Mam pravo chtit opravit zub osmicku,ktere se trhaji?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 19:32
Mam pravo chtit opravit zub osmicku,ktere se trhaji?

Mela jsem opraveny kaz na osmicce.Ted mi plomba vypadla i s kusem zubu.Vim, ze osmicky se radeji trhaji, ale ja ji vytrhnout nechci.Mam.pravo trvat na oprave zubu, kor kdyz si to hradim sama? chybi mi tak 1/3 mozna vic :(

Reakce:
Alladina
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 25.03.19 19:36

Pokud je oprava zubu ještě technicky možná, tak ano. To jsou Tvoje zuby, Tvoje peníze.

Petula306
Kecalka 226 příspěvků 25.03.19 19:36

Jasně, že ano. Ale někdy je lepší se jich zbavit.

Janli
Echt Kelišová 8154 příspěvků 25.03.19 19:40

Samozřejmě. Můj zubař osmičky jen tak netrhá. Pokud v puse vyloženě nezavazí, tak je opravuje.

janablizkova
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 25.03.19 19:42

Určitě máš právo jsou to tvé zuby a záleží jen na tobě pokud si je nechceš nechat vytrhnout.

nozu
Extra třída :D 12311 příspěvků 25.03.19 19:56

je otázka, zda to bude ještě technicky možné opravit. K osmičkám se obecně zubaři špatně dostávají. Ale jinak máš samozřejmě právo vytržení odmítnout.

P4ja
Echt Kelišová 8584 příspěvků 25.03.19 20:14

Já to taky tak měla. Zubař už to odmítl opravit, že by to stejně nedrželo. Napsal mně žádanku na chirurgii a já dva měsíce trpěla. Protože nikdo volný termín tak hned nemá. Takže za mě buď spravit a nebo hned vytrhnout. Ale nechala bych to otevřené.

Petula306
Kecalka 226 příspěvků 25.03.19 20:22

@nozu já si nechala opravit kaz, udělal se mi další a ještě k tomu i zánět. Vytržení jsem při každé návštěvě odložila na příště :D na konci těhotenství mě právě popadl ten zánět, zatím to vložkuje a vytrhne po 6 nedělí. Doufám, že to půjde v pohodě, aby se zub nedrolil. Měla jsem si to vytrhnout dřív, já hloupá. Navíc mám pěkně křivý trojky jak mám asi malá ústa 8) moudráky jsou leda k prdu a starostem :zed:

lucynka25
Echt Kelišová 9232 příspěvků 1 inzerát 25.03.19 21:07

Nojasně, že máš právo 8o Poč by ne, já mám všechny osmičky a dvě z toho opravované :nevim: Fakt by mě nenapadlo, aby mi je někdo rval, když jsou v pohodě a nepřekáží :nevim:

nozu
Extra třída :D 12311 příspěvků 25.03.19 21:20

@lucynka25 víš co, ale to je právě to. Pokud je zub v pohodě a nedělá problémy, tak se do trhání nikdo nežene. Já měla osmičky tak spravované. Ale jakmile začaly zlobit, tak šly ven. A že jsem si užila. Jedna pod zánětem, rozpadla se doktorce pod rukama, takže mě s bolavou pusou posílala na chirurgii na dokončení (fakt žůžo, je to už skoro dvacet let a stále si to živě vybavuju - uff já jsem stará :mrgreen: :mrgreen: ). Druhou mi jiná zubařka vysekávala z dásně, protože si neudělala dopředu rentgen. :roll:
Ale v okamžiku, kdy ze spravovaného zubu vypadne plomba i s kusem zubu, tak se obávám, že to už zubařka nezachrání a nedomodeluje. A osobně bych do toho ty prachy na opravu neinvestovala a zub dala pryč, dokud je relativně v pořádku a není tam zánět.

P4ja
Echt Kelišová 8584 příspěvků 25.03.19 21:46

@nozu Souhlas. Já si užila čekání na chirurga, protože spravovaný zub už nešel znovu spravit. Tolik nalgesinu a Ibalginu, jsem snad nikdy nesnědla. :? A jsem ráda, že mně vytrhl i tu druhou osmičku.

stín katedrál
Kecalka 121 příspěvků 25.03.19 21:52

Muž teď šel k novému zubaři a automaticky tam dostal vypsanou žádanku na extrakci osmiček, přitom zuby má perfektní, nekazí se nic. No chvíli o tom přemýšlel, ale asi se na to nakonec vykvákne. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 23:29

jasne ze na to mas pravo . Uz jen proto ze ti jej jednou spravovali. Navic je to za tvy penize. 8micky se trhaji jen kdyz nejsou v poradku a v puse prekazi, jinak se opravuji.

lucynka25
Echt Kelišová 9232 příspěvků 1 inzerát 26.03.19 05:26

@nozu jeje to jsis tenkrát užila..já nevim, mám druhou zubařku, ta první bohužel už neordinuje a obě jsou takové, že zachraňují zub co nejdéle, vytrhnutí berou jako poslední možnost. Vlastně nemám ještě nic vytrhnuto :nevim:
Já si nedávno také užila, ze 6..odumřela 8o Takže tahání nervů a čištění kanálků, takovou bolest nemapatuju ani u porodu 8o

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1430 příspěvků 26.03.19 06:27

Mně jedna osmička rostla nakrivo, takže šla ven. Pak o pár let později i ta vrchní nad ní, prý by se časem kazila když tam není zub na skus a když už v tom byli, tak mi vyrvali i zbylé dvě a je klid :D

Váš příspěvek
Reklama