Mám pocit, že nepotkám toho pravého. Jak dlouho být sama?

372
18.5.16 11:54

Mám pocit, že nepotkám toho pravého. Jak dlouho být sama?

Je mi 27 let. Za celou dobu jsem měla tři vážné vztahy, všechny trvaly 2-2,5 roku. Po první vztahu jsem byla sama asi 7 měsíců, po tom druhém teoreticky skoro rok, ale byla jsem zamilovaná do kamaráda, udržovali jsme takové vztaho-přátelství na dálku, nakonec to nedopadlo, protože není z ČR.
Třetí vztah vypadal ze začátku pohádkově, nakonec se z bývalého vyklubal mamánek, člověk, který nebyl schopný řešit problémy a emočně se mnou manipuloval. Tím neházím vinu pouze na něj, já udělala chybu v tom, že jsem od něj neodešla dřív. Rozešli jsme se tento rok v lednu.
Před měsícem a půl jsem potkala člověka, se kterým to taky nedopadlo valně, viz moje nedávné téma…

Nejsem pesimista, vždycky jsem se na věci dívala spíš z té lepší stránky a nikdy jsem neřešila to, že budu sama, že se pro mě nenajde ten „pravý“ a tak. Nechávala jsem věcem hodně volný průběh. Ale teď mě přepadají úzkostné pocity, že toho normální fajn chlapa, kterého budu milovat a on mě, nikdy nepotkám. I přes to všechno, co se mi stalo, mám muže ráda, nejsem ten typ ženy, která proti nim něco má, nesnáším věty typu „no jo, chlapi, to může udělat jen chlap atd.“, ale zjištuji, že z nich trochu začínám mít strach. Nebo možná ne z mužů, ale celkově ze vztahů.
Bojím se, že nebudu schopná splnit očekávání, které vztah přináší. Mám pocit, že to, co chci od vztahu já, nemůžu dostat. Potřebuji mít pocit svobody, ale zároveň jistotu, že ten druhý při mě bude stát a podrží mě, stejně jako já jeho, ale nesmí mě dusit. Nikdy jsem tohle neměla. Buď jsem měla pocit jistoty, ale vztah mě dusil, nebo mě nedusil, ale ve vztahu jsem si připadala spíš jako sestra, než jako partnerka a žena.

Do toho všeho jsem si jen tak ze zvědavosti a tak trochu z hecu založila profil na seznamce, nečekala jsem, že to půjde tak rychle a už se o mě zajímají dva muži, kteří se se mnou chtějí setkat. Vím, že řeknete, že to nic neznamená, ale já ani nevím, jestli to chci. Na seznamky totiž moc nevěřím, navíc u obou vím, že jsou sice fajn, ale ani jeden není typ, do kterého bych se mohla zamilovat (nejspíš). Má vůbec smysl se s nimi scházet?

Takže dělám jednu botu za druhou 8o Navíc člověk, kterého jsem milovala asi nejvíc ze všech a se kterým jsem si neskutečně rozumněla (a se kterým jsem nikdy nebyla), je zadaný. V konečný fázi, když si to celé shrnu, tak jeho jsem si vystavila na pedestal a ať potkám jakéhokoliv muže, žádný ve mně nedokáže vzbudit to, co dokázal on. :zed:

Někdy bych nejradši odjela někam hodně daleko a nechala ten nepořádek ve mně, ať se uleží. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
18.5.16 12:02

Nechci přilívat oleje do ohne, ale opravdu je možné, že druhého takového člověka, se kterým by sis tak rozuměla…už bohužel nepotkáš. Takže buď se smíříš s někým podle tebe méně hodnotným, nebo ti opravdu ta samota hrozí.
Taky se mi stalo, že nejsem s člověkem, se kterým jsem si kdy nejvíc rozuměla. mrzí mě to neskutečně, ale já jsem v dané době udělala maximum a nestačilo to. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
9286
18.5.16 12:07

Možná by to chtělo na nějaký čas vypnout, věnovat se sobě, na nic netlačit, ono to pak přijde, když to budeš nejméně čekat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
18.5.16 12:09

@Conchita to chce čas, určitě někde potkáš někoho kdo v tobě dokáže vzbudit to co právě on. Nemá cenu to uspěchat nebo za každou cenu chtít s někým byt stejně by to nakonec třeba vůbec nedopadlo..
Ja osobně bych se asi s nikým ze seznamky nesesla, ale pokud si s nimi rozumíš tak proč ne.
Neboj se ten pravý tam na tebe někde určitě čeká. Hodně štěstí :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14325
18.5.16 12:12
@Kotatko03 píše:
Možná by to chtělo na nějaký čas vypnout, věnovat se sobě, na nic netlačit, ono to pak přijde, když to budeš nejméně čekat ;)

myslíš hodně masturbace? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12404
18.5.16 12:16

Mám manžela, ale před ním jsem znala (znám) jednoho, které jsem milovala jako nikoho a nikdy. vím to a smířila jsem se s tím, v okamžiku, kdy ten minulý měl vážnou známost, potom se to zamotalo, ale fakt je ten, že jsem dala přednost jistotě, před něčím u čeho si nejsem jistá, že by to bylo v takové intenzitě i z druhé strany.. dává to aspoň trochu smysl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
18.5.16 12:17

Má vůbec smysl se s nimi scházet?
Záleží, co od toho čekáš. S láskou vzpomínám na své seznamkové období a na schůzky s muži, kteří byli pro vztah (se mnou) zcela nepoužitelní, ale na jedno setkání u kafe dokonalí.

Pokud jsi s panem Dokonalým nikdy nebyla, tak je jeho dokonalost možná jen tvoje projekce :think: Co ty víš, třeba by před tebou doma prděl a nechával ponožky pod postelí…

Souhlasím s @Kotatko03 . Netlačit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9286
18.5.16 12:20
@pohledzdruhestrany píše:
myslíš hodně masturbace? :think:

Myslím jako zajít si na kafčo, do posilky…najít si i jinou zábavu, než pořád hledat chlapa ;) 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
372
18.5.16 12:23
@Kotatko03 píše:
Možná by to chtělo na nějaký čas vypnout, věnovat se sobě, na nic netlačit, ono to pak přijde, když to budeš nejméně čekat ;)

K tomu jsem tak nějak sama dospěla taky, jestli by to nebylo nejlepší. Ale blbě si do toho založím seznamku… :zed: si to radši zruším..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
372
18.5.16 12:24

@Knihomyš, co od toho čekáš.*****

Upřímně, nic moc. Maximálně přátelství, ale vím, že někteří chlapi to mají jinak a nechci nikoho tahat za nos ani jim dávat plané naděje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
18.5.16 12:28

@Conchita Pak můžeš být leda příjemně překvapena :) Hele, ti chlapi taky nečekají životní zlom. Prostě pokecají na kafi s cizí ženskou, natřesou si peří, když se zadaří sex, tak je to plus (píšu hodně obecně, samo, že jsou skoro stejně různí jako my ženy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.5.16 12:31

Přesně v tvé situaci jsem byla, ve 27 sama opuštěná a 3 roky sama, než jsem našla toho pravého.
Neboj, ten pravý příjde, ani nebudeš tušit jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9273
18.5.16 12:35

Záleží, co od vztahu očekáváš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
18.5.16 12:38

A znáš takovou tu hezkou větu, že ve vztahu nikdy nebudeš mít 100%, které chceš, ale v průměru těch 80% a celý život zbytečně budeš sbírat kamínky (20%), zatímco ti uteče diamant (80%)? :nevim:

Jinak, že nevíš, zda má cenu s nimi jít na rande, já když poprvé viděla pana X, tak jsem prohlásila, že takovou vopici bych doma fakt teda nechtěla :nevim: Stačilo jedno kafe v práci, já se smála celou dobu jak jantar, byla jsem z něj nadšená, že mám nového vtipného kamaráda, další kafe a já šla absolutně do kolen a z tý vopice se najednou stal chlap, který při mě stál ve chvílích, kdy mě ex ztřískal, dostal mě od něj, ve chvíli, kdy nám zemřel malý, kdy jsme malém skončili na ulici, vždycky tu byl, je z něj naprosto perfektní manžel a i když se jednou za rok dokážeme hezky chytit, tak vím, že ten svůj diamant mám a o ty kamínky už nestojím :nevim: Z tý „voprsklý vopice, o kterou bych si kolo neopřela“ je pro mě naprosto nádherný chlap, perfektní milenec, úžasný manžel, nejlepší přítel a vím, že mě na zem padnout nenechá :srdce: Zkus zbytečně netlačit, ono to přijde samo ;) Třeba jen nejsi připravená a zbytečně na to tlačíš, vytváříš si v sobě nějaký „blok“, že je něco špatně a přitom ti uniká to ostatní :) Užívej života, věnuj se sobě, užívej si svobodu sama o sobě, protože ať se ti to líbí nebo ne, ve vztahu nikdy úplně svobodná nebudeš, tak jak píšeš, že v tom vztahu svobodná být chceš, vždycky budeš muset brát ohledy na toho druhého, přizpůsobovat se mu a měnit věci, protože najednou to už nebude jen tvůj život, ale život vás dvou.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5847
18.5.16 12:38

@Conchita tvoje pocity znam rozumim ti, je mi taky 27 a sem taky sama ale mam k tomu jeste dite…taky se bojim ze zůstanu sama u me je problem ne v me narocnosti aleto ze nikam nevypadnu na prcka jsem sama bez neakyho hlidani nebo kdyz uz se postesti tak mi chvile vyplnuje studium na vs pri predstave ze ja mag. r si dala prihlasku na navazujici a ze se budu jeste minimalne dalsi dva roky ucit si rikam ze takhle zahrabana fakt skoncim sama, ale co skola me bavi a sem sama tak to nechavam osudu proste netlacim (v jednu dobu sem to hrozne resila i zakladala stejne tema ) chodila na seznamky no a co myslis dopadlo to vis ze ne)tak sem se na to vykaslala a rekla sem so ze byt sama taky neni spatny a pokud to ma prijit tak to prijde do te doby si musim vystacit s rukou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama