Mám pocit, že je přítel cizí člověk

Anonymní
27.4.21 09:13

Mám pocit, že je přítel cizí člověk

Ahoj všem. Tohle není moje první anonymní diskuze na téma přítel, ale teď jde o nesouvisející „problém“ jiného charakteru (před časem jsem řešila, že se hodně změnil oproti tomu, jak se „tvářil“ zezačátku, jakoby se pak přestal jakkoliv ve vztahu snažit, ale mluvili jsme o tom s ním a opravdu se snaží a je vidět, že mu na tom záleží).

Já už si sama nedokážu poradit. Myslím, že velký problém je v tom, že ho porovnávám s bývalým. Ale nevím, jak tomu zamezit. S bývalým jsem se totiž rozcházela s tím, že vím, že je jediný důvod (ač byl pádný), ale ve všem ostatním mi prostě dokonale seděl.
Byla jsem s ním 7 let. Znali jsme se od deváté třídy a přišlo mi, že s ním mám prostě „spojení“. Takové to něco, co nedokážu popsat jinak, než tímhle slovem. Byla jsem s ním naprosto sama sebou, bylo to takové, že jsem měla dojem, že vidím do hloubky jeho osobnosti a on do mé.

A tohle spojení s tím současným nemám, je to prostě jiné, ale to je asi logické, protože každý je jiný, zase máme jiné věci, ve kterých jsme sehraní a rozumíme si.
Ale přesto se i po více než roce vztahu v noci budím, s fakt divným pocitem, že vedle mě leží někdo cizí a co tu vlastně dělám, protože mám to porovnání s bývalým.

Obávám se, že mi tohle porovnání ničí a ovlivňuje současný vztah. Ale není to ani nijak vědomé. Prostě jen pořád vnímám ten rozdíl.
Jak prostě udělat, abych nevnímala, že něco co jsem měla v minulém vztahu pro mě bylo kompatibilnější, než to co mám teď? Zároveň jsou totiž věci, které jsou lepší teď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1116
27.4.21 09:33

Asi bys měla být chvíli sama, ještě nejsi vyrovnaná s rozchodem. Nikdy nesrovnávej, tvůj současný není a nebude jako bývalý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4929
27.4.21 09:43

Říkám si, jestli si toho bývalého přítele nějak moc neidealizuješ. Ve všem jste si rozumněli, až na 1 problém. Zásadní a nepřekonatelný.
Vztah jste začali v pubertě, v období hledání sebe sama, vymezení své vlastní osobnosti třeba i vůči rodičům. A v tom příteli jsi našla souznění třeba proto, že on vlastně potřeboval v té době totéž (pochopila jsem, že je vám stejně).
V partnerství na sebe nemusíte být nalepení, každý potřebuje i svůj prostor pro svoje zájmy a koníčky. Vlastně o tom současném příteli nepíšeš nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2130
27.4.21 09:45

Já to mám taky teď nějak ve vlnách :roll:. Manžela jsem poznala když pracoval ve firmě dá se říci na startovací pozici. Líbilo se mi, jak je ambiciózní posunout se nahoru. Na místě se mu nelíbil styl práce a skladba lidí, kteří dle jeho názoru na víc neměli (nemůžu posoudit, po pracovní stránce neznám). Po třech letech se mu podařil první velký posun. Byl nadšený z obsahu práce i z lidí, kteří dle jeho slov byli inteligentní a pracovně již něco dokázali. Rok se s rokem sešel a nějak si přestal rozumět s šefkou a to až tak, že přešel do úplně jiné firmy, ale na lepší pozici. Cítí se být pracovně úspěšný (to mu nikdo nebere), jen teď začal šilhat po místu jeho šefa s tím, že on na to stejně nemá, že to všichni ví, i ten šéf a že pokud si chce zachovat tvář, tak mu stejně nic jiného než odchod nezbývá. Každý druhý ve firmě je neschopný deb*il a až on bude šéf (výhledově to není ani výhledové), tak si je tam srovná :roll:. No holky, já jsem vždycky z toho tak vysátá jak začne s tím co blbě udělal ten a pak tam ten, sem tam to teda proloží i něčím pozitivním, ale s tím tedy dost šetří. Já si nikdy nemyslela, že budu žít vedle takového samolibého kariéristy, který nemá empatii, a toleranci k chybám druhých lidí. Špatně se mi s tím smiřuje. Je fakt tak negativní :roll:.
Ale to jsem dost odbočila :mrgreen:
Zakladatelko, dle mě ten první vztah asi nemáš úplně uzavřený. Jak dlouho jsi byla sama mezi těmi vztahy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16437
27.4.21 10:32

To jsou strašně obecné plky co píšeš.

rozumím tomu dobře, že tvůj ex byl prostě lepší v sexu?

ale jinak holt tvůj současný je chudák na pozici převozníka a zjevně už se chystáš vystupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 10:40

@Ou

Tak to je zrovna uplně špatná trefa, protože sex je jedna z věcí, ve které současný vede na plné čáře :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 10:45

@dedrichov
Na tom něco bude, my jsme spolu asi vážně dospívali. Ale ten sedmiletý vztah byl když nám bylo 22-29.

@Jolka86 No, to jsem měla být…bohužel jsem současného potkala fakt hodně brzo po rozchodu.

• Citovat
  • Nahlásit
1116
27.4.21 10:49
@Jolka86 No, to jsem měla být…bohužel jsem současného potkala fakt hodně brzo po rozchodu.

Ty máš na piedestalu bývalého partnera, tvůj současný je jen převozníkem. Chce to čas, jestli vám to se současným vyjde nebo ne ukáže čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
27.4.21 10:49

Já si třeba ani neumím představit vztah s někým, kdo mi “vidí do hlavy”
Partnerství je vztah dvou cizích lidí a pro mě je třeba lepší o druhem vše nevědět a sama si některé věci a názory nechat pro sebe. To ale zároveň nepopírá důležitost stejného smysleni a blízkost názoru. Zkus se na to podívat jako na výhodu, na tu cizost. Nebyl třeba vztah s bývalým spis už jak se sourozencem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4929
27.4.21 12:05
@Anonymní píše:
@dedrichov
Na tom něco bude, my jsme spolu asi vážně dospívali. Ale ten sedmiletý vztah byl když nám bylo 22-29.

No tak to jsem špatně pochopila, psala jsi, že se znáte od 9. třídy. Ne, že jste spolu začali chodit po dalších sedmi letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4929
27.4.21 12:17
@baracudas píše:

on směřoval ke svému cíli, určitě se považuje a je úspěšný. Akorát je z něj najednou někdo jiný, koho neznáš a kdo se vzdaluje.
Nedivím se Ti, že se Ti nelíbí jeho ambiciozní výboje.

Příspěvek upraven 27.04.21 v 12:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
27.4.21 12:50
@Lucie142 píše:
Já si třeba ani neumím představit vztah s někým, kdo mi “vidí do hlavy”
Partnerství je vztah dvou cizích lidí a pro mě je třeba lepší o druhem vše nevědět a sama si některé věci a názory nechat pro sebe. To ale zároveň nepopírá důležitost stejného smysleni a blízkost názoru. Zkus se na to podívat jako na výhodu, na tu cizost. Nebyl třeba vztah s bývalým spis už jak se sourozencem?

Jo, tenhle názor jsem už od pár lidí slyšela. Celkem od tří. Z toho dva jsou už rozvedený a třetí se zrovna rozchází.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5996
27.4.21 13:32
@Ou píše:
To jsou strašně obecné plky co píšeš.

rozumím tomu dobře, že tvůj ex byl prostě lepší v sexu?

ale jinak holt tvůj současný je chudák na pozici převozníka a zjevně už se chystáš vystupovat.

hele OU, nechces pustit za klavesnici radsi nasi sectelou a chytrou OU, ktera nam rozsiruje obzory. Myslim, ze nikdo neni zvedavy na projevy histericke, hadave stekny, jakou se tu ted prezentujes… tech je tu i bez tebe dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 14:12

@dedrichov
Znali jsme se od deváté třídy, to jsme se vídali v rámci společných známých, ale dohromady jsme se dali až po střední škole.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.21 14:31

@Lucie142
Tak já tím spojením nemyslela vidět do hlavy. Jako sledovat, co druhý udělá a zamýšlí. Ale prostě velké porozumění tomu jaký je, možnost se mu otevřít a setkat se s pochopením, možnost sdílet, stejná emoční úroveň, nebo nevím, jak to nazvat.

Současný má zase podobnější představu o společném trávení času, je větší kliďas, vím o jeho kladech i záporech a zkrátka není to tak, že bych viděla jasné vítězství bývalého. Ale cítím ten rozdíl, jak s ním nemám takové pouto a že s ním pocit „mám partnera“ prostě není identický jako s předchozím.
Si myslím, že kdybych neměla toho přítele 7 let, tak bych o existenci nějakého „spojení“ neměla třeba ani páru a s tímhle bych neměla žádné pochyby. Ale bohužel, předchozí vztah existoval

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat