Mám pocit, že nikam nepatřím

22
18.3.16 20:18

Mám pocit, že nikam nepatřím

Ahoj holky, dlouho jsem váhala, jestli sem mám napsat. Asi se jen potřebuju vypovídat, ale nemám komu. Ať se dělám co dělám, nemůžu se zbavit pocitu, že nikam nepatřím. Mám skvělé děti a úžasného manžela, ale tím, že jsem na rodičovské, nejspíš spoustu věcí vnímám jinak. Bydlíme už pár let na vesnici, kde se všichni znají, ale nás mezi sebe příliš nepouštějí. Sousedi pozdraví, ale tím to končí. Ani mladé rodiny jako jsme my se s námi evidentně přátelit nechtějí. Doufala jsem, že se věci změní až syn nastoupí vedle do vesnice do školky, ale moc se nezměnilo. S maminkami se pozdravíme, usmějeme se na sebe, ale že by s námi někdo chtěl jít třeba ven, to ne. Spolu ven chodí, ale nikdy neřeknou, abychom šli taky. Další naděje byla, když jsem začala s dcerou chodit do mateřského centra, opět do vesnice, kam chodíme do školky. Maminky se tam mezi sebou znají, baví se. Obvykle prohodíme pár slov o dětech, ony se dál baví mezi sebou a já si hraju se všemi dětmi :/ Nechci se nikomu nějak vtírat, ale tolik bych si přála taky mít nějaký okruh lidí, se kterýma budu moct vyrazit na hřiště nebo je pozvat na kafe a popovídat si. Asi jsem prostě nesympatická nebo na lidi špatně působím. Zkoušela jsem o tom mluvit s manželem, ale on je každý den v práci, tak nechápe jaké to je být celé dny sama :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7328
18.3.16 20:23

@JulianaPro Hoď si „inzerát“…máte tam nějakou vesnickou vývěsku? Nebo inzertní tabuli ve školce? Klidně bych tam napsala, že hledáš kamarádku s malým dítětem/dětmi. Třeba nejsi jediná, kdo je tam sám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
18.3.16 20:24

@JulianaPro tak zkus neco usporadat, nejake treba souteze pro deti nebo tak…nejake zabavne odpolko a treba se to pohne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.16 20:34

Ahoj, mám to stejně, ale jsem z města ( cca 50 000 obyvatel ). Mám dvě děti, rodinu se kterou se vídám často, ale nemám kamarádky, když už, tak bezdětné a ty prostě courání s dětma po venku nebaví, pak mám zase jednu, která neumí řešit nic jiného, než prdy, příkrmy a pleny, což zase není pro mě, jsem z toho už frustrovaná, fakt mám depku, nemám se komu svěřit, protože prostě nemám tu doopravdovou kamarádku, ráda bych ti byla alespoň kamarádkou na internetu, pokud budeš mít zájem. :hug: Stačí zareagovat a písnu zprávičku.

• Nahlásit
  • Citovat
6250
18.3.16 20:35

To není vtírání, ty se chceš kamarádit, zařadit, ty tedy musíš jít mezi ně a začít se s nimi bavit. Nejspíš to bude nejdřív porod, ale vezmou tě mezi sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.16 20:36

Znám ten pocit. Přestěhovali jsme se na vesnici, kolem nás nádherná krajina a „nikdo“..
Každý večer před spaním jsem si přála jediné - s někým se skamarádit. A pak se mi podařilo začít chodit na cvičení do vedlejší vesnice, kde byly maminky chvíli bez dětí a nejednou se kamarádky našly. Zdá se, že mamky když jsou s dětmi, vyhledávajíc mamky s dětmi, které znají a když jsou sami, tak se se kamarádí. Jestli máš nějakou podobnou možnost kolem a hlídání, zkus to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
18.3.16 20:46

Tuto situaci znám. Postavili jsme si ve vesnici, ze které nepocházím ani já ani manžel. První roky peklo. Teď po šesti letech to není hitparáda, ale díky mš se to zlepšuje. Jen jsem před mateřskou učila v obci ve škole a mám pocit, že díky tomu si ode mě ostatní maminky udržují odstup. Ale už tu mám dvě maminky, které mají stejně staré děti, pár vět člověk prohodí v obchodě. Povídám si se sousedy důchodci a padesátníky. Máme velmi dobré vztahy, sousedka dokonce hlídala malou při nemoci, když já chodila do práce. Nebudu ti nalhávat. že jsme sem zapadli. Zatím nezapadli. Ale pořád doufám, že to bude jen lepší a lepší. Nevzdávej to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
18.3.16 20:50

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 19:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
18.3.16 21:04
@JulianaPro píše:
Ahoj holky, dlouho jsem váhala, jestli sem mám napsat. Asi se jen potřebuju vypovídat, ale nemám komu. Ať se dělám co dělám, nemůžu se zbavit pocitu, že nikam nepatřím. Mám skvělé děti a úžasného manžela, ale tím, že jsem na rodičovské, nejspíš spoustu věcí vnímám jinak. Bydlíme už pár let na vesnici, kde se všichni znají, ale nás mezi sebe příliš nepouštějí. Sousedi pozdraví, ale tím to končí. Ani mladé rodiny jako jsme my se s námi evidentně přátelit nechtějí. Doufala jsem, že se věci změní až syn nastoupí vedle do vesnice do školky, ale moc se nezměnilo. S maminkami se pozdravíme, usmějeme se na sebe, ale že by s námi někdo chtěl jít třeba ven, to ne. Spolu ven chodí, ale nikdy neřeknou, abychom šli taky. Další naděje byla, když jsem začala s dcerou chodit do mateřského centra, opět do vesnice, kam chodíme do školky. Maminky se tam mezi sebou znají, baví se. Obvykle prohodíme pár slov o dětech, ony se dál baví mezi sebou a já si hraju se všemi dětmi :/ Nechci se nikomu nějak vtírat, ale tolik bych si přála taky mít nějaký okruh lidí, se kterýma budu moct vyrazit na hřiště nebo je pozvat na kafe a popovídat si. Asi jsem prostě nesympatická nebo na lidi špatně působím. Zkoušela jsem o tom mluvit s manželem, ale on je každý den v práci, tak nechápe jaké to je být celé dny sama :(

Ale patris :hug: Dnes je desna doba na skutecne pratele.Moje maminka je 20let.Mate smulu na lidy. Ja treba mam kamosky( opravdove) vsude po svete a jsou tak super, ze mne je nedokaze nahradit zadna co bydli pri nas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucieus
18.3.16 21:08

Ahoj :mavam: ja mam stejný problém. Bydlíme v malém městě ve Chvaleticich u Kolína přes rok. Taky tu nikoho neznám a na procházky chodím sama. Jediný kdo tu je, je přítelův táta a jeho přítelkyně. Ale ta pravá kamarádka na pokec a třeba kávičku prostě není. Docela te v tomhle chápu :(

• Citovat
  • Upravit
771
18.3.16 21:19

Také znám…maminky okolo mě si akorát šuškají a koukaji na mě, občas se usmějí…taky bych brala takovou tu kamarádku, které mužů říct beze strachu všechno.. U nás je to samá drbna, řeší kdo co a s kým..to ffakt nehodlám. Rodinu mám velikou, ale tu správnou kamarádku ne..a ti jsem tu 6 let…užjen proto, že mám 4 děti jsem pro plno mamin tady exot :roll:…taky bych brala kamarádku klidně alespoň přes NET…pochybuji, že by tu byla nějaká z Třebíčska… Nebo jo?

Příspěvek upraven 18.03.16 v 22:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
18.3.16 21:27

@JulianaPro Ono je to i o tobě. A za další, chce to čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609

@luccik Z Třebíčska ne, ale ze sousedního okresu - ZR. Takkdybys chtěla, můžeme přes net.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42014

@JulianaPro a odkud si? v profilu mas napsano jen praha..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42014
18.3.16 21:28
@luccik píše:
Také znám…maminky okolo mě si akorát šukají a koukaji na mě, občas se usmějí…taky bych brala takovou tu kamarádku, které mužů říct beze strachu všechno.. U nás je to samá drbna, řeší kdo co a s kým..to ffakt nehodlám. Rodinu mám velikou, ale tu správnou kamarádku ne..a ti jsem tu 6 let…užjen proto, že mám 4 děti jsem pro plno mamin tady exot :roll:…taky bych brala kamarádku klidně alespoň přes NET…pochybuji, že by tu byla nějaká z Třebíčska… Nebo jo?

hezkej preklep :mrgreen: nebo nedoklep :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama