Mám pocit, že na nic nemám čas

Anonymní
9.1.20 10:16

Mám pocit, že na nic nemám čas

Už hodně dlouhou dobu trvá to, že nějak nezvládám svůj život. Časově… jsem v práci od 8 do pěti odpoledne. Než se dostanu domů, je minimálně půl 6. Pokud jdu na nákup, něco vyřídit nebo se zdržím, tak přicházím domů třeba o půl 7, v 7 večer.

V podstatě se navečeřím, osprchuji a jdu spát. Spát chodím kolem 11 - 12. Po práci přijdu unavená, zničená, přestože mám sedavé zaměstnání a docela bez stresu. Mám pocit, že nestíhám cvičit, ničemu se věnovat, jen ta večeře, pak na chvíli odpadnu u televize a může se jít spát. V předchozí práci jsem končila ve 14.00, takže tohle je pro mě teď velký skok, končit takhle pozdě. V práci jsem půl roku a stále jsem si nezvykla.

Děti nemám, je mi 23, povinnosti po práci také ne, vlastně mimo práci je to všechno „můj čas“. Tak proč mám sakra pocit, že nic nestíhám? Nechodím z práce zrovna nejdřív, chodit domů nejdřív o půl 6 je docela pozdě. Na škole jsem chodila domů dřív, o půl 4 nebo 5, ale zase jsem se musela učit… ale asi jsem to vnímala tak, že už jsem prostě doma. Nechápu, jak může někdo fungovat takhle třeba s dětmi, když já nedokážu fungovat ani sama. Když bych měla vstávat ráno, abych něco stihla, tak to není řešení, protože budu muset jít spát dřív a ten čas z večera si jen přehodím na ráno. A vstávat brzo by mi pro mě bylo ještě horší než tohle.

Jak zvládáte svůj život a volný čas vy, co chodíte domů podobně, o půl 6 večer a později? :( Stíháte něco?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2148
9.1.20 10:21

Jedině změnit práci. Mám to stejné s 2 dětmi a vůbec nám to nevyhovuje. Takové „celodenní“ směny jsou na prd. I kvůli doktorovi si musí člověk vzít volno apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.20 10:23

@Renaku Jenže tohle je asi klasická kancelářská doba no… v té předchozí práci to byla velká výjimka, že se chodilo už na 6 a končilo se ve 2. Ale zase ta práce byla strašná v jiných ohledech. Tady jsem spokojená, ale neumím pracovat s tím časem

• Nahlásit
  • Citovat
22183
9.1.20 10:26
@Anonymní píše:
Už hodně dlouhou dobu trvá to, že nějak nezvládám svůj život. Časově… jsem v práci od 8 do pěti odpoledne. Než se dostanu domů, je minimálně půl 6. Pokud jdu na nákup, něco vyřídit nebo se zdržím, tak přicházím domů třeba o půl 7, v 7 večer.

V podstatě se navečeřím, osprchuji a jdu spát. Spát chodím kolem 11 - 12. Po práci přijdu unavená, zničená, přestože mám sedavé zaměstnání a docela bez stresu. Mám pocit, že nestíhám cvičit, ničemu se věnovat, jen ta večeře, pak na chvíli odpadnu u televize a může se jít spát. V předchozí práci jsem končila ve 14.00, takže tohle je pro mě teď velký skok, končit takhle pozdě. V práci jsem půl roku a stále jsem si nezvykla.

Děti nemám, je mi 23, povinnosti po práci také ne, vlastně mimo práci je to všechno „můj čas“. Tak proč mám sakra pocit, že nic nestíhám? Nechodím z práce zrovna nejdřív, chodit domů nejdřív o půl 6 je docela pozdě. Na škole jsem chodila domů dřív, o půl 4 nebo 5, ale zase jsem se musela učit… ale asi jsem to vnímala tak, že už jsem prostě doma. Nechápu, jak může někdo fungovat takhle třeba s dětmi, když já nedokážu fungovat ani sama. Když bych měla vstávat ráno, abych něco stihla, tak to není řešení, protože budu muset jít spát dřív a ten čas z večera si jen přehodím na ráno. A vstávat brzo by mi pro mě bylo ještě horší než tohle.

Jak zvládáte svůj život a volný čas vy, co chodíte domů podobně, o půl 6 večer a později? :( Stíháte něco?

Nevracím se tak denně, ale po směně bývám doma až na sedmou. Vzhůru jsem minimálně do 11. Někdy i vařím rychlé jídlo, hraju si s dítětem, dohlédnu na umytí, uspávám, pak si někdy stoupnu k žehlení. Ale jsou večery, že se mi nechce nic.

S tvou pracovní dobou bych taky někdy měla pocit, že je hned noc a jdu spát. Takže bych si to vynahradila o víkendu. Cvičila bych poránu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 10:43

Mám to dost podobné.. až na to, že mám dítě, jsem na něj sama, a stíhat se to musím, tak ti to třeba pomůže..

Mám fyzicky náročnou práci, kde končím ve 3, běžím pro dceru, a buď něco povyrizovat nebo na brigádu (buď jí dávám na hlídání nebo jde semnou). Z tama se nevracim dřív jak v 8, takže celý den zamnou..a stale spousta věcí předemnou.
Rychlé dojít domů, (jídlo buď nosím sebou, nebo jime doma-musim mít plán co a jak VŽDY!) většinou něco málo poklidit, udělat co je potřeba, nachystat se na další den, povenovat se dceři..atd atd, jsou toho mraky a každý den je trošičku jiný..
Jo a to nemám auto, bydlím na malém městě a většinou všude lítám pěšky nebo busem.

Stejně tak, jako si plánuješ peníze, plánuj si i čas a půjde to. :mavam:

Docela dost uvažuju o paní na úklid a aspoň jeden den v měsíci.

Podle mě je to o tom, udělat si plán, plánovat a konat. A zadruhé když se stíhat musí, tak to jde. Chápu, že ty nemusíš a třeba ty věci radši odlozis, protože se ti nechce.. nebo na ně „nemáš čas“ cvičení atd.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15343
9.1.20 10:48
@Anonymní píše:

Jak zvládáte svůj život a volný čas vy, co chodíte domů podobně, o půl 6 večer a později? :( Stíháte něco?

tak domů dorážím zhruba stejně, co ty. Pak rychle úkoly s dětma, pohrát, vykoupat, navečeřet, nachystat na druhý den a rychle pohádka a spát. A od 5:30 pokračovat…nemám pocit, že bych nic nestíhala, jen nestíhám mít čas na sebe :think: a co zkusit vymyslet nějaký program na ráno před prací? Ráno si jít zacvičit, po práci nějaký kurzík jazyka, vaření atd. prostě aby jsi neměla pocit, že nic neděláš, na nic nemáš čas ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
9.1.20 10:59

Já jsem dělala na směny, ranní odpolední, víkendy a v týdnu za to volno, bylo to ok. Vše jsem stihla zařídit. Pak jsem začala dělat jenom na ranní, pondělí až pátek, jezdila jsem domů ve 4. Nic jsem nestíhala. Teď dělám 12hod. směny, denní, noční, krátký dlouhý týden, je to super. Když přijedu po denní, tak toho moc taky nestihnu, ale je to jen 2×, max 3× po sobě a pak volno.
Změň práci, kde ti to bude vyhovovat víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 11:06

Ten pocit mám občas taky, akorát ze k tomu či děláš ty stíhám chodit cvicit, učit se jazyk, jezdit na návštěvy a chodit občas večer za zábavou. Popravdě moc nerozumím tomu, ze prijdes v půl sedmé a jen se najis a osprchujes a jdeš spat a přitom na to mas časové rozmezí cca 4 hodin. Já chodit na 8 do práce, chodila bych třeba cvicit rano nebo hned po práci, to stejne s jazykem, rovnou z práce. Taky se někdy doma jen tak otočím a pak jsou dny, kdy toho mám moc a prijdu v půl šesté a zbytek dne proválim. Ale to mám max 1× za 14 dni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4199
9.1.20 11:07

Když je sezóna - duben - říjen, tak chodím v do práce na 7:00 a končím v 17:00 a ještě chodím v sobotu dopoledně 1× za 14 dní. Nestíhám nic. Práce mě ale baví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
9.1.20 11:11

Když jsem byla sama, neměla jsem pocit, že nic nestáhím. Práce mě baví. A to jsem chodila ještě později než ty. Klidně jsem šla cvičit na osmou a fitko bylo plné :nevim:

Ale s dítětem je to jiné. Furt musí člověk myslet na to, kdo hlídá dítě. Běží z práce převzít dítě, volno si šetří na nemoci, doktory, furt řeší logopedii, školkové/školní věci… Tak to prostě je. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 11:12
@Anonymní píše:

Cvičení jsou od 6, 7 běžně, není výjimka ani od 8. Chodila bych jednou týdně ven s přáteli, kolegy… Jednou v týdnu relax třeba hodinová vana. Zbytek dní číst knihy a naplno užít víkend.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
9.1.20 11:16
@Paola21 píše:
Když je sezóna - duben - říjen, tak chodím v do práce na 7:00 a končím v 17:00 a ještě chodím v sobotu dopoledně 1× za 14 dní. Nestíhám nic. Práce mě ale baví.

To je fajn. Já od května do poloviny září 8-18. Ale mám to z domu ale i tak si ani nezajedu na bazén, ven, atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2021
9.1.20 11:20

Tak se nevalej u televize a něco dělej. Jasný že když se najím a sednu k telce tak se mi nebude chtít nic dělat a vytuhnu. Když půjdeš cvičit po praci tak tě to nabije a budeš mít daleko víc energie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4199
9.1.20 11:22
@FraDeu píše:
To je fajn. Já od května do poloviny září 8-18. Ale mám to z domu ale i tak si ani nezajedu na bazén, ven, atd.

Nj sezóna je něco.). Z toho domu ti to i závidim, já dělám s lidmi a někdy mě tak vycucaj, že si říkám, jestli to mám zapotřebí. Ale pak přijde někdo milý a vychodvaný a hned vím, že neodejdu. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 11:35

Mám to podobně, domu přijedu v 17 nebo 18 hod protože 2 hod denně cestuju do a z práce. Něco malého sním a jdu cvičit anebo většinou si zacvičím doma, navečeřím se, a buď něco řeším (chvíli pracuju) anebo odpočívám, sem-tam zajdu na kafe, ale když potřebuju něco vyřešit ve městě kde pracuju - tedy nákup, lékař, nebo cvičení, tak mi neztustane čas na nic, prijedu domu večer, najím se a jdu spát. Stereotyp ale vubec nemám, času také moc nemám, a to mám výhodu že nevařím a v týdnu moc neuklízím,. Ale s dětmi si to takhle neumím představit, to vím, že si už nebudu moct dovolit 2 hod denně cestovat kvuli práci. Vyřeším to bud zkráceným úvazkem anebo budu dělat něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama