Mám právo znát jméno lékaře, který mě operoval?

Anonymní
14.2.21 22:24

Mám právo znát jméno lékaře, který mě operoval?

Tak jsem se vrátila z porodnice, kde jsem rodila císařem. Po tom, co jsem viděla jizvu, jsem hodně naštvaná, je to hnus, štítím se na to i sáhnout, na několika místech mám vylezlou kůži, vypadá to jako několik žížal za sebou plus mám pocit, že na jedné straně hnisá. :zed: Měla jsem už druhou sekci, první jizva normální. A teď mi vrtá hlavou, kdo mi to vytvořil. Měla jsem spinál a slyšela jsem tedy, jak doktorka někomu dává instrukce, co má dělat a proč… Jako kdyby mě operoval nějaký medik. Přitom jsem měla výslovně uvedeno, že medici NE. Mohli si to dovolit?
Mám právo znát jméno doktora, co mě operoval? Pokud ano, jak se k němu dopátrat? V propouštěcí zprávě nic není.
Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
170
14.2.21 22:29

Na tohle odpověď neznám, ale teda situace mě vytočila za tebe. To je děs.
Drzim palec ať se to nějak vstřebá nebo cokoliv :? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
14.2.21 22:30

Zeptej se přímo v nemocnici kde tě operovali, nebo-li si rovnou stěžuj u ředitele a uvidíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
14.2.21 22:33

Ano, máš nárok znát doktora, všechny porody + číslo porodu, komplikace, operatéři, anesteziologové, pohlaví, váha míra a základní info o rodičce jsou uvedeny v tzv. porodní knize, která je uložena na porodním sále :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2596
14.2.21 22:35

Medik te temer jiste neoperoval, spis lekar bez atestace. Pritomni lekari - operater, anesteziolog a instrumentarka by meli byt zapsani v operacnim protokolu. Muzes si ho vyzadat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30436
14.2.21 22:36
@Anonymní píše:
Tak jsem se vrátila z porodnice, kde jsem rodila císařem. Po tom, co jsem viděla jizvu, jsem hodně naštvaná, je to hnus, štítím se na to i sáhnout, na několika místech mám vylezlou kůži, vypadá to jako několik žížal za sebou plus mám pocit, že na jedné straně hnisá. :zed: Měla jsem už druhou sekci, první jizva normální. A teď mi vrtá hlavou, kdo mi to vytvořil. Měla jsem spinál a slyšela jsem tedy, jak doktorka někomu dává instrukce, co má dělat a proč… Jako kdyby mě operoval nějaký medik. Přitom jsem měla výslovně uvedeno, že medici NE. Mohli si to dovolit?
Mám právo znát jméno doktora, co mě operoval? Pokud ano, jak se k němu dopátrat? V propouštěcí zprávě nic není.
Prosím anonym.

Právo na to samozřejmě máš.
Ale jnom takové info - operátér běžně komentuje, co dělá, to je normální postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
14.2.21 22:40

Právo vědět jméno samozřejmě máte, normálně se v nemocnici zeptejte, musí tam mít operační protokol.

A medik vás určitě neoperoval, možná absolvent po škole, ale medik ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 22:40
@Bábrdl píše:
Právo na to samozřejmě máš.
Ale jnom takové info - operátér běžně komentuje, co dělá, to je normální postup.

Jasný, tohle bylo evidentní, že operatér instruoval další osobu. (Např. „Tady si to chytni takhle, vem to radši výš, než níž, tam by mohl být močák…“)

• Citovat
  • Nahlásit
13587
14.2.21 22:42

@Bábrdl fakt? U mého cisare se probirali Cimrmana :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
14.2.21 22:44
@Anonymní píše:
Jasný, tohle bylo evidentní, že operatér instruoval další osobu. (Např. „Tady si to chytni takhle, vem to radši výš, než níž, tam by mohl být močák…“)

Mohl to být mladý absolvent, ale i on by byl v operačním protokolu, je součástí vaší dokumentace, normálně si to vyžádejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@bobulka88 píše:
Medik te temer jiste neoperoval, spis lekar bez atestace. Pritomni lekari - operater, anesteziolog a instrumentarka by meli byt zapsani v operacnim protokolu. Muzes si ho vyzadat. [/citace
@Emmie
Děkuju a to je běžná praxe, že operují neatestovaní doktoři? Kdo tedy potom je za výsledek zodpovědný?
  • Citovat
  • Nahlásit
83
@Anonymní píše:
@bobulka88 píše:
Medik te temer jiste neoperoval, spis lekar bez atestace. Pritomni lekari - operater, anesteziolog a instrumentarka by meli byt zapsani v operacnim protokolu. Muzes si ho vyzadat. [/citace
@Emmie
Děkuju a to je běžná praxe, že operují neatestovaní doktoři? Kdo tedy potom je za výsledek zodpovědný?

Je to běžná praxe. Jak jinak by tu atestaci dostali, kdyby nikdy neoperovali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30436
14.2.21 22:47
@Anonymní píše:
@Emmie

To máš těžký. Kde by ty zkušenosti získal? :think:

Tady u nás nemáme žádné „kliniky pro chudé“ jako v USA, kam se chodí mladí absolventi „vyřezat“ na těch, co nemají pojištění. :think:

Ale zjisti, kde tě operoval, by neměl být problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 22:47

Ježíš, to mi připomnělo…měla jsem vážný úraz nohy- lýtka. Bylo potřeba i šití. Po sundání obvazu jsem teda byla hodně naštvaná…šílená jizva, stehy jak od žáka první třídy. Tak jsem tedy šla za operatérem a stěžovala si- jeho odpověď byla. No tak modelka z vás už asi nebude…co řešíte? :lol: :lol: a bylo. :poblion: :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
30436
14.2.21 22:49

Tak když už ten terén jednou operovaný byl a dělal vlastně řez v jizvě, tak tím to měl ztížené. Pak i to hojení může být komplikovanější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat