Mám PREDIABETES a neřeším to

Anonymní
21.5.21 10:54

Mam PREDIABETES a neresim to

Ahoj, v tehu jsem mela teh. cukrovku jen na diete. Dite spismensi nez vetsi. Ted jsem byla na kontrole a mam pry prediabetes, dlouhy cukr 44, po vypiti sladkeho napoje ok, lacna 6,1. Doktor mi dal leky glukophage. Neberu je, bojim se, ze mi ublizi… Jsem nejak mimo a nemuzu se smirit, ze budu mit cukrovku, jde to jeste zvratit? Prijde mi, ze si neuvedomuju zavaznost situace. Jak se dokopat k tomu, abych dodrzovala pohyb a jidlo. Jinak teda nekojim. Na vysetreni jsem sla po cca 5 mesicich. V tehotenstvi jsem dietu dodrzovala, slo k moje dite. Prosim anonym-zdravotni stav. Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15129
21.5.21 11:04

Cukrovka zvrátit až tak nejde. Jde korigovat stravou, léky a pohybem. Koukni se, co se stane s organismem, když cukrovku neřešíš. To by měla být dostatečně silná motivace. Já měla trhu cukrovku u obou dětí a jsem smířená s tím, že někdy přijde i ta klasická.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8083
21.5.21 11:07

Bojis se, ze Ti ublizi leky? Mozna by nebylo od veci objednat se k psychologovi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3151
21.5.21 11:10
@Anonymní píše:
Ahoj, v tehu jsem mela teh. cukrovku jen na diete. Dite spismensi nez vetsi. Ted jsem byla na kontrole a mam pry prediabetes, dlouhy cukr 44, po vypiti sladkeho napoje ok, lacna 6,1. Doktor mi dal leky glukophage. Neberu je, bojim se, ze mi ublizi… Jsem nejak mimo a nemuzu se smirit, ze budu mit cukrovku, jde to jeste zvratit? Prijde mi, ze si neuvedomuju zavaznost situace. Jak se dokopat k tomu, abych dodrzovala pohyb a jidlo. Jinak teda nekojim. Na vysetreni jsem sla po cca 5 mesicich. V tehotenstvi jsem dietu dodrzovala, slo k moje dite. Prosim anonym-zdravotni stav. Dekuji.

Jsi na ceste k tomu, abys tech leku brzy potrebovala jeste vic :) Kdyz se zacnes lecit uz ted, oddalis zasadni problemy v budoucnu. Co vic na ro rict, nez ze jsi zodpovedna sama za sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33048
21.5.21 11:28

Změna životního stylu by mohla pomoci. Musíš tu být pro dítě minimálně 20 let. Neléčená cukrovka vede k dalším problémům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2680
21.5.21 11:30
@Anonymní píše:
budu mit cukrovku, jde to jeste zvratit?

Jak jste na tom s hmotností? Mně pomohlo (a to zásadně) zhubnutí. BMI 32, glukophage 1000, cukr 7,2 mmol/l. Po roce (resp. 15 měsících) BMI 25, glukophage 500 (před tím 750) a cukr 4,5 mmol/l a samozřejmě dieta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17486
21.5.21 11:31

Vstup do psychoterapie a nauč se vážit si sebe sama a pečovat o sebe, aby si mohla pečovat o svoje dítě.

Svým přístupem pácháš velmi bolestivou sebevraždu a je ti to jedno.

Nesnášíš se, nemyslíš si že stojíš za to, aby ses starala sama o sebe. Kromě toho, že se tím ničíš, tak dokud se nenaučíš mít ráda sebe samu, vážit si sebe sama taková jaká jsi a starat se o svoje zdraví, tak hádej jakou míru sebenenávisti přeberou tvoje děti? Tu kterou reálně máš, ne tu kterou je budeš chtít naučit, tohle děti přebírají podle toho jak se jejih rodiče k sobě reálně chovají, jak sami sebe rodiče vnímají. Ne podle toho co jim říkají.

A to že nebereš velmi bezpečný lek, co by ti prodloužl dobu, kterou máš na to aby ses vzpamatovala a přestala se ničit je obzvláště debilní.

https://www.medicinapropraxi.cz/…11/03/08.pdf

Vyndej si hlavu z te žumpy sebenenávist, ve kter se topíš a začni se učit přijímat sebe sama, mít se ráda a věnovat sama sobě alespoň takovou peči, jakou bys nabídla sve kamarádce.

bez toho poničíš psychiku svých dětí stejně, jako to tobě udělali tvoji rodiče, jakkoliv se bdueš snažit dělat to jinak.

bez toho aby si ošetřila sebe a svoje vlastní zranění a starala se o to, aby tvoje tělo mohlo fungovat to nepůjde.

A když se budeš jen bičovat bez toho, aby si se opečovala i po psychicke stránce, budeš jen hlouběji v te spirále sebenenávisti, která to cele udržuje v chodu.

I to že se pomalu zabíjíš tím, jak jíš a jak se nehýbeš.

Zatím ještě máš šanci to zvrátit trochou peče a disciplíny. Až si vypěstuješ cukrovku, bude to všechno mnohem horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3718
21.5.21 11:46

Teta neresila, skoncila s nekrozou prstu a na noze ji nejaky museli odstranit. od 50 je v invalidnim, do toho zakal, picha si inzulin, po 60 ma silene problemy i jen chodit. Byla rada, ze se to nerozlezlo a nebrali nohu u kotniku, jednu dobu to tak skoro vypadalo… Takze asi tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1728
21.5.21 11:59

No tím že nebereš léky si ubližuješ podstatně víc než kdybys je brala. Když se tvůj stav bude dál zhoršovat, tak pak můžeš skončit i na horších věcech, než je pár prášků.
Přečti si nějaké příběhy cukrovkářů a pokud pořád budeš mít problém s tím, se o sebe začít starat, tak psychoterapii.
Evidentně ani to že jsi matka a musíš se starat o dítě, ti nedává dostatečný důvod proto, aby ses snažila být v pohodě co nejdéle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.21 12:14

@Luboš P mam 160 cm a 73 kg. Dle inbody 43 % tuku. Mirna nadvaha

• Citovat
  • Nahlásit
1529
21.5.21 12:18

Jen se na to klidně vyprdni a nedodržuj léčbu, za pár let si vzpomeneš jak jsi byla blbá až začneš ztrácet zrak, cit v rukách a začnou ti postupně odřezávat nohy ;)
Nechápu kde přesně jsi přišla na to, že ti ublíží léky na cukrovku, když máš cukrovku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2593
21.5.21 12:27

Nevim no..leky brat nechces, ke zdrave strave a pohybu se nedonutis…jako jine moznosti nejsou, samo to nezmizi..a jak nekdo psal, ze jsi zodpovedna sama za sebe..no tak uz ne, uz jsi zodpovedna i za dite, aby melo zdravou a zivou maminku..nejsi na tom hrozne, zkus upravit jidelnicek a ridit se pokyny doktora…pohyb je i prochazka s kocarkem, nemusis hned letet do fitka nebo denne skotacit s Jilien Michaels..ja mela nedavno 73kg pri 172cm a citila jsem se hrozne..pri sve vysce bys mela mit tak o 15kg min :nevim: ja vim, ze to neni lehke, jeste pri kojeni a poporodu, ale mas nejaky zacinajici problem, ktery cim driv budes resit, tim lip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21480
21.5.21 12:42

Hele tak ty léky neber, s neléčenou cukrovkou to jde rychle. Jsi dospělá, svéprávná, dělej jak myslíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17486
21.5.21 12:52
@Anonymní píše:
@Luboš P mam 160 cm a 73 kg. Dle inbody 43 % tuku. Mirna nadvaha

Se 43 procenty tuku jsi normálně obezní (bmi je zcela irelevenntí udaj) a to jaký životní styl vedeš ti ničí zdraví. Obezita je nad 35 % tuku v těle.

Není to dobrý, Zabíjíš se. Navíc se vsadím, že tam bude funkční podvýživa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17486
21.5.21 12:59

Jinak teď hned začni užívat ty leky a začni hledat cestu jako opečovat samu sebe po psychicke stránce a začni postupně zdvihat pohyb, stačí dlouhe procházky s kočárem pro začátek.

Když se teĎ zaplavíš pocitem viny a vrhneš se na nějakou šílenou dietu, tak jedinne k čemu to povede je že to nevydržíš selzeš a chytneš se do obvykleho bludneho kruhu.

Proto je podstatne řešit psychiku. A užívat ty leky. Zbytek přijde posleze a pujde to snaze a radostněji když tě tvoje sebenenávist nebude sabotovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat