Mám povinnost na Úřadu práce oznámit exekuci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 09:22
Mam Oznamovaci povinost o exekuci?

Dobry den, chci se zeptat jestli mam povinost oznamit na úp eekuci? Presla jsem z materske na rodicak, z posledni materke mi byla strzena exekuce, dnes mi ale prisel rodicak v plne vysi ikdyz mi dle kalkulacek melo byt strzeno min. 2 tis. Myslela jsem ze toto si urady predavaji. Je ma povinost zajit na up a oznamit exekuci a castku ktera mi mela byt strzena vratit? Dekuji

Reakce:

Mrakotinka2018
Kecalka 178 příspěvků 08.10.18 09:28

Asi ne, ja myslim vetsina lidi to taji.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 09:33

Jedna se mi o to aby mi pak nestrhli treba pristi mesic dvakrat tolik az na to up prijde sam plus jeste nejaky sankce za to ze sem jim to neoznamila…

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 08.10.18 09:42

Oni to vědí ještě dříve, než ty…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 09:45

Jakto ze tedy mi nestrhli nic? Pritom pri16tis rodicaku mi maji strhnout cca 2 tisice

smurfka
Nadpozemská drbna 29932 příspěvků 08.10.18 09:46

vaše povinnost je sdělit soudu že jste změnila zaměstnavatele ( tudíž toho kdo vám vyplácí mzdu, či dávky )..takže jestli dosud vyplácela ossz, tak nyní je nový „zaměstnavatel“ UP..takže to sdělit na soud a soud přepošle usnesení o exekuci na UP..zpětně vám nic nestrhnou..začnou strhávat až dostanou usnesení.

smurfka
Nadpozemská drbna 29932 příspěvků 08.10.18 09:47

oni sami nic strhávat nesmí..i když o tom třeba ví, ale exekuce je vedena na ossz, a UP musí dostat své usnesení na sebe..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 09:57

Moc dekuji, na soud staci zavolat nebo musim osobne?

smurfka
Nadpozemská drbna 29932 příspěvků 08.10.18 09:59
@Anonymní píše:
Moc dekuji, na soud staci zavolat nebo musim osobne?

stačí zavolat, případně poslat maila..pokud víte která VSÚ ( nebo tajemnice ) vás má na starosti..

bertoldina
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 2 inzeráty 08.10.18 10:21

@smurfka Spíš než soudu tak exekutorovi (pokud to není výkon rozhodnutí), usnesení o nařízení exekuce už se ani nevydává, jen exekuční příkazy a ty vydává exekutor, ne soud. Obecně exekutorské úřady reagují jen na maily s elektronickým podpisem, tuhle informaci by možná přijali i bez toho.

smurfka
Nadpozemská drbna 29932 příspěvků 08.10.18 10:29

@bertoldina tak samo záleží jestli má exekuci na soudě nebo u exekutora..i soud vydává rozhodnutí o exekuci..třeba výživné atd..je na soudu pořád. :nevim: ( ale dá se i přes exekutora )
usnesení o nařízení exekuce už nevydává soud? no to bych měla říct šéfce, že dělám něco, co už dávno dělat nemám :D ;)

bertoldina
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 2 inzeráty 08.10.18 10:41
@smurfka píše:
@bertoldina tak samo záleží jestli má exekuci na soudě nebo u exekutora..i soud vydává rozhodnutí o exekuci..třeba výživné atd..je na soudu pořád. :nevim: ( ale dá se i přes exekutora )
usnesení o nařízení exekuce už nevydává soud? no to bych měla říct šéfce, že dělám něco, co už dávno dělat nemám :D ;)

No v případě exekuce soud vydává pověření a exekutor pak povinnému doručuje vyrozumění o zahájení exekuce a exekuční příkazy.
Tak oni už do výkonu rozhodnutí vrátili i zbytek dluhů, ne jen to výživné, ale většina lidí jde automaticky za exekutorem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >