Mám ráda, ale nemiluji - zatím. Má to šanci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 23:08
Mám ráda...nemiluji - zatím.Má to šanci?

Poznala jsem se na konci července s klukem. Myslela jsem, že to bude spíš taková avantýra, byl/je hezký, pěkný, chytrý…ale nepodlamovaly se mi z ně kolena. Nebyl mi nepříjemný, bylo mi s ním dobře a nepůsobil jako obšourník (jako jiní v té době) - o to víc jsem pak byla překvapená, jak se víc a víc můj cit vůči němu prohlubuje. Všechno je fajn, je hodný, alespoň zatím velice tolerantní, říká mi, jak se mu líbím, že mě má rád, jak jsem fajn, ale není to žádné podmiňování, nemám pocit, že by mě tím chtěl manipulovat. Sex je taky fajn, resp. s nadějnou vyhlídkou na neustálé zlepšování se, souhru.
Mně ale děsí, že stále nemůžu říct, že bych bláznila. Že bych byla zamilovaná. Faktem je, že se za poslední dobu okolo mě ochomýtli další pánové, ale odmítla jsem je - s vědomím, že randím s výše dotyčným. Ale nešílím. Nežárlím. Nehypnotizuj telefon a mám naprostý respekt k jeho volnému času, jelikož to potřebuji i takto pro sebe - zas to ale neznamená, že se nevidíme, setkání máme zhruba 3× týdně. Když se pár dní nevidíme, žíly mi to netrhá. Prostě cítím absenci jakékoli vášně, mě přitahuje, je mi s ním dobře a ve společným chvílích cítím, že to tak má být. Ale prostě jsem nikdy v takové rané fázi vztahu nebyla tak v klidu…nevyznám se v tom a mám trochu výčitky svědomí, jestli někomu neubírám třeba čas - umocněno tím, když tady kolikrát čtu příspěvky zdejších uživatelek, které popisují, jakou se svým mužem prožívají lásku jako trám od prvních chvil, kdy spolu začali.

Byla jste někdy některá v mojí situaci? Jak to dopadlo?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 9259 příspěvků 08.10.18 23:20

Zažívala jsem podobný začátek vztahu. Láska nepřišla kvůli pobláznění hormonama, ale pro vzájemnou úctu, obdiv a souznění. Jsme spolu patnáct let, máme dvě děti a mnohem lepší vztah než ti, co se zamilovali hned na začátku. My prostě víme, proč spolu jsme. Nemáme to tak, že bychom museli dolovat důvody k pokračování ve vztahu po tom, co opadla zamilovanost a růžové brýle.

JustinkaB
Kecalka 435 příspěvků 08.10.18 23:31

Ahoj tak já byla zamilovaná několikrát a vždy když jsem byla zblazněná, že jsem hypnotizovala mobil a myslela jsem jen a jen na něj, tak to u mě vždycky skončilo špatně, žárlila jsem a měla jsem nutkání se neustále ujišťovat, že i on mě tak bezmezně miluje, pak jsem našla partnera, kde to nebyl sice žádný velký plamen, ale zjistili jsme, že je nám spolu dobře, že máme stejné názory na život atd. Teď jsme manželé a neměnila bych ho za nic na světě, umíme se spolu zasmát, mohu se na něj stoprocentně spolehnout a hlavně vím (nebo tedy doufám), že by mě nezklamal, jako ti, kteří věděli, že bych pro ně celou zamilovaností i dýchala. Ale takhle to mám já. Přeji ať se rozhodneš tak, abys byla šťastná. :kytka:

terien
Extra třída :D 11720 příspěvků 08.10.18 23:43

Ideální adept na společný život ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 23:45

@terien opravdu? nemyslíš to ironicky?

Katjerina
Kecalka 199 příspěvků 09.10.18 00:13

Láska je krásná věc, ale pro vztah jen toto nestačí. Děti nenakrmí, nájem nezaplatí. Pokud je partner spolehlivý, rozumí vám, je vám spolu dobře a plánuje budoucnost s vámi, tak bych to nehrotila a nechala věci plynout, tak jak jsou. Osobní zkušenost, vždy když jsem se bezhlavě zamilovala, vyklubal se z nich vždy pěkný zmetek. Ted mám, v současné době už má status manžel, suprového chlapa, neříkám, že je to bez lásky, ale máme takový ten normální zdravý vztah.

Heivka
Závislačka 4102 příspěvků 09.10.18 00:13

Už jsem to psala hodně krát, moje babička mi vždycky vtloukala do hlavy, že zamilovanost je sice pěkná, ale většinou to vede do pekel. Láska, která vydrží vzniká z úcty, kamarádství a hlavně že společných zážitků. Poslechla jsem jí a teď jsem s mužem skoro 13 let, máme dvě děti a dva psy a miluju ho celým srdcem. A takové to, že mi chybí,když nejsme nějaký čas spolu přišlo z až se společným bydlením. Že začátku to byl sympatický, pohledný kluk ze kterého se mi ale kolena nepodlamovala. Naštěstí jsem v těch 17 v téhle věci babičku poslechla. A babička o lásce ví hodně, jak jinak by mohla žít ve spokojeném manželství 60 let (kde se brali po týdenních námluvách, doznívala válka a děda byl voják) než děda po mnoha letech boje podlehl rakovině jen měsíc po jejich 60. výročí (hrozně si přál aby to mohl s babičkou oslavit i když jen v nemocnici).

Stargust
Kecalka 184 příspěvků 09.10.18 00:22

@JustinkaB @Katjerina Moc hezké příspěvky! :palec: :kytka: :)

Charlie1302
Kecalka 459 příspěvků 09.10.18 06:13

Ahoj holky, taky jsem to tak měla - partnera jsem potkala opravdu náhodně, nechtěla jsem ho…žádné velké emoce ve vztahu nebyly, hlavně proto, že jsem státnicovala a myslela na něco uplně jiného. Ale jsem ted za to ráda, i když to znělo strašně, že toho chlapa mám ráda, ale nemiluju ho. No a ted jsme spolu 4 roky a neměnila bych! Šla jsem do vztahu s čistou hlavou a hlavně jsem neměla ty ružový brýle a díky tomu jsme už s mým mužem ustály teda dost.
S přítelem jsme adoptovali týraného pejska (on nikdy doma žádný zvíře neměl, já opak, jsem holka od koní), pejsek nás neuvěřitelně zcelil, a když muj muž není doma, nebo jsme nuceni se pár dní nevidět, tak je mi velmi smutno. Vím že ho miluji a měnit nechci ani náhodou. Už jen proto že doma vaří a chodí nakupovat :D (což mě strašně nebaví :D ) Je ochotný, tolerantní, je hodný na mě, jeho rodina mě má ráda 8) Myslím, že se nemusí uplně projevit ti motýlci v břiše a poblouznění. Ona opravdová láska vypadá jinak, ale na to přijdeš :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 09.10.18 06:27

Mela jsem to podobne. Kolena se mi z nej fakt nepodlamovala. Uz jsme spolu 16 let. Proroze od partaka do zivota je potreba vic, nez motyli v brise.Mnohem dulezitejsi je, aby jste k sobe melu uctu, vazili se, respektovali se, umeli spolu mluvit, meli podobne hodnoty, predstavu o zivite, neutikali od problemu, umelu je resit a podporovali se i v tech nemene stastnych chvilich. A to ti tri orgasmy za noc a 10 sms za den fakt nezajisti. ;)

Jorik81
Kecalka 327 příspěvků 09.10.18 06:35

My jsme se s manželem dali dohromady po desetiletém kamarádství, tak nějak jsme si zbyli po pár krachnutých vztazích :) Nevyměnila bych to za žádnou ze svých předchozích dech beroucích lásek. A doufám, že on taky ne. Z okolí znám víc partnerství, která začala tak nějak nemastně neslaně, a mají rodiny a zdají se šťastní. To asi musíš cítit ty, jestli tam ta „kapacita“ je nebo není. :)

Kfětoslava
Závislačka 2868 příspěvků 09.10.18 08:36

Teď to tady vypadá, že seriózní vztah bývá založen pouze na rozumu. Já teda začínala vztahy vždy s velkými vášněmi a motýlky a to i ty seriózní :) . Zakladatelko, nějak se to vyvine, nechala bych tomu volný průběh, myslím, že i ta velká zamilovanost se ještě může dostavit

jindra.kytka
Ukecaná baba ;) 2176 příspěvků 09.10.18 08:58
@Heivka píše:
Už jsem to psala hodně krát, moje babička mi vždycky vtloukala do hlavy, že zamilovanost je sice pěkná, ale většinou to vede do pekel. Láska, která vydrží vzniká z úcty, kamarádství a hlavně že společných zážitků. Poslechla jsem jí a teď jsem s mužem skoro 13 let, máme dvě děti a dva psy a miluju ho celým srdcem. A takové to, že mi chybí,když nejsme nějaký čas spolu přišlo z až se společným bydlením. Že začátku to byl sympatický, pohledný kluk ze kterého se mi ale kolena nepodlamovala. Naštěstí jsem v těch 17 v téhle věci babičku poslechla. A babička o lásce ví hodně, jak jinak by mohla žít ve spokojeném manželství 60 let (kde se brali po týdenních námluvách, doznívala válka a děda byl voják) než děda po mnoha letech boje podlehl rakovině jen měsíc po jejich 60. výročí (hrozně si přál aby to mohl s babičkou oslavit i když jen v nemocnici).

Moudrá babička! :kytka:

Jorik81
Kecalka 327 příspěvků 09.10.18 09:06

@Kfětoslava Jenže ty vášně jsou všude tak bez obalu propírané a ukazované na odiv, že to může někdo brát jako normu. Motýlci nejsou žádný ukazatel. A to dokonce, ani toho jestli to bude klapat v posteli. Pro mě to třeba nemá až takovou hodnotu, jako když mi manžel řekne, že mám dnes kyselý xicht (každý někdy vstane špatnou nohou z postele), no ale i tak tě miluju :)
Netvrdím, že vztah z rozumu je jediný dobrý, ale není potřeba ho hned zavrhovat, protože má šanci vyvinout se v něco víc.

Kfětoslava
Závislačka 2868 příspěvků 09.10.18 09:10

@Jorik81 Má šanci, všechno má šanci. I veliká zamilovanost, vášeň a pocit, že bez druhého umřu má šanci, že to vydrží :kytka: Mé manželství začalo právě takhle, psali jsme si od 4 ráno a ž do noci denně spousta sms + telefonáty a nepřejedlo se nám to, jsme spolu spoustu let a pořád se hodně milujeme. A taky mě někdy s.ere, né že ne :lol:. Já reagovala na to, že to pomalu vypadalo, že kde je zamilovanost, tam to nedopadne narozdíl od vztahu z rozumu

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama