Mám připomínat dětem, že se mají starat o zvířátka (osmák degu)?

20637
29.12.20 20:13

Mám připomínat dětem, že se mají starat o zvířátka (osmák degu)?

Mám dotaz. Moji 2 kluci, syn 11 a vnuk 8 let mají už přes rok doma osmáky degu.
Byli chtění, brali jsme si je ze školky minulý rok, na čarodějnice.
Do začátku tohoto prosince jsem klukům připomínala, že mají na starosti zvířátka, jsou jejich. Potom jsem jim oznámila, že se o ně musí už starat sami, bez našich připomínek.
Zatím je za tu dobu vyčistili 3×, jinak každý den si s nimi povídají, berou je z klece a nechají je proběhnout v chodbě.
Je to, prosím Vás, pro ně (kluky), dobré nebo špatné, nepřipomínání? Jsou na to už dost velcí, aby si uvědomili, že pokud se o ně nebudou starat, tak budou nemocní nebo umřou?
Nebo je to ještě moc brzy nechat bez připomínek?
Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
52
29.12.20 20:17

@jitka 11 já když měla v tomhle věku zvířátko tak bylo prostě na hraní a smudleni. Vše ostatní se mnou dělal táta ne za mě, ale přišel musíme udělat to a to. Prostě mě to učil a dělala jsem to s ním. Postupně jsem se to naučila samostatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
29.12.20 20:22

My synovi (8 let ) koupili morčátka a co se týká mazlení to dělá sám a dobrovolně :mrgreen: Ale když potřebuji vyčistit tak jdu s ním a on mi u toho asistuje. Co se týká jídla, tak ráno už automaticky jim dává jídlo sám a večer mu to občas musím připomenout aby nezapomněl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20637
29.12.20 20:22
@Alice180 píše:
@jitka 11 já když měla v tomhle věku zvířátko tak bylo prostě na hraní a smudleni. Vše ostatní se mnou dělal táta ne za mě, ale přišel musíme udělat to a to. Prostě mě to učil a dělala jsem to s ním. Postupně jsem se to naučila samostatně.

Cca jak dlouho to trvalo, než jsi zvířátko přijala za své a čistila, starala ses sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3476
29.12.20 20:24

No tak pokud nechceš, aby chcípli, tak připomínej. 10letý se stará o kralíka, ale taky občas řeknu, ať ho vyčistí, dá seno / čerstvou vodu. Nedělám to za něj, ale přijde mi normální upozorňovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
29.12.20 20:28

@jitka 11 to si nepamatuju, jak dlouho to trvalo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20637
29.12.20 20:29
@Kolarkaa píše:
No tak pokud nechceš, aby chcípli, tak připomínej. 10letý se stará o kralíka, ale taky občas řeknu, ať ho vyčistí, dá seno / čerstvou vodu. Nedělám to za něj, ale přijde mi normální upozorňovat..

Kdy si myslíš, že budou už schopni se postarat sami, bez našeho dozoru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20637
29.12.20 20:30
@Alice180 píše:
@jitka 11 to si nepamatuju, jak dlouho to trvalo. :)

Co jsi měla za zvířátko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
29.12.20 20:34

@jitka 11 křečky, želvu vodní i suchozemskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3476
29.12.20 20:36

@jitka 11 no to je asi individuální. Osobně nevidim problém v tom, připomenout.. důležité je, že se starají a nevadí jim to :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51770
29.12.20 20:36

Ukazovat, spolupracovat i klidne pripominat.
My mame od zari uz dva domaci kocoury. V lete pribude k nasemu klanu stene. Ja nebo tatka cistime kocicak, deti doplnuji vodu a granule a vycesavaji. Obcas se zeptam, kdo dneska vycesaval? Kdyz jsme u mych rodicu. Tam je stene. Chodi s ni na zahradu vencit pravidelne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2606
29.12.20 20:38

Dcera má na starosti kočky. má rozpis denních činností, kde je to zahrnuto a připomíná si to tak sama. Když byla mladší, tak si i lepila samolepky. Nám jde o to, aby se naučila kontrolovat sama sebe. Má poruchu pozornosti, takže to je potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19351
29.12.20 20:39

Pořízení zvířete je vždy zodpovědnost dospělého, čekat od dítěte, že se komplet postará je utopie. Jako že jim to nebudeš připomínat a zvířata necháš napospas osudu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
809
29.12.20 20:42

Já se starala jako malá o andulku, od osmi let, myslím, že celkem svědomitě. No a pak v jedenácti jsem ji umořila hlady :oops: :zed:. Dodnes z toho mám výčitky svědomí. Jako ponaučilo mě to velmi dobře, ale teda že bych o takové ponaučení zrovna stála, to se říct nedá. Ráda bych tuto epizodu že svého života vymazala. Já bych jim to připomínala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52681
29.12.20 20:45

@jitka 11 je to živé zvíře takže to chce rozhodně dohled ;) Musí si to zažít aby to dělali automaticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat