Mám přerušit odplenkování a začít jindy?

15.9.20 22:50

Mam prerusit odplenkovani a zacit jindy?

Mile maminky uspesne odplenkovanych deti:), mam syna, 2 roky a 7 mesicu, ktery uspesne bojkotuje nocnik a zachod. Prvni nocnik jsem koupila v jeho cca. 18 mesicich, od te doby vi, ze neco takoveho existuje a co se na nem dela. Taky se mnou dost casto chodi na zachod (no comment:), a vi, co tam maminka nebo tatinek delaji. Uz nekolikrat jsem se pokusila ho odplenkovat, ale nikdy se to nepodarilo. Jsem taky rapl, takze jsem nemela na to curani vedle nocniku nervy. Rekla jsem si, ze na to
nebudu tlacit a treba nebude do plenek chodit do osmnacti. Vcera jsem se ale zdrave nastvala a zacala, dokud jsou jeste teple dny. Syn je navic dost chytry a chapavy, zaroven divoky a neposloucha, vse si dela po svem. Vcera se dvakrat vycural do zachodu, dnes rano taky, jinak cely den do kalhot, vcetne bobku. Castecne jsem to stihla podchytit, ale taji to. Vcera jsem ho motivovala cokoladou, hoblem, dneska tim, ze mu na zachode pustim pohadky na mobilu. Je to marny, je to marny, je to marny. Tak se chci zeptat, jestli to mam opet vzdat, nebo zatnout zuby a ocekavat zlepsovani. Tentokrat jsem totiz odhodlana a nejak si myslim, ze v tom procesu odplenkovani jde nejen o deti, ale i o pripravenost rodicu. Je teda fakt, ze mam napjate nervy, protoze on proste cura vedle z pleziru. Porad nevim, jak na nej. Negativni ani pozitivni motivace nejak nezabira. Stve me, ze je pritom chytry a chape to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
209
15.9.20 22:55

Dítě samo musí dozrát. Můj syn začal do nočníku čůrat 2 měsíce před 3. narozeninami a kakat až týden před nástupem do školky, když mu byly čerstvě 3 roky… Netlačila bych, každé dítě je jiné a dozraje k tomu v jinou dobu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
15.9.20 22:57

Jeste zkousej dal, treba tyden, pokud se to nepohne k lepsimu, vrat se k tomu za mesic. A hlavne kliiiiiid😄.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
15.9.20 22:58

@japato jo to je pravda. Hlavne to nedramatizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5227
15.9.20 23:01

Jestli čůra vedle schválně tak by dostal hadr do ruky a musel by to po sobě „uklidit“ Co třeba ještě dětský pisoar, ten by se mu mohl líbit. Jinak vek na to určitě má a ze začátku je hodně nehod, taky jsem utirala louzicky a během chvíle se to dítko naucilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16847
15.9.20 23:08
@Jsem maminka píše:
Mile maminky uspesne odplenkovanych deti:), mam syna, 2 roky a 7 mesicu, ktery uspesne bojkotuje nocnik a zachod. Prvni nocnik jsem koupila v jeho cca. 18 mesicich, od te doby vi, ze neco takoveho existuje a co se na nem dela. Taky se mnou dost casto chodi na zachod (no comment:), a vi, co tam maminka nebo tatinek delaji. Uz nekolikrat jsem se pokusila ho odplenkovat, ale nikdy se to nepodarilo. Jsem taky rapl, takze jsem nemela na to curani vedle nocniku nervy. Rekla jsem si, ze na to
nebudu tlacit a treba nebude do plenek chodit do osmnacti. Vcera jsem se ale zdrave nastvala a zacala, dokud jsou jeste teple dny. Syn je navic dost chytry a chapavy, zaroven divoky a neposloucha, vse si dela po svem. Vcera se dvakrat vycural do zachodu, dnes rano taky, jinak cely den do kalhot, vcetne bobku. Castecne jsem to stihla podchytit, ale taji to. Vcera jsem ho motivovala cokoladou, hoblem, dneska tim, ze mu na zachode pustim pohadky na mobilu. Je to marny, je to marny, je to marny. Tak se chci zeptat, jestli to mam opet vzdat, nebo zatnout zuby a ocekavat zlepsovani. Tentokrat jsem totiz odhodlana a nejak si myslim, ze v tom procesu odplenkovani jde nejen o deti, ale i o pripravenost rodicu. Je teda fakt, ze mam napjate nervy, protoze on proste cura vedle z pleziru. Porad nevim, jak na nej. Negativni ani pozitivni motivace nejak nezabira. Stve me, ze je pritom chytry a chape to.

Jeste jsem neodplenkovavala chlapecka, jenom dcerku a to je preci jenom neco jineho, ale podelim se o zkusenost:

Dcera nejdriv nedokazala posedet, do cca 18m vubec nehrozilo, ze by zustala sedet kdekoliv. Pak kolem toho 18m mela obdobi, ze se bala si na to sednout, chytala hysak.

Pak ji babicka naucila, ze kdyz si sedne na nocnik, tak babicka pusti pohadku. Dcera do te doby nevedela, ze pohadky v TV existuji, docela me to nakrklo, ale zase na druhou stranu konecne zacala na tom nocniku sedet, tak jsem se darovanemu konovi moc na zuby nedivala.

Na nocniku sedela hezky, kakala tam i curala, ale jenom kdyz jsem ji na to vysadila, cili vesele delala dilo dal i do plenek. Bylo leto, dceri se v plence parila prdelka, tak jsem si rekla, ze ji sice je teprve 19m, ale zkusime to a plenu jsem vzala, nocnik postavila doprostred mistnosti a jeli jsme indianskou metodu. Fungovalo to uzasne az do prvnich podzimnich dnu. Zacaly se dit nehody a kdyz se mi jednoho dne pocurala behem hodiny asi 5×, tak jsem to vzdala, natahla plenu a pokracovala az dalsi prelom jaro/leto. To bylo dceri uz 2,5 let a slo to jako po masle.

Nicmene, jeste predtim, nez jsem to vzdala, tak mi tekly nervy (jako asi tobe). Nechapala jsem, ze kdyz to doted fungovalo uplne samo od sebe a dcera byla defakto odplenkovana, tak proc to ted naraz nejde? Kdyz se dcerka pocurala, byla jsem trochu neprijemna, nervozne jsem ji vysvetlovala, ze si mela sednout na nocnicek a tak. Prenasela jsem tu nervozitu na dcerku, dcera citila natlak, zacala se bat. Jak mi predtim hlasila, ze se ji stala nehoda, tak to prestala delat a klidne chodila i 2h s bobanem v plence, jenom aby mi nemusela rict, ze udelala kaka. Kdyz jsem ji pak jednou pristihla, jak se schovava za gaucem a tlaci, nejradsi bych si nafackovala. Konejsive jsem dcerku prebalila a davala si sakra zalezet, abych z delani potreby nedelala zbytecne drama.

Celkove ti doporucuju toto:

1. netlacit na dite
2. UVEDOMIT SI, ze odplenkovani povetsinou neni jednorazova akce. Najdou se deti, ktere se udajne odplenkovaly ze dne na den, ale u vetsiny deti to je spis pozvolny proces, nehody se deji, deti obcas nechapou, co se od nich ceka. Zkratka a dobre, priprav se na to, ze nehody budou. Ber to, jak to je, nedelej z toho drama, laskyplne decko prebal nebo oblec do sucheho a hotovo. Budes-li tlacit, nedopadne to dobre.
3. podzim neni idealni doba na odplenkovani. Zacina byt chladno a detem se chce casteji curat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7960
16.9.20 00:13

Kdyz jenom sundas plinu, tak se nauci curat do kalhot :nevim:. Co cekas jineho?
Nastuduj si neco o tom, jak probiha proces uceni. Takto ne.
Jinak ja ucila tak, ze vzdy po probuzeni ihned na nocnik, tim se curani do nocniku zafixovalo, po zbytek dne normalne plina. A pak jsem jenom cekala, az si tu plinu zacnou sami sundavat a chodit na nocnik.
Ted u nejmladsi jedu trosku jinak, protoze na nocnik odmitala, jakmile zacala hlasit, ze cura (do pliny), tak jsem nechala s holym zadeckem a ona postupne zacala sama nocnik pouzivat. Jakmile je oblecena, ma porad plenu, a zaciname ucit na kalhotky, aby si je svlikla pred curanim.

Zkratka-nez dite nechas oblecene bez pleny, uz musi mit curani na nocnim pevne zafixovane!! Jinak te ceka kolotoc nehod, zadrzovani, schovavani a dlouhodobe preucovani toho, ze dite pojalo jako normalni stav, kdy cura do kalhot.
(domnenka, ze „vi, k cemu je nocnik“, je ti naprosto k nicemu, takto to nefunguje)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.9.20 00:38

@Lucie_Sx Jen bych chtela dodat, ze nastudovano mam celkem dost, nejen z ceskych zdroju. Studovala jsem i to, jak to delaji tady v USA, vyslechla, jak to delaji chuvy z Latinske Ameriky. Nedari se to uvest do praxe. Z toho, co jsem napsala, asi vyplynulo, ze mam syna v kalhotach bez pleny, tak to neni. Vetsinu dne beha s holym zadkem, ale pokud ho pustim ven, natahnu mu aspon elastaky, dnes bylo chladneji. S tim curanim a holym zadkem-presne takhle jsme to zkouseli uz mockrat, citi se naprosto komfortne v tom, ze cura kolem sebe a nema motivaci jit na zachod nebo nocnik-oboji ma pred nosem a dostupne. Nikdy jsme se neprehoupli pres tuhle fazi, zkousely to i babicky, kamaradka… Btw. protoze jsi v tomhle smeru jiste dost informovana, urcite znas i hack, ze nekterym detem vadi byt v mokrych kalhotech, a to je pak ta spravna motivace. Mam pocit, ze pes je zakopany v tom, ze syn nechce spolupracovat. Nespolupracuje v nicem, na cem nema vylozene zajem, takze nejake postupne chozeni a sundavani plenky z jeho strany se dit proste nebude. Tohle muzou delat rodice receptivnich deti, ktere jsou vdecne za kazdou spolecnou aktivitu nebo neco noveho.

Příspěvek upraven 16.09.20 v 00:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7960
16.9.20 00:49
@Jsem maminka píše:
@Lucie_Sx Jen bych chtela dodat, ze nastudovano mam celkem dost, nejen z ceskych zdroju. Studovala jsem i to, jak to delaji tady v USA, vyslechla, jak to delaji chuvy z Latinske Ameriky. Nedari se to uvest do praxe. Z toho, co jsem napsala, asi vyplynulo, ze mam syna v kalhotach bez pleny, tak to neni. Vetsinu dne beha s holym zadkem, ale pokud ho pustim ven, natahnu mu aspon elastaky, dnes bylo chladneji. S tim curanim a holym zadkem-presne takhle jsme to zkouseli uz mockrat, citi se naprosto komfortne v tom, ze cura kolem sebe a nema motivaci jit na zachod nebo nocnik-oboji ma pred nosem a dostupne. Nikdy jsme se neprehoupli pres tuhle fazi, zkousely to i babicky, kamaradka… Btw. protoze jsi v tomhle smeru jiste dost informovana, urcite znas i hack, ze nekterym detem vadi byt v mokrych kalhotech, a to je pak ta spravna motivace.

Vetsine deti mokre kalhoty vubec nevadi, viz jejich rachani v louzich.
Jinak ja v metodach odplenkovani nijak studovana nejsem a je mi celkem fuk, jak to delaji jinde, vcetne usa.
Ja vychazim z principů, na jakem se zive organismy uci, dobre materialy jsou treba ohledne treninku zvirat, ale i uceni deti - je to fakt stejne.
Ma to par pravidel, ktere je potreba dodrzet, aby to vse fungovalo, to je cele, nic specialniho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.9.20 01:06

@warita Diky za rady. Je fakt, ze bych se mela krotit. Jsme oba horke hlavy a urcite to nicemu neprospeje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 06:21

No, dělala jsem to tak, že dítě lítalo s holým zadkem a první den ho odchytávala. Další den, jakmile začalo čurat vědělo, že má utíkat na nočník a pak už to bylo v pohodě. Jen tedy muselo být bez oblečení (holý zadek). Ven a na spaní nosilo plenku. Za čas si začalo samo říkat i venku a o chvíli později bylo i bez plenky na spaní. Celé to trvalo asi 3-4 měsíce.
Druhé zase vědomě močilo jen do plenky - kvůli tomu se vztekalo třeba při koupání - nechtělo to pustit, takže tady jsme museli odbourat zase jiný problém, učení na nočník následně proběhlo v klidu, jen noční pomočování trvalo o trochu déle (2 roky a kousek).

• Citovat
  • Nahlásit
1950
16.9.20 06:30

S našim synem ještě nemáme vyhráno, bude mít brzo 3 roky, teď od začátku zari a nástupu do školky chodí hezky na dospelacky záchod, ale také se neodplenkoval lehce a nehody se stále dějí, když ho něco příliš zaujme (nová hračka, zajímavá pohádka :roll: ). Chci ale napsat něco jiného - dost ho ze začátku motivovala termonálepka do nocniku - když ji dítě počúrá, namísto tmavého kruhu se objeví obrázek. Chlapečka to přiměje i lépe mířit :lol: Sehnala jsem to někde na netu, stala par korun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1216
16.9.20 06:41

Já mám odpkenkovane 2 chlapecky ve dvou a 3 měsících,(jsou oba v únoru) kdy bylo jakž takž teplo. Nikdy jsem je ráno nevysazovala hned, nikdy nebudila, prostě úplně vše nenásilně, jemně. Oba to zvládli do 3 dnů, úplně bez nehod. Mladší do 2 měsíců i na noc. Prostě, sebrat plenku a nedat! Případně náhradní oblečení ná ven, na cesty. Na odpo spaní měli plenku asi měsíc. Kakani je horší tedy, mladší má 2 a 7 měsíců taky a kakat se do nočníku boji- neřeším. Starší kakal do plenky do 3 a půl :oops: prostě měl blok, pak už paráda, šel na wc. Do skolky šel ve 3.5 a je tam druhý rok a nikdy tam nekakal, chodí Teda dom po obědě. Hlavně nedělat z toho vědu, řídit se dítětem. Netrestat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
16.9.20 06:51

Já dceru zkoušela občas, když jsem jí posadila na nočník a rvala, tak jsem se na to vykašlala, nemělo to cenu. Cca ve 2 a 1/4 měla lehké opruzeniny, řekla jsem, že to ma z plenky. Tak jsme je sundali a už nenandali. V prosinci ji budou 4 roky a není 100%, ale nehodu má když si hodně zahraje, běhá na poslední chvili :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
16.9.20 07:18

Se synem jsme zkoušeli indianskou metodu. Každopádně nakonec to dopadlo tak, ze sice cural na záchodě, ale nikdy si neřekl sám, takže v momentě, kdy se na nej zapomnělo, tak se proste pocural. Pak mu rostly ještě zuby a měl tři týdny plenu, protože měl průjem. Tak jsme se na to vykaslali, čtyři měsíce ho nechali a jednoho dne syn vzal plenu, ze ji nechce a začal chodit na záchod. Říká si vždycky, i na hřišti a je ze dne na den zcela bez nehod. Taky to nechápu, ale souhlasím s tím, ze musí ty děti dozrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama