Mám právo nedat dítě babičce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 19:42
Mám právo nedat dítě babičce?

Ahoj
Chci si prosadit to že malá bude u babičky jen a pouze za dozoru přítele, i když už jí je 7.
Babička není zlá, je to mladá baba 53 let, ale neustále mluví před malou sprostě, verbuje ji k lajdáckému životu jaký vede ona sama :nevim: malá měla jednu dvojku v druhé třídě a ona no konečně už nejsi šprtka, jen to vyznamenání ještě :zed: nemluvě o tom, že by jí za to vysvědčení mohla koupit alespoň sladkost :zed: a malá mi řikala že se vyptávala i na mě a na přítele, jestli doma křičime a kolik má malá strejdu a jestli k nim chodime nevím jestli jsem to pochopila dobře ale vyptává se jestli chlapa nepodvadim?? A nehádáme se doma??
No strašný. K babi se chovám slušně kvuli muže a dcery ale vůbec, vůbec ji nemusim :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Viktorka2017
Nováček 8 příspěvků 12.02.19 19:50

Normálně řekni natvrdo svému muži toto jako za dozoru jeho a nebo tvého a vpal mu tyto důvody… jako já taky toto musela říct ať zapomene na ní nebo si řekneme oba dva papa,protože zase opačný problém - každý u mé tchýně sv..ě je nejhorší,špína,kaž­dý jí strašně ubližuje a každý od ní krade prachy(přitom si napůjčuje na ty její nehtíčky a botičky a pak chronicky neplatí) a pak ještě v den peněz bulí jak spratek že nemá na žrádlo .. :lol:
K tomuhle individuu malou nepustím jedině pod mým dozorem (můj chlap neumí otevřít pusu na ní) klidně i kdyby malá měla 17 … a buď se mu to líbí nebo sbohem a neuvidí jí jeho maminečka jen tak :lol:

smradoch75
Stálice 82 příspěvků 12.02.19 19:50

neměla jsi tu už nedávno na toto téma diskuzi? jak malá mluví kvůli babce sprostě? samozřejmě ji dát nemusís, ty jsi rodic 8o

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19255 příspěvků 12.02.19 19:52

Upřímně jsem ráda za dcery. Mít syny a před sebou tu hrozbu nějaké snachy, který se stejně nikdy nikdo nezavděčí - no děkuju pěkně.

lolink
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 12.02.19 19:53

Byly tu i prispevky, kdy babi zazalovala a soudne mohla vnouce vidat 2× mesicne. Takze ano, mela bys ji davat babicce. A ja bych se s manzelem dohidla, at u toho teda je.

lolink
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 12.02.19 19:54
@hanka.br. píše:
Upřímně jsem ráda za dcery. Mít syny a před sebou tu hrozbu nějaké snachy, který se stejně nikdy nikdo nezavděčí - no děkuju pěkně.

Je to ponekud desivy…

Jedna babička
Závislačka 4460 příspěvků 12.02.19 19:54

A zakladatelko zeptám se Tě, Tvůj muž je jaký, když ho vychovala Tvoje potencionální tchýně. Taky vede lajdacký život, mluví sprostě, apod.?
Samozřejmě nemusíš dcerku k babičce pouštět, ale možná by to chtělo si s babičkou v klidu sednout a říci jí, co se Ti, vám nelíbí a zda by se tedy mohla ve svém chování v přítomnosti mírnit.

Příspěvek upraven 12.02.19 v 19:55

jessikka
Extra třída :D 10879 příspěvků 12.02.19 19:55

Babička má ze zákona právo své vnouče vídat. Tu ji ho ale samozřejmě nemusíš svěřovat. .
Takže ano, můžeš dle litery zákona prosadit, aby nebyla s dítětem sama. Jestli to ale prosadis v rámci rodiny je věc jiná.

Janasas
Kelišová 5405 příspěvků 12.02.19 20:02

Já zase takové drama nevidím v tom, když bdue vnučka na návštěvě s otcem, ono to tak většinou bývá, že jsou na návštěvě i rodiče.. Ne vždy jezdím děti na víkendy k babičkám..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 20:02

@Jedna babička muj muz byl v DD , po 18 navázal s matkou kontakt takže o vychove nemuze byt rec

bjitka123
Kecalka 235 příspěvků 12.02.19 20:04
@hanka.br. píše:
Upřímně jsem ráda za dcery. Mít syny a před sebou tu hrozbu nějaké snachy, který se stejně nikdy nikdo nezavděčí - no děkuju pěkně.

No já myslím, že si za to některé tchýně můžou samy. Mívají potřebu neustále ovlivňovat rodiny a životy svých dětí a je jedno, jestli jde o syny nebo o dcery. To pak není divu, že se to někomu nelíbí.

Jedna babička
Závislačka 4460 příspěvků 12.02.19 20:05
@Anonymní píše:
@Jedna babička muj muz byl v DD , po 18 navázal s matkou kontakt takže o vychove nemuze byt rec

Tak v tom případě ano, to bych byla též obezřetná. Upozornila bych jí v klidu, co se mi/nám nelíbí a pokud by nedošlo ke zlepšení, tak bych se rozhodovala dál.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 20:14

Prosím o zachování anonymu, nechci být s tímto tématem spojována. :kytka:
Já to musela řešit stejně, hodně omezit styk a když, tak se mnou protože je to katastrofa, taky mluvení sprostě, nadávání na jiné členy rodiny… Bohužel tomu se částečně nevyhnu ani když jsem u toho. Taky máme problém s tím, že doma jíme poměrně zdravě (samozřejmě udělám třeba ovocný dort, buchtu, nežijeme jen na zelenině) ale u babičky neustále šílených sladkostí, fakt v šílené míře, na večeři párky třeba 2 dny prošlé, na pití je nabízena jen cola, a když se ozvu nebo nabídnu, že udělám na jídlo třeba maso s rýží tak hned jaký je dcera chudák, že jí nedopřeju. Dodám, že babi trpí těžkou obezitou od mládí, právě kvůli špatným jídelním návykům a nechci, aby mi dítě kazila hned od mala (kor když vidím, jak se to na babče zdravotně podepisuje), ale ona to prostě nechápe a u ní jsem tyran a dcera „maličkej chudáček“, protože holku nenechám každý den zpráskat 3 donuty a v 9 večer tabulku čokolády. Já na to nervy nemám a už jsem jí to x krát řekla, že prostě se bude mírnit se sladkostmi, že jedna čokoládová tyčinka bohatě stačí, ale je to jak mluvit do dubu. Ještě nesmím zapomenout, že pak jsem ještě větší tyran, protože omezuji styk :D Je to smutné, takhle „bránit“ členům rodiny, je mi to líto i vůči dceři, ale pokud ten druhý nevidí problém a nesnaží se to nijak řešit a trošku se ovládat, nejde to holt jinak.

lachtanice86
Kelišová 7144 příspěvků 12.02.19 20:16

@hanka.br. Já se mojí tchýni taky nezavdecim. Vždy jsem byla slušná, o ní se to říct nedá. A moji dceru k ní samotnou taky nikdy nepustím.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 12.02.19 20:32

Ze ji nenadava za dvojky, je jedine dobre, alespon u nekoho si dite neprijde jak tupec a k nicemu, kdyz ji babka pochvali i za horsi znamku. Naopak se diky tomu muze dite citit lip. Nechapu proc tu kazdej hroti nejakou znamku? :lol: zbytek si vyresi s babkou osobne, kolik ti je, ze to nezmaknes? Rekni, ze se ti nelibi, na co se ditete pta a hotovo. Bud se zhadate nebo si to vklidu vyrikate. se tu kazda druha dospela baba boji mluvit narovinu a otevrene? Za zadama umi pomlouvat kazdej

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >