Mám raději nastoupit na nemocenskou?

Anonymní
22.9.20 02:48

Mám raději nastoupit na nemocenskou?

Ahojky jsem na začátku těhotenství. U svého doktora uz jsem byla ale až 30.9. Jdu na odběry a tam by mi měl dát potvrzení do práce..
Jenomže já mám tento týden noční a nějak to nedávám.. Můj Mistr je blbec.. nechává mě litat kolem mašin (ví že jsem těhotná).. Dává mi lepší práci jen na ranní.. A ještě k tomu ta noční..Uvažuji že bych zítra zašla k doktorovi jestli by mi nevypsal nemocenskou.. Mě noční nevadí ale nechci ohrozit miminko.. Co dělat? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22.9.20 05:42

Jasně, na 100% jdi na nemocenskou :roll: Už jsi na ní měla být dávno! Panebože, další hysterka. Uklidni se. Není důvod nastupovat na nemocenskou. Nebo jsi snad nějak nemocná, že tolik chceš na nemocenskou? 8o Prečti si zákon, těhotné v noci pracovat nemusí. Máš nárok na pouze denní směny. Ale to asi vzhledem k tomu, že pravuješ na směny okolo mašin nebudeš vědět :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8872
22.9.20 06:07

Jojo, určitě. Zůstaň na PN celou dobu, vždyť jsi přece TĚHOTNÁ (a kdo je víc).
p. s. pracovala jsem noční první 4 měsíce+ k tomu další běžnou práci a dalo se 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20867
22.9.20 06:22

Aha, takze misto toho, abys pozadala o prevedeni na denni praci, kdy jsi tehotna, na coz mas plne pravo dle zakona, radsi pujdes na nemocenskou, i kdyz ti nic neni a o ni rozhoduje lekar, ne pacient? Tak ted nevim, jestli to dobre chapu… no, nechapu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
22.9.20 06:24

Neděláš náhodou v pekárně, podle toho lítání kolem mašin a lepší ranní práce? Ono lítání kolem strojů je sice to nejnáročnější, ale nic co by ohrožovalo život čehokoliv o velikosti fazole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
22.9.20 06:27

Noční jsem sloužila do 33 týdne. Jak bys ho asi tak ohrozila? Po porodu by nechtělo spát? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1683
22.9.20 07:13

Mas nárok na to neporacovat v noci, ne na to jít na neschopenku. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
22.9.20 07:25

Hele nač se tady ptát. Tady je každý dokonalý a robil by do porodu :D pokud chces a doktor ti to napíše běž na nemocenskou. Ja byla od druheho mesice na neschpence Protože jsem chtěla!!! Robime celý život ono ten půl rok si snad můžem dovolit :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3694
22.9.20 07:38

Další magor, který se množí. Tahle civilizace jde do kopru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73340
22.9.20 08:06

@Mkilus Jasne, my ostatní to zaplatime.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16810
22.9.20 08:15

No, nejdřív požádej o převedení na denní práci. Těhotná nemusí pracovat v noci. Ale pokud i tak toužíš po PN, tak si spočítej, jak ti bude sedět doma
za míň peněz a s vycházkami, které ti dr ani nemusí napsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1895
22.9.20 08:32

A ty máš rizikové těhotenství? Nebo nějakou nemoc? Pokud ne, tak PN přece nepřipadá v úvahu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
22.9.20 08:44

Já bych nejdřív zažádala o ranní směnu. Já byla na neschopence kvůli krvácení z hematomu a musím říct, ze dlouhodobě by se ni to opravdu nelíbilo. Hlavně je člověk hodně omezeny vychazkama a já byla šťastná když jsem se vrátila do práce. Ale pokud mas nějakou těžší práci a necítis se na to, tak asi bude PN lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27696
22.9.20 08:50
@Anonymní píše:
Ahojky jsem na začátku těhotenství. U svého doktora uz jsem byla ale až 30.9. Jdu na odběry a tam by mi měl dát potvrzení do práce..
Jenomže já mám tento týden noční a nějak to nedávám.. Můj Mistr je blbec.. nechává mě litat kolem mašin (ví že jsem těhotná).. Dává mi lepší práci jen na ranní.. A ještě k tomu ta noční..Uvažuji že bych zítra zašla k doktorovi jestli by mi nevypsal nemocenskou.. Mě noční nevadí ale nechci ohrozit miminko.. Co dělat? :(

Nech se přeřadit na práci přes den. Na nemocenskou jdi až v případě, že budeš mít zdravotní problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.20 09:46

@Mkilus Prosím? Takže podle Tebe bychom šly všechny těhotné na mateřskou už s mokrým těhotenským testem ne? :D To, že děláš cely život znamená, že máš nárok na to byt v těhotenství doma jen tak? Kdyby to tak dělala každá těhotná, chtěla bych vidět, kdo by tohle platil :roll: Díky takovýmhle lenochům, jako jsi Ty, to tady vypadá tak, jak to vypadá. Prober se :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama