Mám povinnost dítě u otce vyzvedávat?

Anonymní
31.5.17 12:10

mam povinost dite u otce vyzvedavat?

Ahoj, prosim o nazor, pripadne byla ste nektera v podobne situaci?
Muj ex (a tatinek nasi 8mi lete dcery) trva na poctivem stridani ve ‚vydajich na benzin‘… dceru si bere na 3 vikendy v mesici, tz ze v patek si ji vyzvedne u me, ja si ji zase musim vyzvednout v nedeli u nej. Plus dceri nesmyslne zaridil konicek v jeho miste bydliste, takze dceru vyzvedava i jeden den v tydnu, odveze ji na krouzek a ja si pote dceru musim vyzvednout. Sem nyni tehotna, rizeni mi dela velke potize, vzdy sem si dovoz dcery od ex zaridila, ale dvakrat se jiz stalo, ze mi dceru ex musel i privest a udelal kolem toho velke haloo jak ho zneuzivam. Pritom v minulosti kdyz me pozadal tak sem mu dceru na vikend treba i vozila. A to me donutilo premyslet, jestli sebou nenecham moc orat… na dceru plati 2 tis. (i tak si stezuje ze plati moc) byt ma mnohem vyssi prijem nez ja. A alimenty mi plati asi jen pul roku, predtim fungovala ‚listeckova‘ metoda pouze na obleceni a obedy ve skole, tz koupila sem leginy za 80kc, dal mi 40, to ze dcera treba ji i mimo skolu atd neresil… Za par tydnu se mi narodi ditko. Uz mi oznamil ze pokud skoncim v nemocnici, at si zaridim odvoz i dovoz na kazdy den, protoze dceru nebude vozit ani do skoly. Pro informaci jedna se o 15km. Moje otazka zni, mam se pokusit si vydobit (socialka?) aspon aby mi dceru privezl a odvezl z krouzku nebo to nechat byt a podridit se mu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20847
31.5.17 12:14

Tak to je hlavne o domluve, myslim ze mu nikdo neprikaze, ze ji musi privest. Ale kdybys byla treba na neschopence v tehotenstvi, musela lezet tak by to delal jak? A ze plati 2000kc je uplne smesna castka na to, aby si moh vyskakovat. Co udela kdyz si pro dceru proste neprijedes? To ji vyhodi na ulici? Posle ji domu autobusem? Necha si ji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15484
31.5.17 12:22

Povinnost asi nemáš, pokud to není v rozsudku stanoveno, ale třeba já děti na víkendy vozím a pak i vyzvedávám. Takže náklady táhnu jen já, střídání mi přijde spravedlivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
31.5.17 12:24

Ahoj, tak já mám děti dvě a u nás to funguje stejně jako u vás. Ex si pro děti v pátek přijede a já si je v neděli zase odvezu. A u nás je to větší vzdálenost než u vás. Pokud se mi to v neděli nehodí, mám prostě smůlu. Výjimečně si pro ně přijel i je v neděli odvezl, ale to jsem mu pak musela vracet jízdy. Takže tak :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1717
31.5.17 12:25

No tak hlavně tohle máte přeci ošetřené v rozsudku. Ale obvyklé je, že předání je v místě bydliště matky a alimenty se posílají na účet. Tedy moc vysoké nejsou, to se fakt nepředal. A zároveň jeho nemusí zajímat, že jsi těhotná. Pokud není otec, tak to není jeho věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1717
31.5.17 12:29

Kam na takové chlapy chodíte? Můj známý je invalida, ex posílá 50% příjmů, hlídá kdykoliv si ona řekne. Dítě automaticky přiveze a odveze. A ona si ještě stěžuje, jak to má těžké, že cca 10 tis alimentů a servis je málo. Ach jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20847
31.5.17 12:33
@Anonymní píše:
Kam na takové chlapy chodíte? Můj známý je invalida, ex posílá 50% příjmů, hlídá kdykoliv si ona řekne. Dítě automaticky přiveze a odveze. A ona si ještě stěžuje, jak to má těžké, že cca 10 tis alimentů a servis je málo. Ach jo.

Tak malokterej chlap je ochotnej diteti odevzat pulku prijmu a bejva dost casto, ze ty co maj sami malo se rozdaj pro druhy na ukor sebe a ty co maj dost skudli kde muzou a nestaraj se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
31.5.17 12:34

Jak máte v rozsudku stanovenou péči a předávání dítěte? Většinou si otec dítě vyzvedává u matky a taky ho tam přiváží zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
31.5.17 12:46

Měli byste to mit v rozsudku. Jinak s tim konickem - když si to vymyslel, tak at si tam dceru vozi, ale at ji také priveze, na tom bych trvala.

Příspěvek upraven 31.05.17 v 12:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2706
31.5.17 12:46

Ahoj, pokud to nemáte takto stanovené rozsudkem, tak to tvoje povinnost není. U nás otec vyzvedává a vrací dítě v místě bydliště, určeno rozsudkem. Náklady na dopravu zohlednil soud ve výměře výživného. Pokud jede dítko „navíc“, tak se většinou střídáme, ale je to na dohodě nás dvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.17 12:56

Nemame nic pres soud. Doposud byly jen dohody kt. driv nebo pozdeji prestavaly fungovat. S ex sme od sebe jiz 4 roky. V zacatku sem dceru vozila jen ja, protoze podle nej byla moje chyba ze sem se odstehovala 15km daleko, a ne treba do vedlejsi ulice ze (ano, byla sem blba).

• Citovat
  • Nahlásit
4312
31.5.17 12:59

Pokud správně chápu, tak asi celý styk otce s dcerou je na dohodě a soudně nic nemáte dané. V tomto případě bych tedy jako první podala žádost o určení styku soudně.
Neříkám, pokud by otec platil vysokou částku na alimentech s tím, že v tom je pokryto i to dojíždění, tak by to neměl být problém, ale v tomto případě mi příjdou 2.000,– tak z bídou na jídlo a ošacení dcerky.
Nějak nechápu to co píšeš o té nemocnici a o tom, že bys měla nějak řešit denní dojíždění dcerky k otci. To žiješ sama a nemá se kdo o dceru postarat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68678
31.5.17 13:00
@Anonymní píše:
Nemame nic pres soud. Doposud byly jen dohody kt. driv nebo pozdeji prestavaly fungovat. S ex sme od sebe jiz 4 roky. V zacatku sem dceru vozila jen ja, protoze podle nej byla moje chyba ze sem se odstehovala 15km daleko, a ne treba do vedlejsi ulice ze (ano, byla sem blba).

v tom pripade, byt jim, tak na tom trvam taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.17 13:33

@Lama Lama na cem bys trvala? Abych cestovala pouze ja? Nikde nepisu ze rozchod byla moje vina. Dum patril jeho rodicum, cili ten kdo odchazel sem byla ja. Moji povinnosti nebylo si hledat bydleni v tesne blizkosti jich, k te vesnici nemam zadny vztah, cili sem se vratila do mesta. Mmch rozchod moje vina nebyla.

• Citovat
  • Nahlásit
1420
31.5.17 13:33

Povinná nejsi, pokud jste se tak nedohodli. U nas to je tak, ze si pro dite prijde a priveze. Obcas si ji vyzvednu ja, ale jinak on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat