Mám panický strach z covidu

Napsat příspěvek
Velikost písma:
2825
23.10.20 12:59

Proč někdo s takovou fóbií courá po doktorech a nevezme si ani respirátor, to moc nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
23.10.20 13:20
@olino píše:
Pokud se Covid 19 kombinuje se sledováním televize, tak způsobuje nevratné poškození mozku!!!

nic se nemá přehánět ani s televizí, ale jednou za den si přečíst zprávy, ať člověk ví co se plus mínus děje, snad nikoho nezabije :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.10.20 14:45

Já si myslím, že pravděpodobnost, že se člověk nakazí, je v dnešních dnech už celkem vysoká. Já s tím víceméně počítám ( manžel je zdravotník a už má několik nakažených kolegů a každý týden se objevují další, je to otázka času) a strach mám taky. Celkem velký - nikdy jsem nebyla pořádně nemocná, tak vlastně " nevím do čeho jdu". O dceru strach nemám, poradila si už s kdečím a u dětí ten průběh snad dramatický není. Bojím se o rodiče, kteří jsou extra rizikoví - polymorbidní 70+, mamka mimo jiné cukrovka, taťka na warfarinu, tchýně kardiak se stimulátorem.

Toto je věc, kterou člověk ovlivní jen do jisté míry a pak je to o štěstí, že zrovna on nepotká nikoho nakaženého. My doma dbáme na prevenci, do obchodu nechodíme - jen převzít nákup ( Tesco klikni &vyzvedni), pokud mezi lidi tak s respirátorem, hygiena, vitamíny BCD, procházky, ovoce a zelenina. Víc pro to člověk neudělá…

Přeji všem hodně zdraví! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6349
23.10.20 20:08
@Hedvikaaa píše:
To si pořád někdo myslí, že je to chřipka? 8o

Tak to řekněte mému strejdovi, který před 10 lety s chřipkou skončil na dva týdny na ventilátoru :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12134
23.10.20 20:17
@Hedvikaaa píše:
To si pořád někdo myslí, že je to chřipka? 8o

Určitě není. Chřipka je horší. Je teda pravda, že zatím nemužu soudit. Covid jsem jestě neměla. Pak vám dám vědět… 8) ale bude to podobné, i u chřipky jsou lidé, co mají horší a co mají lepší pruběh a pak ti co umírají :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12134
23.10.20 20:19
@Heivka píše:
Tak to řekněte mému strejdovi, který před 10 lety s chřipkou skončil na dva týdny na ventilátoru :nevim:

Přesně… ;) Jenže spousta lidí zkrátka neví, co je chřipka :nevim: To není rýma a kašílek :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
24.10.20 04:20
@Heivka píše:
Tak to řekněte mému strejdovi, který před 10 lety s chřipkou skončil na dva týdny na ventilátoru :nevim:

Nooo strejdů už tu bylo :lol: někdy už mám pocit, že si to ti lidé snad vymýšlí, aby měli vůbec argumenty :lol:
Si jako myslíte, že to co je teď v nemocnicich je každou zimu při chřipkove epidemii? To si snad děláte srandu?
Jsem zdravotníka a je to sakra rozdíl, jak ty lidi vypadají…, ale pro ty co si myslí, že covid je konspirační teorie apod… noo snad vás to jednou nevybere z omylu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6349
24.10.20 08:59

@Hedvikaaa Netvrdím že teď to není horší, jen že lidi zapomínají že jakákoli infekce dýchacích cest může vést k zápalu plic i u zdravého jedince. Tady je jediný problém a to že se s tímhle konkrétním virem populace nesetkala, tak dělá větší paseku než chřipka, ale za rok-dva už se takhle šílet a umírat nebude.
Politická scéna (celosvětová) téhle nemoci udělala takové PR, že nemocnice kolabují nejen náporem opravdu nemocných, ale hlavně náporem vystrašených a panikařících, co si volají sanitky jen co mají pozitivní test (švagrová dělá na 112, tak to od ní mám z první ruky a to oni neschytávají ten nejhorší nápor). Je to podobné jako období paniky při ptačí chřipce (která se naštěstí ukázala být jako velmi těžce přenosná na lidi a mezi lidmi, takže masakr nastal pouze v chovech pernatců).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
24.10.20 10:05
@Heivka píše:
@Hedvikaaa Netvrdím že teď to není horší, jen že lidi zapomínají že jakákoli infekce dýchacích cest může vést k zápalu plic i u zdravého jedince. Tady je jediný problém a to že se s tímhle konkrétním virem populace nesetkala, tak dělá větší paseku než chřipka, ale za rok-dva už se takhle šílet a umírat nebude.
Politická scéna (celosvětová) téhle nemoci udělala takové PR, že nemocnice kolabují nejen náporem opravdu nemocných, ale hlavně náporem vystrašených a panikařících, co si volají sanitky jen co mají pozitivní test (švagrová dělá na 112, tak to od ní mám z první ruky a to oni neschytávají ten nejhorší nápor). Je to podobné jako období paniky při ptačí chřipce (která se naštěstí ukázala být jako velmi těžce přenosná na lidi a mezi lidmi, takže masakr nastal pouze v chovech pernatců).

Jo s tím určitě taky souhlasím, ale mě osobně vadí oba extrémy, kdy na jedný straně stojí absolutní popíračů covidu, kteří nedodržují zásady v boji proti tomuto onemocnění a na straně druhé panikáři, kteří volají sanitku při prvním kejchnutí. Mám pocit, že se s covidem vytrácí i selský rozum :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6349
24.10.20 21:34

@Hedvikaaa Já si myslím že to je hlavně následek šíleného mediálního cirkusu kolem toho. Nedůvěryhodného vystupování vládních představitelů, a neposkytnutí anonymizovaných dat odborníkům z univerzit. Pak následují dvě možné reakce většiny obyvatel: panika nebo popírání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 23:03

@Froseth můžu se zeptat co máte za krevní skupinu ja strachy nespim nebo mám špatnou a lidi prý mají kolaps plic

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama