Mám právo žádat zpětně o neplacené volno?

Anonymní
28.12.19 17:25

Mám právo žádat zpětně o neplacené volno?

Ahoj, prosím o radu…
V pátek jsem odešla z práce dřív kvůli nevolnosti a bolestem, měla jsem jít do práce celý víkend. Moje šéfová mi řekla, že můžu zůstat doma až do neděle a zotavit se, ale že to nebudeme řešit neschopenkou (můj doktor má stejně zrovna dovolenou). Ty zameškané hodiny budu prý dlužit a budu si je muset napracovat, např. každý den budu muset být v práci o 1 až 2 hodiny déle. :? A to se mi opravdu nechce… Chtěla jsem se proto zeptat jestli mám právo zpětně zažádat o neplacené volno? :nevim: Měla jsem v plánu v průběhu ledna dát výpověď ve zkušební době a teď nevím jestli to bude možné, dokud neodpracuju ty chybějí hodiny… Nevíte prosím někdo co teď s tím? Díky za případné odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27909
28.12.19 17:27

Neplacené volno musí schválit zaměstnavatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9490
28.12.19 17:29

Ve zkušební době můžeš odejít kdykoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7532
28.12.19 17:32

Když dáte ukončíte poměr ve zkušební době a budete mít v tu dobu mínusové hodiny. Tak vám to prostě seberou z výplaty co vám má přijít nebo vám to napíšou jako vybranou dovolenou, pokud byste měli na nějaké proplacení nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7744
28.12.19 17:36

Pravo na neplacené volno neexistuje, musí ti ho vždy povolit zamestnavatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75909
28.12.19 20:12
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu…
V pátek jsem odešla z práce dřív kvůli nevolnosti a bolestem, měla jsem jít do práce celý víkend. Moje šéfová mi řekla, že můžu zůstat doma až do neděle a zotavit se, ale že to nebudeme řešit neschopenkou (můj doktor má stejně zrovna dovolenou). Ty zameškané hodiny budu prý dlužit a budu si je muset napracovat, např. každý den budu muset být v práci o 1 až 2 hodiny déle. :? A to se mi opravdu nechce… Chtěla jsem se proto zeptat jestli mám právo zpětně zažádat o neplacené volno? :nevim: Měla jsem v plánu v průběhu ledna dát výpověď ve zkušební době a teď nevím jestli to bude možné, dokud neodpracuju ty chybějí hodiny… Nevíte prosím někdo co teď s tím? Díky za případné odpovědi.

Tak pokud si s tím nesouhlasila, tak proč si zůstávala doma? Měla si jít buď do práce nebo k doktorovi pro neschopenku. A jinak na neplacené volno není žádné právo, záleží na vzájemné dohodě se zaměstnavatelem. Nicméně pokud to máte jen per huba a dáš jim ukončení PP, tak ti to klidně mohou zapsat jako áčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat