Mám pokračovat, nebo hledat jinde?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.1.22 09:42

Mám pokračovat, nebo hledat jinde?

Ahoj, ráda bych znala vaše nestranné názory na mou situaci.

Minulý rok v červenci jsem se začala s někým scházet. Ještě předtím, než jsme se začali scházet, jsem mu řekla o svém zdravotním stavu, který mě doprovází již odmalička. Bohužel neléčitelný stav. Od té doby z něj občas vypadnou slova ve smyslu, abych nebyla zklamaná, když nám to nevýjde. Před pár dny jsem to už nevydržela a zeptala se ho, proč tohle říká, když to teď nechce ukončovat, tak na co mi to říká. Na to mi odpověděl, že mě má rád, ale má strach z naší společné budoucnosti, co na to okolí, že si našel ne úplně zdravou osobu. Upřímně, dost mě to zamrzelo, přece věděl od samého začátku, jak na tom jsem ale stále mi to předhazuje, že to je ten důvod, proč mě nechce označovat za svou oficiální přítelkyni.

Jinak se ke mě chová láskyplně, často se i sám od sebe ke mě přitulí, tohle většinou píše, když zrovna nejsem u něj či on u mě. Tak nějak se ve mě začíná mlet myšlenka, zda má toto vůbec cenu? Jestli je zdravotní stav druhého, ač si většinu věcí obstará sám, opravdu taková překážka aby s ním někdo navázal vztah?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
19115
8.1.22 09:47

Tohe neřeš s internetem ale se svým partnerem.

Ty si mu něco řekla, ale on jaksi ve své podstatě neví co konkrétně to znamené. Tak si představuje věci a je vyděšený podobně jako ty

Pokud k sobě máte nějakou důvěru, tak holt potřebujete najít odvahu mluvit otevřeně o tom co prožíváte a jak to vidíte. Téměř jistě si tvůj zdravotní stav předstauvje dramatičtěji, než jaká je realita, protože prostě neví co má čekat

Když to teď skončíš, aniž byste zkusili radikální otevřenost (je to děsivé a může to být dost zraňující), tak s příštím partnerem se dostaneš do té samé situace.

Když už to potřebuješ řešit na internetu, tak najdi někde nějakou pacientskou skupinu- tedy lidi se stejným zdravotním stavem a prober to s nimi, jak oni to řešili s partnery a co to přineslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69031
8.1.22 09:47
@Anonymní píše:

Minulý rok v červenci jsem se začala s někým scházet. Ještě předtím, než jsme se začali scházet, jsem mu řekla o svém zdravotním stavu, který mě doprovází již odmalička. Bohužel neléčitelný stav. Od té doby z něj občas vypadnou slova ve smyslu, abych nebyla zklamaná, když nám to nevýjde. Před pár dny jsem to už nevydržela a zeptala se ho, proč tohle říká, když to teď nechce ukončovat, tak na co mi to říká. Na to mi odpověděl, že mě má rád, ale má strach z naší společné budoucnosti, co na to okolí, že si našel ne úplně zdravou osobu. Upřímně, dost mě to zamrzelo, přece věděl od samého začátku, jak na tom jsem ale stále mi to předhazuje, že to je ten důvod, proč mě nechce označovat za svou oficiální přítelkyni.

Jinak se ke mě chová láskyplně, často se i sám od sebe ke mě přitulí, tohle většinou píše, když zrovna nejsem u něj či on u mě. Tak nějak se ve mě začíná mlet myšlenka, zda má toto vůbec cenu? Jestli je zdravotní stav druhého, ač si většinu věcí obstará sám, opravdu taková překážka aby s ním někdo navázal vztah?

nema to cenu, protože mu to bude vadit.
Zalezi co za problemy to do vztahu muže přinést. V cem jsi limitovaná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2262
8.1.22 10:09

Promluvit si, hodně otevřeně. Jak to vidíš ty a co by sis přála a jak to vidí on a co by si přál.
Prodiskutovat tvůj zdravotní stav - v čem tě to limituje, v čem ale zase naopak ne.
My tady nevíme do jaké míry tě tvoje zdraví limituje a i tak - pro někoho není problém téměř nic. Pro druhého zase skoro všechno.
Takže až to proberete, tak se rozhodněte, jestli ten váš vztah má budoucnost. Teď chodíte kolem horké kaše oba dva ale ani jeden není úplně spokojený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1104
8.1.22 10:11

Nemá to cenu. Potřebuješ najít muže, kterému Tvůj zdravotní problém nebude vadit nikdy. To, že to někdo zkusí, jestli by to dal, ale pak to nedá, to pro Tebe není dobré. Je ale potřeba pochopit i toho druhého, že mu ten daný problém vadí. Není to jeho chyba ani Tvoje. Jen se k sobě prostě nehodíte.

Nechtěla bych být ve vztahu, kdy bych pořád musela myslet na to, že mě ten druhý opustí. Fakt by mi to hodně vadilo a nedala bych to já.
Proč budovat něco, co stejně nemá budoucnost.

Moc Ti přeju, abys našla toho pravého. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
8.1.22 10:14

No… Přijde mi to od něj dost zvláštní..
Kolik vám je let? Ono asi i záleží na tom, jake zdravotní obtíže máš. Jestli jsi třeba „partnerovi“ vysvětlila, co ta zdravotní obtíže znamenají, atd…
Pro někoho je zdravotní stav druhého opravdu důvod k nenavázání vztahu, či k rozchodu..
Já jsem chodila tři roky s tenkrát ještě klukem, co měl stomii… A ne nerozešla jsem se s ním kvůli zdravotnímu stavu, ale kvůli daleko závažnějším věcem, které neměly se zdravotním stavem nic společného…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1374
8.1.22 10:46

No jestli jste mladí a on nemá s chronickými nemocemi zkušenost, může ho to děsit. Že se bojí budoucnosti je pochopitelné, kdybyste plánovali rodinu, je to prostě biologicky podmíněné, že každý chce mít zdravé děti.
Tohle je moc těžké, ale kdyby byl do tebe zamilovaný, tak tohle neřeší. Je vidět, že se pořád nějak ještě testujete, přesně jak jsi sama napsala, „jestli to má cenu“.
Těžko něco radit, záleží na vašich osobnostech, jak se s tím poperete, určitě pro obě strany platí, že je třeba toho druhého chtít chápat a mít dostatek informací (o tvé nemoci např.).
Pro mě by to nic zásadního neznamenalo, máme v rodině dost chronických nemocí a v podstatě nás to nijak neomezuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 10:58
@Anonymní píše:

Jinak se ke mě chová láskyplně, často se i sám od sebe ke mě přitulí, tohle většinou píše, když zrovna nejsem u něj či on u mě. Tak nějak se ve mě začíná mlet myšlenka, zda má toto vůbec cenu? Jestli je zdravotní stav druhého, ač si většinu věcí obstará sám, opravdu taková překážka aby s ním někdo navázal vztah?

8o Poslala bych ho ani ne do oběhu, ale rovnou do p*dele. Můj partner se narodil jen s jednou rukou a v životě by mě nenapadlo mu ani naznačovat nebo dokonce předhazovat, že je snad nějaký méněcenný. Vždyť za to ani on, ani ty nemůžete. On věděl od začátku, do čeho jde, na něco jsi mu dobrá a na něco je tvůj zdravotní stav překážkou, protože co by tomu lidi řekli? 8o :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
23050
8.1.22 11:47

Ano, pro některé lidi je zdravotní stav překážka pro navázání vztahu a je to naprosto v pořádku. V pořádku není, když ten vztah navážou a mají s tím problém. Tuhle mizérii bych ukončila, nemá to smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
8.1.22 12:06

No mě na tom nejvíc zaráží ten blábol, co by na to řeklo okolí… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
8.1.22 12:30

Zkusila bych si velmi otevřeně promluvit.
Ono fakt záleží co je to za problém, resp. jak moc tě limituje, jaká je prognóza apod., jestli to on pochopil, o co přesně jde, plus taky kolik je vám let třeba.
Ale spíš bych to nebrala moc vážně, o tvých problémech ví, šel do toho i tak, tyhle jeho kecy mi přijdou jako alibismus, prostě jako bys byla převoznice, s tím, že až potká někoho „lepšího“, tak se s tebou rozejde, což mi přijde vrcholně hnusný.
Navíc „strach z budoucnosti“ (třeba co se týče právě tý prognózy, společných dětí a jejich zdraví) se ještě dá pochopit (i když by se to taky dalo řešit o dost jinak a citlivěji, než jak to dělá on), ale „co na to okolí“? Jako vážně? :zed: To by byl pro mě velký alarm a vážně bych přemýšlela o vypuštění do oběhu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
846
8.1.22 12:44

Z toho jako jsi ty to napsala i jak se chová bych rekla že jemu samotnému by to snad ani nevadilo.. Spíš se bojí toho jak by nato reagovalo okolí.. To je znamka toho že ještě není vyspělý.. Kolik vám je? Je to neco jako když se pubertaci v určitém období třeba stydí za své rodiče.. Já bych mu to snad ani neměla za zlé, je to určitá vývojová fáze.. A uznejme lide dokáží být hodně zlý a mít blbé řeči a toho on se třeba bojí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2744
8.1.22 13:55

No, vypadá to, že to cenu nemá. Tohle bych ve vztahu nechtěla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
8.1.22 15:56

Jestli to má cenu? Jen pokud partner zváží, co vlastně chce a vyjde mu z toho, že jste to vy. Jinak ne.

Za nemoc nemůžete a zasloužila byste si férové jednání. Partnera bych se ráda zastala v jedné věci. On do toho nejspíš šel s tím, že si byl jistý, že to dá. Až postupem času se zamyslel víc do hloubky, začal řešit právě tu budoucnost a najednou už si není tak jistý, že to zvládne a že chce, aby takhle vypadal jeho budoucí život. Bylo by ale fér, kdyby to opravdu pořádně promyslel a odešel rovnou. Být s vámi do doby, než to začne být zdravotně opravdu v háji a pak utéct, to je hnusné srabáctví…

Vím, že jste mu o svém stavu řekla. Ale člověk, který je zdravý a nikdy neměl v okolí nikoho celoživotně nemocného, komu se bude stav už jen horšit, si to prostě nedokáže dostatečně reálně představit, ani když mu o tom řeknete. Čerstvě zamilovaní věří, že horu přenesou, ale jakmile si to sedne trochu do stereotypu, začnou to vidět jinak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4067
8.1.22 16:24

Podle mě to nemá cenu :oops: sedla bych si s ním a na rovinu se ho zeptala jak to vidí do budoucna, že nechceš ztrácet čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat