Mám po SP bez revize a ovulační test ukazuje dvě stejné čárky

232
6.1.19 18:21

Mám po SP bez revize a ovulační test ukazuje dvě stejné carky

Zdravím Vás, mám prosbu.Mam po samovolném potratu bez revize (vše odešlo že mě) ve čtvrtek 3.1. jsem byla u dr. a ta řekla, že že mě vše již odešlo a jsem čistá. Sice ještě krvácím, ale dělala jsem si ovu test a na něm dvě silné čárky. Jenomže na těhotenské testu mám ještě slabou čárku. Tak nevím :/ Dr.nam říkala, že po ms, jak budou plodné dny, tak můžeme hned zkusit znovu další. Pro jistotu se ptám, zda měl někdo z Vás něco podobného. Děkuji Vám mockrát

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1641
6.1.19 18:24

Podobné jsem to neměla, ale čistě teoreticky, ovulace to prostě být nemůže. Pokud jsi tedy potratila někdy toho 2.-3.1. , tak prostě nemohl stihnout dozrát folikul. Co se ale stává je to, že v těhotenství se zvyšuje hladina luteinizačního hormonu (LH) - toho samého, který detekujeme na ovulačních testech, zřejmě tedy ještě nějakou hladinu v krvi máš. Taktéž hcg klesá postupně (u mne až dva týdny), takže i slabá čárka na tt je zcela normální. Počítej s tím, že cyklus po potratu je vždy rozházený, kratší, delší, někdy anovulační… Spíš si zkus měřit BT, ta ti poví více ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15165
6.1.19 18:42

Ono ten ovulační můžeš mít pozitivní i když v sobě este máš nějaké hcg. Ale neznamená to že máš ovulaci. Nějak nechápu smysl dělání si toho testu když ještě krvácíš, a osobně bych nechala projít aspoň jeden cyklus a nesnažit se hned jak přestaneš krvácet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1641
6.1.19 18:44

Ona to tak zřejmě myslela i ta doktorka, že po MS se mohou snažit, ne ihned po potratu. Ale chápu, že psychika je potvora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
6.1.19 19:11

@Celina to se dozvím zítra jaká hladina HCG byla ve čtvrtek.Zitra ráno budu mít ještě další odběr na HCG.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
6.1.19 19:14

@Kriss Tina to jsem zkusila jen tak ten ovu test,protože pred otěhotněním se mi stalo,že ovu test při konci ms už značil silnější carku.Od konce ms jsem si dělala co 2-3 dny ovu testy abych zjistila,kdy začínaji plodné dny.Ted jsem to jen tak zkusila a byly tam právě dvě silné,coz mě zarazilo.Dr říkala,že po ms se můžeme pokusit znova. Není to tak,že honem honem chceme další pokus.To já počkám až se to zklidní vse

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
6.1.19 19:15

@Nicky B psychika je šílená to ano… :( Necháme tomu nějaký čas a uvidime

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16316
6.1.19 19:44

Lh je chemicky podobne hcg…ovulacni test momentálně reaguje na přítomnost hcg v tele proto je pozitivní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
232
6.1.19 19:57

@Bobby jo taaaak,tak děkuji mockrát za vysvětlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama