Reklama

Mám povinnost na Úřadu práce oznámit exekuci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 09:22
Mam Oznamovaci povinost o exekuci?

Dobry den, chci se zeptat jestli mam povinost oznamit na úp eekuci? Presla jsem z materske na rodicak, z posledni materke mi byla strzena exekuce, dnes mi ale prisel rodicak v plne vysi ikdyz mi dle kalkulacek melo byt strzeno min. 2 tis. Myslela jsem ze toto si urady predavaji. Je ma povinost zajit na up a oznamit exekuci a castku ktera mi mela byt strzena vratit? Dekuji

Reklama

Reakce:

Mrakotinka2018
Kecalka 166 příspěvků 08.10.18 09:28

Asi ne, ja myslim vetsina lidi to taji.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 09:33

Jedna se mi o to aby mi pak nestrhli treba pristi mesic dvakrat tolik az na to up prijde sam plus jeste nejaky sankce za to ze sem jim to neoznamila…

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 08.10.18 09:42

Oni to vědí ještě dříve, než ty…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 09:45

Jakto ze tedy mi nestrhli nic? Pritom pri16tis rodicaku mi maji strhnout cca 2 tisice

smurfka
Nadpozemská drbna 29552 příspěvků 08.10.18 09:46

vaše povinnost je sdělit soudu že jste změnila zaměstnavatele ( tudíž toho kdo vám vyplácí mzdu, či dávky )..takže jestli dosud vyplácela ossz, tak nyní je nový „zaměstnavatel“ UP..takže to sdělit na soud a soud přepošle usnesení o exekuci na UP..zpětně vám nic nestrhnou..začnou strhávat až dostanou usnesení.

smurfka
Nadpozemská drbna 29552 příspěvků 08.10.18 09:47

oni sami nic strhávat nesmí..i když o tom třeba ví, ale exekuce je vedena na ossz, a UP musí dostat své usnesení na sebe..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 09:57

Moc dekuji, na soud staci zavolat nebo musim osobne?

smurfka
Nadpozemská drbna 29552 příspěvků 08.10.18 09:59
@Anonymní píše:
Moc dekuji, na soud staci zavolat nebo musim osobne?

stačí zavolat, případně poslat maila..pokud víte která VSÚ ( nebo tajemnice ) vás má na starosti..

bertoldina
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 3 inzeráty 08.10.18 10:21

@smurfka Spíš než soudu tak exekutorovi (pokud to není výkon rozhodnutí), usnesení o nařízení exekuce už se ani nevydává, jen exekuční příkazy a ty vydává exekutor, ne soud. Obecně exekutorské úřady reagují jen na maily s elektronickým podpisem, tuhle informaci by možná přijali i bez toho.

smurfka
Nadpozemská drbna 29552 příspěvků 08.10.18 10:29

@bertoldina tak samo záleží jestli má exekuci na soudě nebo u exekutora..i soud vydává rozhodnutí o exekuci..třeba výživné atd..je na soudu pořád. :nevim: ( ale dá se i přes exekutora )
usnesení o nařízení exekuce už nevydává soud? no to bych měla říct šéfce, že dělám něco, co už dávno dělat nemám :D ;)

bertoldina
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 3 inzeráty 08.10.18 10:41
@smurfka píše:
@bertoldina tak samo záleží jestli má exekuci na soudě nebo u exekutora..i soud vydává rozhodnutí o exekuci..třeba výživné atd..je na soudu pořád. :nevim: ( ale dá se i přes exekutora )
usnesení o nařízení exekuce už nevydává soud? no to bych měla říct šéfce, že dělám něco, co už dávno dělat nemám :D ;)

No v případě exekuce soud vydává pověření a exekutor pak povinnému doručuje vyrozumění o zahájení exekuce a exekuční příkazy.
Tak oni už do výkonu rozhodnutí vrátili i zbytek dluhů, ne jen to výživné, ale většina lidí jde automaticky za exekutorem.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >