebe bych to asi nezvladla zustat s mamankem, ktery radsi ztrati me a deti, nez aby si to rozhazel s matkou. Ty si myslis, ze by to fungovalo, kdybyste zustali spolu, ale bydleli kazdy jinde? Jak bys to vysvetlila detem, jak jsou velke vubec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1311
19.11.19 14:42

Já bych se v první řadě odstěhovala. Máš svatozář, že jsi to vydržela takovou dobu. Až budeš v novém bytě, uklidníš se, uleví se ti a s odstupem času se na to podíváš bez emocí. Myslím si, že manžel bude dojíždět, postupem času bude u vás stále častěji a nakonec snad přestřihne pupeční šňůru co ho s maminkou pojí, protože mu budete chybět. Přeju hodně štěstí, situaci nemáš lehkou, ale určitě né neřešitelnou :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
19.11.19 14:44

Přijde mi, že vás manžel upřednostnil před domem a matkou, a to je prostě dle mého špatný hodnotový žebříček. Jak s tím do budoucna naložíte je asi na vás, ale dle mého to časem stejně rozseknete. Tohle je takový vegetativní, divný stav. Ani vdaná, ani svobodná. Já bych do toho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
19.11.19 14:45
@Silverine247 píše:
Uf, nejsi v lehke situaci. Ja za sebe bych to asi nezvladla zustat s mamankem, ktery radsi ztrati me a deti, nez aby si to rozhazel s matkou. Ty si myslis, ze by to fungovalo, kdybyste zustali spolu, ale bydleli kazdy jinde? Jak bys to vysvetlila detem, jak jsou velke vubec?

10 a 4 roky, prvni dcera není jeho, ale maji vztah jako by byla jeho. Tim si prave taky nejsem jista, jestli by to fungovalo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832

:hug: úplně ti rozumím. Děláš dobře, manžel je mamanek, bohužel se nedokáže plně a ve všem postavit za vás a vaši rodinu. Třeba mu to dojde a snad už nebude pozdě. Moc ti držím palce, ale na tvém místě bych také určitě utekla, když to jen trochu jde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20043

Určitě bych to zkusila. Jednak to bude pro tebe i děti lehčí, než definitivní rozchod a druhak bude manžel přístupnější domluvě a ty na to nebudeš sama, hlavně finančně. Odstěhuj se, dej tomu čas a uvidíš sama. Třeba ti to nakonec bude vyhovovat a když ne, ukončis to, ale už budeš mít svoje zázemí a bude to jednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
19.11.19 14:46

V první řadě bych se odstěhovala. Bydlení s tchýní, která Tě nemusí, Ty ji taky ne je hrozny. Na to je život opravdu krátký. A na manžela bych zatím netlačila. Je mezi mlýnskými kameny. Nechce ranit Tebe ani matku. Až se vyčistí vzduch, tak se uvidí. Pokud je manžel normální, tak se vzpamatuje a matku bude pouze navštěvovat. Pokud je to mamanek a zůstane s matkou, tak jenom dobře pro tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
19.11.19 14:46
@hopsalka píše:
Přijde mi, že vás manžel upřednostnil před domem a matkou, a to je prostě dle mého špatný hodnotový žebříček. Jak s tím do budoucna naložíte je asi na vás, ale dle mého to časem stejně rozseknete. Tohle je takový vegetativní, divný stav. Ani vdaná, ani svobodná. Já bych do toho nešla.

Mam z toho podobné pocity a ta samota me děsi. Chodil by za mnou vlastně jako milenec..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
19.11.19 14:47

Odstehovala bych se z jeho pomoci a pak se uvidi…bud uzna jak se krasne zije bez matky za zadkem nebo budes dal resit rozvod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
19.11.19 14:48
@ančapepča píše:
Já bych se v první řadě odstěhovala. Máš svatozář, že jsi to vydržela takovou dobu. Až budeš v novém bytě, uklidníš se, uleví se ti a s odstupem času se na to podíváš bez emocí. Myslím si, že manžel bude dojíždět, postupem času bude u vás stále častěji a nakonec snad přestřihne pupeční šňůru co ho s maminkou pojí, protože mu budete chybět. Přeju hodně štěstí, situaci nemáš lehkou, ale určitě né neřešitelnou :hug:

Děkuji, na to odstehovani se těším, az budu mit klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
19.11.19 14:49
@vertunka píše:
V první řadě bych se odstěhovala. Bydlení s tchýní, která Tě nemusí, Ty ji taky ne je hrozny. Na to je život opravdu krátký. A na manžela bych zatím netlačila. Je mezi mlýnskými kameny. Nechce ranit Tebe ani matku. Až se vyčistí vzduch, tak se uvidí. Pokud je manžel normální, tak se vzpamatuje a matku bude pouze navštěvovat. Pokud je to mamanek a zůstane s matkou, tak jenom dobře pro tebe.

To je pravda, ze je na to zivot krátký a pevně doufám že se vzpamatuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20043
19.11.19 14:50
@Vevetecko píše:
Mam z toho podobné pocity a ta samota me děsi. Chodil by za mnou vlastně jako milenec..

To ale taky není špatný, záleží, jak se na to podíváš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
19.11.19 14:52
@terien píše:
To ale taky není špatný, záleží, jak se na to podíváš.

Přesně. Obzvlášť pokud mu bude vařit a prat maminka :mrgreen: :potlesk:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat