Mám rakovinu, jak se s tím vyrovnat?

Anonymní
11.2.21 17:48

Mám rakovinu, jak se s tím vyrovnat?

Tento týden mi lékař sdělil, že mám rakovinu prsu. Čeká mě operace a další léčba. Jsem z toho psychicky totálně vykolejená a nevím, jak se s tím vyrovnat. Ví to pouze manžel a nejlepší kamarádka. Nikomu jinému to zatím nechci říkat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.2.21 17:55

Prošla si tím moje mamka. Když onemocněla byla mladá - 44 let a bohužel docela dost agresivní formou. Upřímně jí hodně pomohlo, že si o tom nic nečetla a byla opravdu silná po psychické stránce - tu m*chu si nepřipouštěla. Chodila na chemoterapie (snášela je někdy hůř, někdy líp) a pila hodně šťávy z červené řepy (na internetu je toho hodně), následně operace. Naštěstí měla výbornou paní doktorku na onkologii. Je to už několik let, mamka chodí na pravidelné kontroly a je úplně zdravá :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 17:55

Moje kamarádka jde zítra akorát na operaci.
Snaží se na všem vidět to dobré.
Např Když ještě nevěděla jestli ji budou brát jen nádor nebo i obě prsa.
Tak to brala, že když prsa zůstanou, bude dřív ready.
Když jí je vezmou bude mít nová prsa zadarmo…
Hodně ji pomáhá psát si s jinými ženami, co už to mají za sebou.

• Citovat
  • Nahlásit
1661
11.2.21 18:00
@Anonymní píše:
Tento týden mi lékař sdělil, že mám rakovinu prsu. Čeká mě operace a další léčba. Jsem z toho psychicky totálně vykolejená a nevím, jak se s tím vyrovnat. Ví to pouze manžel a nejlepší kamarádka. Nikomu jinému to zatím nechci říkat.

Přeji hodně sil.. :hug: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 18:02

Je to prostě šok, i když několik let chodím na prevenci, protože to máme v rodině. Chtěla bych být sama a v klidu plakat, křičet a tak… je pro mě únavné se pořád tvářit, že je vše v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
1661
11.2.21 18:06
@Anonymní píše:
Je to prostě šok, i když několik let chodím na prevenci, protože to máme v rodině. Chtěla bych být sama a v klidu plakat, křičet a tak… je pro mě únavné se pořád tvářit, že je vše v pořádku.

a o jaký typ rakoviny se jedná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20172
11.2.21 18:11
@Anonymní píše:

Ale ty se tak nemusíš tvářit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 18:11

@Zwetta Já vlastně nevím. Prý je to nejméně agresivní typ, jsem ve fázi popírání problému. Údajně mi to jen vyříznou a pak budu brát léky. Já to fakt ještě nezpracovala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 18:12

Mám rakovinu je hrozně obecný pojem. Měla jsem nádor v prsu taky a všechno dopadlo dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 18:13
@terien píše:
Ale ty se tak nemusíš tvářit

Nemusím. Chci. Padesátka na krku a rodiče po Covidu. Utekli hrobníkovi z lopaty. Těm fakt nakládat nebudu a dětem zatím taky ne. Až budu vědět datum operace, tak možná.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 18:14

Je to pecka na psychiku, to sama vím
Já tu zprávu slyšela cca před 2 lety… před Vánoci Šla jsem taky jen na prevenci a pak už to jelo.
Ale chci ti napsat jedno… nejhůř asi zní ten název nemoci.
Léčbu zvládneš, já sama za sebe dnes zpětné můžu říct, že jsem tím proplula bez nějakých šílených stavů.
Drž se, kdybys chtěla cokoliv vědět, ptej se

• Citovat
  • Nahlásit
280
11.2.21 18:18
@Anonymní píše:

Však se vyplač, to je přirozený. Manžel ti je oporou? Máš nějaký výhled na blízký termín operace? držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10553
11.2.21 18:30
@Anonymní píše:
Nemusím. Chci. Padesátka na krku a rodiče po Covidu. Utekli hrobníkovi z lopaty. Těm fakt nakládat nebudu a dětem zatím taky ne. Až budu vědět datum operace, tak možná.

Nevím, jak máš velké děti, ale mě když bylo cca 17 maminka taky chtěla chránit před špatnou zprávou o jejím zdravotním stavu. Nakonec mi to řekla taky až den před nástupem do nemocnice. Hodně mě to svým způsobem mrzelo, chtěla jsem být mamce oporou, už jsem fakt nebyla malá holka. Navíc bych řekla, že mamku to „přetvařování“ stálo zbytečně psychické síly :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4753
11.2.21 18:31
@Anonymní píše:
Tento týden mi lékař sdělil, že mám rakovinu prsu. Čeká mě operace a další léčba. Jsem z toho psychicky totálně vykolejená a nevím, jak se s tím vyrovnat. Ví to pouze manžel a nejlepší kamarádka. Nikomu jinému to zatím nechci říkat.

Hlavně nic nevzdávat! Držím palec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 18:39
@Anonymní píše:
@Zwetta Já vlastně nevím. Prý je to nejméně agresivní typ, jsem ve fázi popírání problému. Údajně mi to jen vyříznou a pak budu brát léky. Já to fakt ještě nezpracovala.

Chápu, že to je šok a náročné na psychiku, taky si neumim představit jak bych se s tím vyrovnala.. Nejhorší je chemoterapie, pokud tomu se vyhnes, tak je to dobrý, budeš zdravá :hug: Moje maminka měla rakovinu prsu, operace, chemo, ozařování, teď je asi v polovině biologické léčby, už má na hlavě kudrnatý háro, už jsme v pohodě.. Člověk si prostě nesmí připustit, že by to mohlo dopadnout špatně..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat