Mám povinnost otci svého dítěte oznámit nový vztah?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eireen
Nováček 6 příspěvků 05.06.19 00:38
Mám povinnost otci svého dítěte oznámit nový vztah?

Dobrý den, mám po rozchodu s partnerem, dvouletá dcerka svěřena do mě péče po dohodě, v rozsudku je, že se na styku jsme schopni domluvit. Ex přítel si bere dceru každý víkend na celý víkend ale když chci teď s dětmi odjet na víkend pryc( starší dítě není jeho), tak mi dělá žárlivě výstupy že jestli mam chlapa mám mu ro říct že na to má právo vědět s kým se jeho dcera stýká a kde je atd. Kde budeme ví. Má opravdu nějaké zákonné právo ode mě požadovat informace kdy kde a jak s kým se já s dítětem stykame, přestože jsem od něj odstehovani a dceru mám v péči? Z mého pohledu je to moje věc zda s někým něco mám, nebo se pletu? Vyhrožuje opětovným soudy atd nechápu, čeho se snaží docílit. O víkendu když mi vracel dceru mi udělal scénu jen proto, že jsem byla namalovana. A že určitě někoho mám že bez pera nevydržím ani týden a že jsem byla v noci na whatsappu a podobně nesmysly. Jsme odstehovani měsíc a kousek a já nechápu o co mu jde. Budu vděčná za radu. Děkuji a omlouvám se za chyby píší z telefonu a už na to moc nevidím jen ten zmatek mi nedá spát. :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 16570 příspěvků 05.06.19 00:45
@Eireen píše:
Dobrý den, mám po rozchodu s partnerem, dvouletá dcerka svěřena do mě péče po dohodě, v rozsudku je, že se na styku jsme schopni domluvit. Ex přítel si bere dceru každý víkend na celý víkend ale když chci teď s dětmi odjet na víkend pryc( starší dítě není jeho), tak mi dělá žárlivě výstupy že jestli mam chlapa mám mu ro říct že na to má právo vědět s kým se jeho dcera stýká a kde je atd. Kde budeme ví. Má opravdu nějaké zákonné právo ode mě požadovat informace kdy kde a jak s kým se já s dítětem stykame, přestože jsem od něj odstehovani a dceru mám v péči? Z mého pohledu je to moje věc zda s někým něco mám, nebo se pletu? Vyhrožuje opětovným soudy atd nechápu, čeho se snaží docílit. O víkendu když mi vracel dceru mi udělal scénu jen proto, že jsem byla namalovana. A že určitě někoho mám že bez pera nevydržím ani týden a že jsem byla v noci na whatsappu a podobně nesmysly. Jsme odstehovani měsíc a kousek a já nechápu o co mu jde. Budu vděčná za radu. Děkuji a omlouvám se za chyby píší z telefonu a už na to moc nevidím jen ten zmatek mi nedá spát. :,(

Máš dvě děti. Každé s jiným. Druhé dítě sotva dvouleté a už spolu nejste. Tak aspoň komunikujte. Řekni mu, jestli někoho máš. Nejspíš žárlí. Stejně ti věřit nebude, pokud mu řekneš, že nikoho nemáš. Já bych taky chtěla aspoň rámcově vědět, kde se mé dítě nachází, když ho nemám u sebe a kdo je kolem něj :nevim:

Eireen
Nováček 6 příspěvků 05.06.19 01:08

@Russet že mám kazde dítě s jiným mužem neznamená že jsem behna nebo špatná partnerka. S otcem staršího jsme se rozešli po dohodě kvůli jeho záměrům a zjištění že už jsme jen přátelé. S druhým ditkem jsem si dala načas je mezi nimi osm let odstup. Vztah zkrachoval jelikož otec malé užíval lehké drogy a poslední rok mého staršího psychicky zeptal tak, že se situace nedala zvládnout. Ex přítel ji dohnal do takového extrémů že jsme byli nuceni z týdne na týden se odstěhovat. Vzhledem k jeho chování vůči nám nechápu jeho požadavky na dané informace, jež mu dle mého nepřísluší. A jak jsem zmínila, řekla jsem mu kam s dětmi jedeme. A budou přeci se mnou. Pokud tam budou další lidé je snad naše věc, ne? Nebo byste také chtěla vědět o každé schůzce s kamarádkou nebo kamarádem? To už by mohl chtít abych mu fotila a posílala lidi co potkáme na ulici. Aby věděl s kým se dcera stýká. pokud začnu dlouhodobý nový vztah pak mu to oznamim ale nevím proč bych mu měla dávat informace o lidech se kterými prozijeme víkend.

toma0105
Kecalka 325 příspěvků 05.06.19 01:32
@Eireen píše:
@Russet že mám kazde dítě s jiným mužem neznamená že jsem behna nebo špatná partnerka. S otcem staršího jsme se rozešli po dohodě kvůli jeho záměrům a zjištění že už jsme jen přátelé. S druhým ditkem jsem si dala načas je mezi nimi osm let odstup. Vztah zkrachoval jelikož otec malé užíval lehké drogy a poslední rok mého staršího psychicky zeptal tak, že se situace nedala zvládnout. Ex přítel ji dohnal do takového extrémů že jsme byli nuceni z týdne na týden se odstěhovat. Vzhledem k jeho chování vůči nám nechápu jeho požadavky na dané informace, jež mu dle mého nepřísluší. A jak jsem zmínila, řekla jsem mu kam s dětmi jedeme. A budou přeci se mnou. Pokud tam budou další lidé je snad naše věc, ne? Nebo byste také chtěla vědět o každé schůzce s kamarádkou nebo kamarádem? To už by mohl chtít abych mu fotila a posílala lidi co potkáme na ulici. Aby věděl s kým se dcera stýká. pokud začnu dlouhodobý nový vztah pak mu to oznamim ale nevím proč bych mu měla dávat informace o lidech se kterými prozijeme víkend.

Je to na domluvě, Tobě on sděluje, kam s dcerou o víkendu jezdí, nebo kde se pohybuje? Neříkala bych mu nic, jen že o víkendu budeš mít dceru u sebe, spolu už nejste, tak proč mu něco vysvětlovat. A soudama ať klidně vyhrožuje, dítě mu dáváš, tak co jako… :kytka:

35ja
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 05.06.19 06:05

@Russet to bylo hodně blbé…

35ja
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 05.06.19 06:10

@Eireen napsala jste to moc hezky a máte pravdu.dela vám problémy jen kvůli žárlivosti, do toho s kým strávíte svůj volný čas mu nic není. Přeju hodně štěstí

karkarka
Závislačka 3811 příspěvků 05.06.19 06:18

Na takové informace nárok nemá, ale jestli užívá drogy a ještě žárlí, dala bych si na něj pozor.

Kotatko03
Echt Kelišová 8709 příspěvků 05.06.19 06:34

Zebzakona mu to rikat nemusis, ale mate spolu dite, a tak myslim, ze by bylo fajn, abyste spolu v ramci moznosti nejak vychazeli. Ja osobne bych mu to rekla. Predstav si to opacne, budesnmit pocit ze tvuj ex nekoho ma, tedy o vikendech se o tvoje dite newtara jen on, ale i jina zena a ty o tom nevis, nevis jaka je atd. Ja treba bych to vedet chtela a v idealnim pripade bych dotycnou i rada poznala, jde o dite a tak bychom se meli snazit, aby vztahy byly co nejlepsi.
Na druhou stranu, ta zarlivost tveho partnera je opravdu trochu prehnana…

Uživatel je onlinejannina1
Závislačka 4732 příspěvků 05.06.19 06:53

..

Příspěvek upraven 05.06.19 v 08:29

andelka83
Generální žvanilka 20930 příspěvků 05.06.19 07:10

Očividně se s rozchodem ještě nesrovnal a ještě se snaží uplatňovat svůj vliv na tebe. Nedej se. Ale nedělej zbytečně dusno a hádky. Chce to vybalancovat. Co říct a co už není nutné. My jsme se s ex po určitém čase informovali, když jsme si někoho našli. On se i s mým novým partnerem seznámil, pozdravili se, něco o něm věděl, ale vocad pocad. Jen aby věděl s kým se děti stýkají. On mi o své partnerce taky něco řekl, ale za cca rok nebo rok a půl co spolu byli jsem ji neviděla. Pokud jde o nové, nebo krátkodobé známosti, tak ty bychom neseznamovali ani s dětmi, natož s ex.

kve-tinka
Kelišová 5147 příspěvků 2 inzeráty 05.06.19 07:43

Dceru si bere dost, to klobouk dolů. Ano, má nárok vědět, kde je dcera (ze svých zkušeností, ho to „snad“ časem přejde), ale rozhodně ne, jestli tam jsi s chlapem, kámoškou, či kouzelníkem. ;) On očividně není smířený s koncem.

Eireen
Nováček 6 příspěvků 05.06.19 08:32

Všem vám opravdu moc děkuji za vaše názory, jsem ráda že nejsem blázen já… Ano myslím že se s tím nesrovnal kdykoliv může má nějaké narážky po sexuální stránce. Jak kdybych s ním snad měla dal spát nebo co. Nechápu jeho myšlenkové pochody a jen se bojím aby nezačal být agresivní. Nemyslím fyzicky… ale ten klid co máme bez něj je k nezaplacení proto mu se vším vycházím vstříc aby nezačal dělat dusno a řvát na mě jako měl ve zvyķu. Tak jen potřebují vědět co vědět musí a nemusí… děkuji vám všem pomohly jste mi moc..

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53260 příspěvků 05.06.19 08:54
@Eireen píše:

Právo na to nemá. PO lidské stránce mi to přřijde normální na dotaz, s kým budou děti, odpovědět. A klidně i o schůzce s kamarádkou. :nevim: V zásadě oba víme, co +- děti dělají, kde a s kým se pohybují.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 66609 příspěvků 05.06.19 09:31

@Lama Lama Tak me taky prijde normalni odpovedet, nicmene pokud budou budou se mnou, tak odpovim, ze se mnou a jestli u toho ten ci onen tedy nespecifikuju s sni neocekavam, ze budu dostavat seznam z druhe strany.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53260 příspěvků 05.06.19 09:36
@j.a.n.i1 píše:
@Lama Lama Tak me taky prijde normalni odpovedet, nicmene pokud budou budou se mnou, tak odpovim, ze se mnou a jestli u toho ten ci onen tedy nespecifikuju s sni neocekavam, ze budu dostavat seznam z druhe strany.

seznamy ne, ale běžně dostávám info, že jsou s ni a s babičkou v zoo, na návštěvě u Vopršálků a jedou na vodu s bandou z Horní Dolní. Takže fakt, že se vyskytne nový partner, který se setká s dětmi, bych zkrátka očekávala, že se ke mě dostane. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama