Mám raději virtuální život

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 14:38
Mám raději virtuální život

Ahoj
Jsem neustále na emiminu, telefonu, facebooku, píšu si s kdekým :nevim: Jenže skutečny život mě už nebaví. Nebaví mě si někoho zvát na kafe, chodit ven :nevim: spíše než internet pokladám za ztrátu času nekam chodit a ani nevím co si s lidma mám říct, odpovídám jedním slovem :nevim:
Nebyla jsem taková vždy, tohle trva asi dva roky, po přestěhování 450 km od domova. :nevim: kamarádky jsem si nenašla, spíše jsem nepadla do oka a tak jsem se uchýlila k virtuálnímu světu. Pěkně jsem do toho spadla a teď nevím, jak dál :nevim:

Reakce:
Ou
Kelišová 6182 příspěvků 06.02.19 14:43

Je to stejné, jako kdybys místo toho pila alkohol. Prostě se nepříjemné realitě vyhýbáš nějakou únikovou činností.

Správné řešení je si to přiznat a začít nepříjemné realitě čelit a měnit ji tak, aby pro tebe byla snesitelnější. Což je často dost těžké. Pokud nevíš jak na to a ještě to máš nejspíš obklopeno spoustou úzkosti, najdi si psychoterapeutku, ke kteér začneš chodit a začneš měnit umělou náhražku za realitu a tu realitu si budeš přizpůsobovat tak, aby ti přinášela uspokojení.

Mart81
Závislačka 3766 příspěvků 06.02.19 16:27

Nejspíš jste závislá na internetu a virtuální realitě. Součástí závislosti je, že člověka nepřitahují a neuspokojují běžné prožitky a realita. Stejně jako to, že postupně obvykle zvyšuje dávky své drogy.

Zkuste abstinenci - aspoň tři týdny. Čas vyplňte fyzickou prací, úklidem, cvičením, sportem, pohybem v přírodě. Teď není pěkně, tak to půjde hůř, ale půjde - kdyby bylo dobře, fajn je zahradničení nebo cokoli se zemí, vodou… Zpočátku budete mít možná nepříjemné stavy a prožitky, ale po pár týdnech by se to mělo srovnat.

No a uvidíte, zda když se vrátíte k internetu, tak už to ustojíte lépe nebo do toho začnete opět klouzat. V tom případě bude možná potřeba odborník nebo celoživotní abstinence od flákání se na internetu.

Venetia
Hvězda diskuse 39404 příspěvků 06.02.19 19:29
@Anonymní píše:
Ahoj
Jsem neustále na emiminu, telefonu, facebooku, píšu si s kdekým :nevim: Jenže skutečny život mě už nebaví. Nebaví mě si někoho zvát na kafe, chodit ven :nevim: spíše než internet pokladám za ztrátu času nekam chodit a ani nevím co si s lidma mám říct, odpovídám jedním slovem :nevim:
Nebyla jsem taková vždy, tohle trva asi dva roky, po přestěhování 450 km od domova. :nevim: kamarádky jsem si nenašla, spíše jsem nepadla do oka a tak jsem se uchýlila k virtuálnímu světu. Pěkně jsem do toho spadla a teď nevím, jak dál :nevim:

chapu , taky mam radeji virtual

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >