Mám řešit s pediatrem? Mluva batole 20měs.

Anonymní
26.5.21 20:10

Mám řešit s pediatrem? Mluva batole 20měs.

Ahoj holky, chci se poradit, mám dvojčata 20 měs., nar. o měsíc dřív. Myslím, že jsou celkem šikovní, rozumí co jim říkám (přines hračku, jdeme jíst, jdeme ven, ukaž pupík, vlásky, oči, jezdí na odrážedle, tančí na písničky, dávají vkládačky do otvorů, baví je zatloukačky, kroužky na tyč, magnetky dávat na lednici, čmárají pastelkami atd.) Co mě mrzí je, že skoro nemluví. Umí tata, mama, baba, brm brm, ham, haha jako haf haf, nene, deda, pá pá. Ne vždy je to teda cíleně, někdy si jen tak vypráví pro sebe dadada, papapa, mamama, jajaja. Dotazník v 18m dopadl dobře, jsou to veselé děti, oční kontakt vyhledávají často, chodí se tulit sami, posílají pusu., tak nevím, v březnu mi dr. říkala, že jsou v normě, slova zatím nenapodobují nějak aktivně, přitom jim pořád vyprávím, jedeme básničky, říkanky, čtu jim…Je fakt, že třeba u nás v rodině se děti rozmlouvají později, syn bratrance až ve školce jakž-takž, já a brácha taky až po 2,5 roce. Nevím odkdy by mě vzali na logopedii, ale ted by to ještě asi nemělo smysl, u doktorů se často bojí, brečí, nespolupracovali by…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2956
26.5.21 20:15

Nejsou jim ani 2 roky, co bys chtela delat na logopedii, kdyz nemluvi? ;) Prosimte v pohode… za chvili zacnou mluvit vic a vic. Moje, co byla taky o mesic driv, ve 2 letech mlela ve větách. Pusu od ty doby nezavrela. Druha holka zase zacala poradne mluvit ve 2,5letech. Zaclo to opakováním slov a uz to jelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12944
26.5.21 20:20

Resis to moc brzo, klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
26.5.21 20:31

Muj syn řekl ve 20 měsících teprve první slovo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
200
26.5.21 20:32

Mluví dostatečně na svůj věk. Nic řešit nemusíš! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7572
26.5.21 20:46

Na logopedii odesílají pediatři nebo dávají doporučení ze školky až od 4 let. Dřív opravdu ne. Děti ještě do té doby nedokáží efektivně spolupracovat. To co popisujes, je úplně normální. Jsou šikovní. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
26.5.21 20:47

To chce klid. Mluví přesně tak, jak by ve svém věku měli. Jsou moc šikovní. Vůbec není co řešit. Ani ne dvoulete dítě na logopedii proto, že nemluví, je dost velká sranda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
26.5.21 21:06

Mám rovněž dvojčata - 20 měsíců a umí přibližně to samé, spíš o něco méně. Považuju je za nesmírně šikovné děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.5.21 21:13

Hlavně kliiiiiiid, každé dítě je jiné. Náš kluk taky do dvou let nemluvil a co bych za to teď dala :D Je brzo to řešit, stejně s tím nic neuděláte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6445
26.5.21 21:24

Zbytecne plasis, jeste maji cas, byt tady najdes x prispevku, jak dvoulety znaji desitky rikadel a pisnicek :mrgreen:
Jeste budes rada vzpominat na obdobi, kdy nemluvily :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1956
26.5.21 21:25

Syn mluvil podobně a po druhém roce věku se začal rozjíždět, teď jsou mu dva a půl a už normálně mluví ve větách a přijde mi že ten rozdíl co byl mezi ním a vrstevníky dohnal. Dej jim ještě chvilku, to zvládnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1822
26.5.21 21:48

Jsou normalni :lol: Na logopedii se sice chodi i s mladsimi detmi, ale to se tyka deti nejak postizenych. Jinak se zacina s napravou vyslovnosti okolo ctvrteho roku.
Moje starsi dite na tom bylo obdobne, mozna i hur, mluvit zaclo ve 2,5 letech. Priznavam, ze me to taky trochu desilo, kdyz kamaradka se stejne starym ditetem debatovala, jak tamhle jde pejsek a ze je cernej, a to moje udelalo tak akorat haf. Mladsi dite rikalo prvni slova uz pred prvnima narozeninama a ve dvou letech sype z rukavu basnicky, ale taky to ma svoje nevyhody. Obcas tise vzpominam, jak to bylo fajn, kdyz mi doma do toho nikdo nekecal :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18246
26.5.21 21:53

Vždyt mluví, co bys chtěla? :lol: pokud rozumí, tak není co řešit. Na mluvení mají čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4430
26.5.21 22:28

Syn má tři roky a ma slovní zásobu tak o 10 slov dal než tvoje dvojčata… nehroutim se, jsou holt po tatínkovi, který ještě ve 4 letech, když viděl vlak, tak křičel: šššš :mrgreen: :lol:

Klid :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2004
27.5.21 07:49

Moji dvojcata mají 27 měsíců a jeden začíná po nas cíleně opakovat a obcas řekne větu jako „je to dobrý“ u jidla, ale spíš opičkuje, co my říkáme. Ja začala mluvit až ve 3 letech. Vubec logo neřeším, ty bys taky neměla. Podle popisu máš zdravé veselé děti. Nehledej problém tam, kde není. Jestli toto není z tvojí hlavy, tak dotyčné pošli k šípku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat