Mám ráda zvířata na jakou střední školu?

Anonymní
28.3.21 20:31

Mám ráda zvířata na jakou střední školu?

Dobrý den, jsem holka 14 let. Chodím do 8.třídy a mám ráda zvířata, ráda se o zvířata starám a tak.. :hug: Jakou střední školu byste zvolili abych se mohla starat o zvířata?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16039
28.3.21 20:37

Buď na chovatelství (tam máš na výběr různé skupiny - zeměděská zvířata, exotická zvířata, koně, včelařství, kynologie apod) a nebo veterinářství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2426
28.3.21 20:44

Záleží, co bys chtěla dělat a jaké máš studijní předpoklady. Pokud chceš dělat ošetřovatelku zvířat (statky, ZOO), tak nějakou zemědělku, existují i obory chovatel exoticých zvířat, chovatel koní atd.; pokud třeba sestru na veterině, tak střední veterinu (s tou můžeš dělat i tu ošetřovatelku, podávat ve zverimexu…) a pokud bys chtěla dělat veterinářku, tak určitě gympl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10639
28.3.21 21:02

Nebo holka studuje ekologii a životní prostředí. tuším v Plzi je zaměření na zájmové a záchranné chovy, ale obecně vzato by se chovy do jisté míry měly zabývat všechny školy s tímto oborem. ovšem holka je ve třeťáku, z toho už pomalu rok a půl na distanční výuce, takže praxe nula nula prd :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20971
28.3.21 21:45

Mhm, znám holku - no dnes už to není holka, je jí 36, která vystudovala ekologii a životní prostředí, celý život kromě 2 roků, kdy pracovala v cestovce, je nezaměstnaná, občas chodí na nějaké brigády, je to krajně nepraktický obor, pokud chce najít práci ve svém oboru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10639
28.3.21 21:56
@stinga píše:
Mhm, znám holku - no dnes už to není holka, je jí 36, která vystudovala ekologii a životní prostředí, celý život kromě 2 roků, kdy pracovala v cestovce, je nezaměstnaná, občas chodí na nějaké brigády, je to krajně nepraktický obor, pokud chce najít práci ve svém oboru

víš, pokud je někdo „celý život“ nezaměstnaný, až na nějakou tu občasnou brigádku, tak není problém v oboru, který studoval na střední škole, ale v tom člověku. ale jinak jo, holka zatím neví, co by chtěla (kecám, ví - chtěla by pracovat s vlky), tipuji, že nejvíc by ji asi bavila práce v rámci nějaké CHKO a předpokládám, že tam míst zas až tak moc nebude, obzvlášť pro středoškoláky, takže ta šance nebude kdovíjak vysoká. i ona si tu uvědomuje a jak ji znám, tak jsem přesvědčená, že se s tím vyrovná a na krku mi viset nezůstane :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20971
28.3.21 22:01

@sagina no snad to u vás dobře dopadne, ta „holka“, co ji znám, má tento obor vystudovaný na vš i s tím zaměřením na chovy, asi je trochu „cáklá“, ona prostě nic jiného, než vystudovala, dělat nechce, ale v našem okolí prostě nic takového, kde by tuto vš uplatnila není - no tak ji živí rodiče, ale měli ji hodně pozdě a jsou už dost staří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10639
28.3.21 22:12

@stinga tak ono zas pokud studuje takový obor se zaměřením na chovy, tak bych očekávala nějaký případný podnikatelský plán, nějakou vlastní angažovanost, že si založí vlastní chov nebo tak něco. protože ono logicky těch volných míst v chovech asi moc nebude, protože mám pocit, že spíš se jedná o menší rodinné záležitosti. takové ty minizoo, domácí farmy a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20971
28.3.21 22:19

@sagina no já ji zas neznám moc blízce, je to dcera mamčiny bývalé vedoucí, původně chtěla pracovat v zoo - no kolik je zoologických, že ano?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.21 22:20

To je těžké. Máme v rodině vystudovaného veterináře, je to celkem kapacita ve svém oboru, ale dělá hlavně výzkum a i vyučuje. A říká, že většina jde na výšku s ideálama ala zvířátka. Jenže 80-90 skončí někde na jatkách, laboratořích.. Ono nestačí školu vystudovat, ale i si za tím snem jít.. a třeba otevřít si vlastní veterinární praxi je cesta dlouhá plus finance.
Ale to se netýká jen veta. Sestra než si vybudovala ordinaci, x let jela do mínusu, než získala smlouvu s pojišťovnami, k tomu finance na zařízení, x let praxe, x let je živil manžel. Říkala, že je jedna z mála z ročníku, která vůbec v oboru zůstala.
Nicméně, já jsem optimista, když si za tím půjdeš, všechno jde to. Skoro ;) :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
651
28.3.21 23:11

Jednoznačně na pedagogickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
616
29.3.21 03:44

Veřejnou správu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
29.3.21 07:19
@stinga píše:
Mhm, znám holku - no dnes už to není holka, je jí 36, která vystudovala ekologii a životní prostředí, celý život kromě 2 roků, kdy pracovala v cestovce, je nezaměstnaná, občas chodí na nějaké brigády, je to krajně nepraktický obor, pokud chce najít práci ve svém oboru

Ono s temi ekologickymi obory je celkove dost potiz, hrne se tam dost lidi a uplatneni pak jedna velka bida, at uz do poctu volnych mist, tak platoveho ohodnoceni. Nepopiram, ze se nenajde nekdo, kdo se dobre upichne, ale pro takovou tu prumernou vetsinu je to dost problem a pokud si nekdo trva na praci v oboru, tak ho taky mohou cekat roky na pracaku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
29.3.21 13:14

A jaké máš zkušenosti se zvířaty? To je taky dost podstatné. Spousta, především holek, miluje pejsky a koníčky, ale když se jim to nehodí, tak by byly raději, aby se zvířata obstarala sama. Pokud zvažuješ veterinu v Brně, ta se připrav na hodně náročné studium (jako střední nejlépe gympl). Další věc, nevadí ti pohled na krev? Dokážeš si představit, že zvíře utratíš? Dokážeš zachovat chladnou hlavu a řešit akutní problémy bez hysterie? Baví tě vzdělávání? Protože jestli budeš vet, tak se musíš stále vzdělávat. A taky bych dodala, že na práci se zvířectvem se obvykle nedá moc vydělat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
30.3.21 22:56

Na zakladce ma zvirata rad skoro kazdy ale jen malokdo si umi predstavit, co prace kolem nich obnasi. Pokud ti jde uceni, tak jdi na gympl. Ziskas dalsi 4 roky na to zjistit co te bavi a navic z gymplu se jde snadneji na vysokou. Pokud ti uceni moc nejde, nebo te to nebavi, tak se nema smysl s gymplem trapit a poohlidni se po nejakem remeslu. Je jich spousta a spousta se da delat na profi urovni (mrkni na youtube). Zvirata ti muzou byt zivotnim konickem, nemusi to byt nutne obziva..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat