Mám právo na to říct, že nechci přítele/manžela u porodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dessdie
Povídálka 19 příspěvků 13.01.19 11:15
Mám právo na to říct, že nechci přítele/manžela u porodu?

Dobrej, nedávno jsem s přítelem řešila jestli má žena při porodu nárok na to říct, že tam svého partnera nechce. Můj přítel tvrdí, že když otec dítěte řekne, že tam chce být tak tam prostě bude a nikdo nebude mít nárok ho z porodního sálu vyhodit.
Hledala jsem to všude na netu, ale nikdy jsem nenašla na tohle odpověď. Tak se tedy ptám tady jestli někdo s tímhle nemá zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 11562 příspěvků 13.01.19 11:17

Nebude :lol: vůbec se s nim nebudou bavit a vyhodí ho. Je to tvoje volba. Je to vlastně lékařský zákrok na tvém těle a proto jen ty mas právo rozhodnout.

Příspěvek upraven 13.01.19 v 11:18

Šarlota4
Extra třída :D 10296 příspěvků 13.01.19 11:18

Predpis na to asi nebude, ale myslim, ze v porodnici respektuji prani rodicky. Tzn, kdyz chce, aby odesel, tak ho personal vykaze.

Diana69
Kecalka 248 příspěvků 11 inzerátů 13.01.19 11:18

Ty si ta,co rodí a ty si říkáš co bys chtela :)

nozu
Extra třída :D 11940 příspěvků 13.01.19 11:20

Podle mě na to máš morální nárok. Každý rozumný personál porodnice bude toto přání respektovat, protože pro dobrý průběh porodu je velmi důležitá i psychika rodičky. Přítel má navíc v nemocničním prostředí méně práv než manžel. Pokud ho třeba nemáš uvedeného v papírech, tak mu ani nesmí nic sdělit o tvém zdravotním stavu.
Každopádně nejlepší pro všechny je najít kompromis.

Ou
Kelišová 5849 příspěvků 13.01.19 11:22

Ne - primární stav je, že při porodu otec není, pokud tam chce být, je potřeba vyplnit lejstro. Tak jako o tom, kdo bude informován, o tom rozhoduje rodička.

Jinak jako kretén se tvůj přítel projevuje jen v takovéhle debatě a nebo je to jeho běžný povahový rys?

ugluk
Hvězda diskuse 44184 příspěvků 13.01.19 11:23

No, ty jsi pacient. A já dopředu podepisovala i souhlas, jen komu vůbec smějí nebo nesmějí podávat informace. Na druhou stranu bych si to radši doma v klidu vyříkala s chlapam předem, protože pak ho nechat vyhodit mezi dveřma by asi budoucím vztahům zrovna moc neprospělo.

Bídžej
Kecalka 429 příspěvků 13.01.19 11:24

@Deany vyhodí ho :mrgreen: rozhodujes ty, on jim bude u zadku, když ho tam nebudeš chtít :lol:

Bídžej
Kecalka 429 příspěvků 13.01.19 11:24

@Ou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nejlepší

andelka83
Generální žvanilka 20422 příspěvků 13.01.19 11:27

Žena má právo rodit jak chce a s kým chce. Když je to naopak, hrozí komplikace. Takže personál dá na její názor a potřebu.

Anna85
Kecalka 421 příspěvků 13.01.19 11:28

No, to tak :D
On tam jde jen na čumendu a jeste bude vyskakovat :) .
Kdyz se par nedomluvi, urcite je prednejsi prani rodicky.

laducha
Generální žvanilka 21901 příspěvků 13.01.19 11:30

Chlapa jsem tam nechtěla, čekal venku, i když se mu to moc nelíbilo, Měli jsme před rozchodem a jako „Otec roku“ se zrovna nechoval.
Pokud nebudeš chtít, nebude tam.

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 4020 příspěvků 13.01.19 11:33

Předpis na to existuje - zákon o zdravotních službách, 371/2011. V §28, odst. 3 o právech pacienta jsou 2 důležité body:

Pacient má právo:
e) na
3. přítomnost osoby blízké nebo osoby určené pacientem,

1. odmítnout přítomnost osob, které nejsou na poskytování zdravotních služeb přímo zúčastněny, a osob připravujících se na výkon povolání zdravotnického pracovníka,

Takže máš právo ho tam mít a máš právo odmítnout ho tam mít.

terinka4444
Hvězda diskuse 69411 příspěvků 13.01.19 11:38

A to se jako hovado projevuje i jinak? Jako řekne když chce chlap být při porodu, tak tam jako bude a hotovo? To jako vážně takhle reaguje? Pěknej omezenec.

Bábrdl
Generální žvanilka 22064 příspěvků 13.01.19 11:39

Dokud není mimino venku, tvoří s matkou celek. Otec k němu získává práva (a ono k otci), když vyleze ven.

Takže do té doby, než mimino začne existovat mimo matku, jde vlastně o lékařský výkon jako každý jiný.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >