Mám, prosím, nárok na nějaký příspěvek?

Anonymní
16.5.18 14:54

Mam prosim narok na nejaky prispevek?

Zdravim vas. Chci se zeptat, zda mam narok na nejaky prispevek-rodicovsky nebo tak…nase situace:ja na rodicovske, dite 2 a pul roky, ale r. prispevky uz jsem vycerpala, jiz mi nechodi od unora. manzel:15600 cisteho, bydlime v dvougeneracnim dome s rodici, tudiz najem neplatime.
Mohu si zazadat o rodic. prispevek? tech 500?jak hodne zpetne chteji dokladat prijmy? Je mozne jeste zadat o nejaky jiny prispevek? pripadne vite nekdo, zda lze, kdyz jsem na rodicovske dovolene, nastoupit na nemocenskou na rizikove? asi blbost ze..to bych musela nastoupit zpet do prace.ale vzhledem k tomu, te mam neustále krvaceni a hematomy, tak me to napadlo…ale asi je to nesmysl.
S penezi vychazime, ale neni to hitposka. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4927
16.5.18 14:55

Ne na nic narok nemas. Kam ty prachy davate, kdyz neplatite najem? A to by vas jako to petikilo vytrhlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4927
16.5.18 14:57

A ty jsi znovu tehotna? Nebo jak jako na rizikove? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31661
16.5.18 15:01
@vertunka píše:
Ne na nic narok nemas. Kam ty prachy davate, kdyz neplatite najem? A to by vas jako to petikilo vytrhlo?

Tak jídlo taky neco stojí, oblečení, kultura a 15600 pro tři lidi podle mě není žádná hitparáda :nevim: Určitě platí inkaso a sem tam je potřeba neco investovat do baráku.

To 500 je myslen přídavek na dítě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16242
16.5.18 15:01

Tak na přídavky na dítě nárok určitě máte, neuvádíš je, tak asi jsi nežádala? žádost se dává každého čtvrt roku a příjmy dokazují za minulý čtvrtrok, a bylo to zvýšeno, ne 500,–-, ale 800,–-

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807
16.5.18 15:04

Ne, na nemocenskou fakt nárok nemáš, když nepracuješ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16766
16.5.18 15:14
@vertunka píše:

No vzhledem k tomu, že mají jediný příjem od manžela a zakladatelka si nemůže ani přivydělat, když má zdravotní problémy ve druhém těhotenství, tak si i to pětikilo je dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.18 15:17

@vertunka
Ano, jsem znovu tehotna a taky mi prijde teda ze 15.600 neni nic extra. Plati se 2500 plyn,1000 elektrika, 800 voda, jidlo tak 5000 mesice urcite, obleceni, boty sem tam diteti, nafta, naky penzijko nam a stavebko diteti…furt ti prijde 15600 hodne? Jo nemame hypo, nic neberem na splatky, pac na co nemame, proste nekoupime, a neprijde mi ze kdyz se ptam na neco spatnyho jako jsou pridavky na dite s timto prijmem, ze se do me poustis jak stara blazkova :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
42914
16.5.18 15:18

Kdy končí rodičovská dovolená u zaměstnavatele?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.18 15:19

@stinga dekuji za odpoved, jsem rada, ze se tady najdou lidi jako ty, kteri odpovi na co se ptam a nesoudi a nestekaji :kytka:. Zkusim zazadat o prispevek,800 je fajn, zaplati to treba vodu :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
20807
16.5.18 15:21

Ještě mě napadá porodné :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.18 15:22

@matkabagristy za pul roku

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.18 15:24

@radkka diky :kytka: to pote zkusime zazadat, ale jeste 7 mesicu :mrgreen:. A materska se pal vypocitava z ceho prosim kdyz ted nemam prijem? z predchozi prace?

• Citovat
  • Nahlásit
20807
16.5.18 15:26
@Anonymní píše:
@radkka diky :kytka: to pote zkusime zazadat, ale jeste 7 mesicu :mrgreen:. A materska se pal vypocitava z ceho prosim kdyz ted nemam prijem? z predchozi prace?

Mateřská podle mě z ničeho, musela by ti navazovat, ne? Ale to upřímně nevím. Zkus kouknout na stránky ČSSZ. Jinak pak klasický rodičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6580
16.5.18 15:26

Narok máš na přídavek na dítě. Jinak jsi už rodicak vyčerpala, tak bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama