Mám pocit, že jsem v životě nic nedokázala

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.10.21 09:19

Mám pocit, že jsem v životě nic nedokázala

Poslední dobou na mě asi leze krize středního věku. Mám depku a pocit, že jsem v životě neúspěšná a nic jsem nedokázala. Nepodařilo se mi z mého pohledu profesně uspět. Moji spolužáci jsou na úplně jiných pozicích. Namátkou úspěšní podnikatelé, špičkoví vědci, ředitelé škol nebo gymnázií, rektor univerzity, šéf zahraniční banky, vysokoškolští učitelé nebo profesoři, režisér, herci, ředitelka charity, historik a i ten raketový inženýr se tam najde. Všem jejich úspěchy přeju a závidím jen maličko v koutku duše, protože vím, jaká je za tím úspěchem dřina. Jen bych se potřebovala zbavit pocitu, že já jsem marná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
391
20.10.21 09:43

Tak já jsem třeba taky marná, jestli ti to pomůže :mrgreen:
Zase mám 2 děti a s nim hezký vztah (jak je to jen v pubertální hormonové přestavbě možné). Kdo ví, jak by to bylo, kdybych místo dětí po škole dělala kariéru a pak neupřednostnila péči o rodinu před tou prací a kariérou ex zase. A vědět to ani nechci, tohle jsem zkrátka já.
a ještě edit - to fakt neznamená, že nesnílkuju, jaké by to bylo, kdyby se mi pracovně víc zadařilo a dala bych tomu víc. Podnikám, takže tam je to vysněné pozlátko fakt pěkně namalované, ovšem o to víc se trestá, když tomu člověk nedá celé sebe. Takže nedávám a co už :)

Příspěvek upraven 20.10.21 v 09:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.10.21 09:43

Tak se rozhodni, co bys chtěla a pusť se do toho! On ten pocit není úplně k zahození, říká ti, že je čas něco podniknout. Jen si musíš vybrat co :)

A pod čarou - fakt by mě zajímalo, z jaké školy vychází tak široké spektrum profesí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25148
20.10.21 09:44

Zákulisí těchto úspěšných lidí znám a věř, že všude je něco. Vztahové nebo rodinné problémy, nemoci, různé krize atd se nevyhýbají fakt nikomu. Stačí jen mít možnost s těmi lidmi důvěrněji mluvit…
Ty ve svém životě fakt nenajdeš oblast, kde by sis mohla říct - tohle se mi povedlo? A máš vysvětlení proč?
Já za sebe jsem třeba měla slušný karierní potenciál. Až tak jsem ho nerozvinula, ptž máme velkou rodinu a já bych to kapacitně nedávala. Nicméně pro mě je to taková hodnota, že bych to neměnila.. Na rození dětí má žena omezený čas a ten jsem využila. Navíc není všem dnům konec a třeba ještě něco fajn pracovního přijde, až děti odrostou.
Zkus si srovnat priority…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25148
20.10.21 09:45
@Zluta_pastelka píše:
Tak se rozhodni, co bys chtěla a pusť se do toho! On ten pocit není úplně k zahození, říká ti, že je čas něco podniknout. Jen si musíš vybrat co :)
A pod čarou - fakt by mě zajímalo, z jaké školy vychází tak široké spektrum profesí.

nejspíš gympl…A pak různé vejšky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15935
20.10.21 09:50

Ted jsem poslouchala rozhovor v radiu s Ondrejem Vrkocem. Fakt borec.
Holt vzdycky se najde spousta lidi, kteri maji vetsi drajv…
Za vsemi temi uspechy navic byva obrovska drina. Ne kazda mama od deti na to ma kapacitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 10:04

@Zluta_pastelka To spektrum profesí je od ZŠ, přes gympl po VŠ. Např. ze základky svého času generální manažer Nokie :mrgreen: Asi mám štěstí na mimořádně talentované lidi ve svém okolí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 10:10

@pe-terka Priority jsem srovnané měla a mám. Pro mě byla na prvním místě vždy rodina. Děti jsem vychovala snad dobře a mám hezké manželství. A dobře vím, kolik je za úspěchem dřiny. Při více dětech to jde jen ztuha. Já se věnovala dětem a ne tolik kariéře. A teď už to nevytrhnu :D

• Citovat
  • Nahlásit
7237
20.10.21 10:17

Já jsem tento pocit zažívala taky, je to cca rok zpátky. Pracuju jako sekretářka pod úspěšnýma lidma, navíc pár z nich se k nám (k administrativě) chová, jak kdybychom byly největší dyliny pod sluncem, takže ano, taky jsem se tím nechala semlít. Důležité je si srovnat priority. Já jsem šťastná za to, co mám, což je spokojená rodina. V práci sice nemám možnost kariérního růstu, ale zase mám prostor pro svoje děti a taky prostor pro to, umožnit doma zázemí, aby mohl kariérně růst můj manžel; tyhle věci jsou pro mě alfa omega všeho. Nikdy jsem nebyla velký dříč a nehnala se za kariérou, ale zase nejsem úplný jelito, takže mám, co si zasloužím a dělám to, na co se hodím. Teda podle mě :mrgreen: Jsem takhle spokojená. Ono je také dobré to prozření, že i ti úspěšní mají své problémy a profesní úspěch si žádá svou daň jinde (vztahové problémy, žádný čas na děti apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
20.10.21 10:22
@Zluta_pastelka píše:
Tak se rozhodni, co bys chtěla a pusť se do toho! On ten pocit není úplně k zahození, říká ti, že je čas něco podniknout. Jen si musíš vybrat co :)A pod čarou - fakt by mě zajímalo, z jaké školy vychází tak široké spektrum profesí.

Z vysoke carodejnicke.

A pro zakladatelku: holt nekdo taky musi upect ty rohliky, aby vsem tem reditelum zemekoule nekrucelo v brichu :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25148
20.10.21 10:25
@Anonymní píše:
@pe-terka Priority jsem srovnané měla a mám. Pro mě byla na prvním místě vždy rodina. Děti jsem vychovala snad dobře a mám hezké manželství. A dobře vím, kolik je za úspěchem dřiny. Při více dětech to jde jen ztuha. Já se věnovala dětem a ne tolik kariéře. A teď už to nevytrhnu :D

já to mám vlastně stejně jako ty. Ale cítím velkou vnitřní spokojenost za kvalitní vztah, dobře vychované zdravé děti, úplnou rodinu…Vždyt tohle nemá polovina dospělé populace…
Tohle se ti povedlo a máš být na co pyšná. Máš rodinu, zázemí :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 10:28
@Zluta_pastelka píše:
Tak se rozhodni, co bys chtěla a pusť se do toho! On ten pocit není úplně k zahození, říká ti, že je čas něco podniknout. Jen si musíš vybrat co :)A pod čarou - fakt by mě zajímalo, z jaké školy vychází tak široké spektrum profesí.

To mě taky. Z naší jsou dělníci, i podnikatelé a inženýři, i bankrotáři, chudí i bohatí,
neschopní i schopní, nezaměstnaní, alkoholici, podmosťáci, od všeho kousek. Pravda, je to ze základky. Kdyby to byli spolužáci z VŠ, asi by to bylo trochu jinak, ale ne o moc.

• Citovat
  • Nahlásit
13930
20.10.21 10:33
@Anonymní píše:
@Zluta_pastelka To spektrum profesí je od ZŠ, přes gympl po VŠ. Např. ze základky svého času generální manažer Nokie :mrgreen: Asi mám štěstí na mimořádně talentované lidi ve svém okolí.

U mě podobné, úspěšní hodně..no a já mám Bc. Jako vyvrcholení studijní dráhy :mrgreen: ještě mám ambice pokračovat, ale žádný zázrak to není.
A víš co? Mám děti a práci, která mě těší. Co víc chtít? Jednou i ten domeček bude :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
20.10.21 10:40

Neni to jen o potencialu..
Je to i o stesti, ze jsi ve spravnou dobu na spravnym miste…

Jindy muzes byt nej, nej, nej a mit i nejdelsi praxi a stejne to misto dostane znamy, znameho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.21 11:00

@Zlutapaprika1 Jo, o tom to je. V mé profesi není moc kam stoupat. V konkurzu jsem byla a smetli mě mladší bez praxe. Teď s odstupem vím, že to tak mělo být.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat