Mám pocit, že vedle manžela umírám

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.18 12:20
Mám pocit, že vedle manžela umírám

Není ještě ani poledne a manžel má v sobě 6 svijanských jedenáctek a rozdělal si plechovku s gambrinusem. Vracím se s dětmi z obchodu a jeho první otázka zní, jestli jsem mu koupila ty cigarety. Měli jsme jet po obědě k babičce, prý tam bude plést pomlázky, ale já s ním nikam jet nechci. Nechci přibržďovat u večerky, aby si tam skočil ještě pro tři pivka (nebo pro čtyři, pro pět). Nechci, aby si sedl do auta s tím, že já budu řídit a on si na místě spolujezdce rozdělá hned pivo…
Můj manžel je alkoholik. Možná by někdo řekl, že neškodnej, že nikomu neubližuje, chodí do práce a že je to vlastně docela hodnej člověk. To je všechno pravda, problém je, že já už se na to nějak nemůžu dívat. Je to jeho denní chleba…
Z práce se vrací kolem čtvrté s nákupem. Vezme si pivo a jde do garáže, kde popíjí a kouří. Vajgly kdysi házel do plechovky, teď už je hází pod sebe na zem. Já vím, je to jeho garáž, ale ta degradace z člověka na alkoholika je zjevná. Bez piva snad nevydrží ani den, jde jen o to, kolik těch piv za den dá. On tvrdí, že je v pohodě. Ano, on je v pohodě, ale pro mě to znamená, že se na něj nemohu spolehnout naprosto v ničem.
Chtěla bych ho opustit, ale máme děti. Nebyla bych schopná je v tuto chvíli zatím uživit, aniž bych nás uvrhla do materiální bídy. Nezbývá mi, než se na to prostě dál koukat, než děti trochu odrostou a já snad začnu vydělávat víc peněz…
Z čeho mám ale strach, kdyby si chtěl děti třeba na víkend brát. Vzhledem k tomu, že o víkendu popíjí od časného rána…a pak odpoledne vyspává.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18727 příspěvků 25.03.18 12:29

Radši bych opustila alkoholika s dětma, než aby se na tohle musely dívat.

Btw, je půl jedné, přeřiď si hodiny na letní čas.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15081 příspěvků 25.03.18 12:30

Co rodiče? nepomohli by? Jak to máte s bydlením? společný dům? Je to hrozné, co píšeš.

Marcam
Závislačka 4884 příspěvků 25.03.18 12:30

Tak mu dát nůž na krk, bud se půjdeš léčit, nebo rozvod.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15081 příspěvků 25.03.18 12:32

Zakladatelko, jako 6 velkých piv během dopoledne vypije? to snad ani nejde ne? a jak to řeší v práci?

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 25.03.18 12:32

Nemáš možnost hlídání dětí? Například že by ses střídala se sousedkou a mohla jsi díky tomu chodit do práce. nebo že by ti pomohli vaši, šla bys k nim bydlet, maminka by ti hlídala a ty bys vydělávala a děti materiálně zabezpečila + manžel by měl povinnost platit výživné. Asi bych být tebou utekla dřív, než začne pít ještě víc. Ten pád na dno je pak dost rychlý.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 12:34

Asi bych mu pohrozila ze bud pivo nebo rodina. Kolik je detem? Tvoji rodice by vas aspon docasne nevzali pod sva kridla? Nechtela bych, aby se na tohle mohe deti divaly… Co z nich pak vyroste? Nemam s tim zkusenost, ale rekla bych, ze u pripadneho rozvodovehi soudu by zjevnemu alkoholikovi deti nikdo na vikendy nesveril a dostala by jsi je do sve pece.

Sany80s
Kelišová 6127 příspěvků 25.03.18 12:35

A protože v tom zůstáváš, vychováváš možná dalšího budoucího alkoholika.
Znám vesnice, kde je alkoholik každý chlap, je to děsivé a předává se to z otce na syna.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 25.03.18 12:37
@aiwwa píše:
Zakladatelko, jako 6 velkých piv během dopoledne vypije? to snad ani nejde ne? a jak to řeší v práci?

Prý to snad ani nejde, to mě pobavilo :mrgreen:.
A ani kvůli dětem se nehodlá trochu krotit? Aby neviděly tátu věcně s pivem v ruce?

quinsley
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 12:37

Nejprve bych o tom mluvila s manželem, což adi žádný výsledek mít nebude vzhledem k tomu, že je alkoholik, ale nepřipustí si to. Pak bych si promluvila s rodinou mojí i jeho. Pak asi s nějakým psychologem a naposledy bych si zašla na OSPOD. Promluvit si, probrat možnosti v případě, že byste s ním už nevydržela a začal (a to se dříve nebo později stane) vás nebo děti nějak ohrozovat, přestal by chodit do práce a nosit domů peníze. Jakmile zjisti v práci, že pije, tak ho vyhodí. Šetřete si, kde to jde, každá koruna pak dobrá.
Prostě si dopředu zjišťujte svoje možnosti. Lepší než sedět a říkat, zle je to hrozné (což samozřejmě je) a ze nemůžete nic dělat.
S tím OSPODEM budete mít pak případně v ruce už předem záznam, ze to trvá delší dobu a mělo by vám to pomoci aby nemohl děti bez vaší přítomnosti mít, jelikož by přinejmenším zanedbával péči nebo je třeba ještě nějak ohrožoval.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1595 příspěvků 25.03.18 12:38

To je strašný 8o Já bych nechtěla aby v tom děti vyrůstaly, šly by do školy/školky a já bych pracovala. Sehnala bych si předem důkazy a svědky k jeho alkoholismu a věřila, že mu nikdo děti bez dozoru nesvěří. A spíš si myslím, že ani nebude chtít protože by ho děti v jeho stylu života omezovaly.

Opravdu se zamysli zda je tohle dobrý příklad do života.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15081 příspěvků 25.03.18 12:38
@Sany80s píše:
A protože v tom zůstáváš, vychováváš možná dalšího budoucího alkoholika.
Znám vesnice, kde je alkoholik každý chlap, je to děsivé a předává se to z otce na syna.

taky znám takovou rodinu, z šikovného kluku je dneska troska, jeho sourozenci to samé a děti už mají také našlápnuto. :?

Bandii
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 25.03.18 12:38

Nemluvě o tom, že děti alkoholiků mají větší sklony k tomu, aby se samy staly alkoholiky. (Osobní zkušenost to jen potvrdila :mrgreen: )

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15081 příspěvků 25.03.18 12:39
@sladke-mameni píše:
To je strašný 8o Já bych nechtěla aby v tom děti vyrůstaly, šly by do školy/školky a já bych pracovala. Sehnala bych si předem důkazy a svědky k jeho alkoholismu a věřila, že mu nikdo děti bez dozoru nesvěří. A spíš si myslím, že ani nebude chtít protože by ho děti v jeho stylu života omezovaly.Opravdu se zamysli zda je tohle dobrý příklad do života.

tak já myslím, že zakladatelka se právě zamýšlí a řešit to evidentně chce.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15081 příspěvků 25.03.18 12:40
@Bandii píše:
Prý to snad ani nejde, to mě pobavilo :mrgreen:.
A ani kvůli dětem se nehodlá trochu krotit? Aby neviděly tátu věcně s pivem v ruce?
šest piv je 3 litry, jsem si to představila, jakou rychostí to musí klopit no. :lol: Pardon, je mi jasné, že to není k smíchu.
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama