Mam problém se spaním a mluvením u cizích lidí, jak to mate vy?

Anonymní
24.8.21 15:29

Mam problém se spaním ( imluvením ) u cizích, jak to mate vy?

Cauky

Děcka já mám problem, zjišťuji to až teď… (30 let 2 deti)… ja jsem uplna divná povaha, trvá mi než se někomu otevřu takže obyvkle poslouchám ostatní, téma oteviram také jen zřídka ale jinak jsem strašně ukacená. Pobavím se jen s nejlepšíma kamarádkama a s mou rodinou a tchýni a tchánem uplně na pohodu. Ale minulý rok jsme meli jet na narozeniny sestrenky manzela s přespanim a já vam z toho byla tak špatná ale nechala jsem se ukecat manželem. Jeli jsme a pak uplne návaly, horko a pot z tolik neznamých lidi, byla jsem protivná na muže (vim že za to nemuže) ale nakonec jsme jeli domu.. me se ulevilo.. teď mame jet za jeho sestrou a bratrem jsou super bydli 8hodin od nas ale lidi reknu vam je mi z toho zase uzko (2 dny spaní).. co to muze byt jak se toho zbavim stydim se jist před druhyma nebo vubec jit na velkou u cizich jsem jeste nikdy nebyla :lol: uz me to samotnou stve… jak to mate vy? Jsem nemocna či co :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32481
24.8.21 15:42

Doma je doma, no. Taky nerada spím a používám záchod někde jinde. Ale zvládám to, jen je to nepohodlné. Upřímně tvoje reakce mi přijde trochu víc úzkostná :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 15:44
@Fiducia píše:
Doma je doma, no. Taky nerada spím a používám záchod někde jinde. Ale zvládám to, jen je to nepohodlné. Upřímně tvoje reakce mi přijde trochu víc úzkostná :hug:

Ja právě vím že je to divné jen jak se toho zbavit :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
32481
24.8.21 15:48
@Anonymní píše:
Ja právě vím že je to divné jen jak se toho zbavit :zed:

Asi psychoterapie :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.21 15:57

Řekla bych, že se jedná o úzkost?? + Jsi asi introvert?? Že se známýma dokážeš být víc otevřená upovídaná i v prostředí, kde to znáš apod. ;)
Já dokážu mít i brichabol týden dopředu než jdu třeba někam na úřad. Návštěva společenských akcí, dřív i práce. Všechno mě to hrozně vyčerpávalo.

Já v neznámém prostředí taky mlčím a krve by se ve mně nedorezal. Bohužel jsem to nechala zajít fakt daleko a rozjela se mi dost masivní úzkost. Později jsem ani nechtěla vylézat mezi lidi :roll:
Takže psycholožka, následně i psychiatr, a když zabraly léky, tak psychoterapie. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
35339
24.8.21 16:11

Socialni fobie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
24.8.21 16:12

Měl jsem podobný problém s mluvením. Když jsem ve velké skupině nebo s cizíma lidma, tak mi to mluvení nikdy moc nešlo. Až jsem se styděl. Mám teď jinou práci a přicházim hodně do kontaktu s lidma, které neznám nebo mi jsou nepříjemný, ale musím s nima něco řešit. Ze začátku mi to bylo nepříjemné, ale už jsem si zvyknul a teď je to pohoda.

Zkus se vystavovat více situacím, které ti jsou nepříjemné. Třeba si na to zvykneš a pak to bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6944
24.8.21 16:24
@Waterpower píše:
Socialni fobie

Ta má trochu jiné rozměry. Pokud zakladatelka v běžných situacích normálně funguje, o soc. fobii se nejedná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6944
24.8.21 16:25

Nic jiného než trénink ti nepomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16182
25.8.21 21:19
@Kfětoslava píše:
Ta má trochu jiné rozměry. Pokud zakladatelka v běžných situacích normálně funguje, o soc. fobii se nejedná

Podle mě se i tohle dá považovat za sociální fobii… Ono to má různé stupně… Arachnafobii má taky každý v trochu jiné míře.
To pocení mezi lidmi a strach z většího počtu cizích lidí, dost dobře naznačuje, že je to sociální fobie.
Co s tím, těžko říct… Já tyhle situace taky nevyhledávám…ale pomohla mi práce s lidmi, otrkat se… Ač extroverta to ze mě neudělalo a stejně jsem raději sama, nebo jen s bližními.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
30.8.21 13:05

Osobně mi nevadí komunikace s cizími lidmi.
Co mi ale vadí, jsou všeobecně návštěvy a tím hůře s nocováním. Takže chápu Tvé pocity.
Radu bohužel nemám, pokud potřebuji někde přespat, využívám hotel, penzion nebo ubytovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat