Mám řešit svědění tam dole s partnerem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 23:44

Mám řešit svědění tam dole s partnerem?

Zdravím, mám možná takový zvláštní dotaz, ale nikdy jsem tohle neřešila, tak fakt nevím… Začalo mě před necelými 14 dny svědit tam dole (zřejmě kvasinky). Naposledy mě takové potíže trápily před necelým rokem v těhotenství, kdy jsem na gynde dostala nějaké globule a mast, a brzo byl pokoj. Před porodem a dlouho po porodu byl klid, až doteď. Koupila jsem si v lékárně rosalgin a mazala se tou mastí, co mi ještě zbyla z toho těhotenství, ale zabralo to asi na týden a teď to mám od včerejška zpátky… Je to hrozně nepříjemné a nevím, co mám dělat. Na gyndu jdu příští měsíc, tak mě napadlo si prostě koupit zase něco v lékárně, ale nevím, jestli to nemám nějak říct i příteli, zda bychom neměli vynechat na nějakou dobu sex a zkusit se „léčit“ oba. Nikdy jsem toto neřešila a docela se stydím, tak bych prosila radu, jak mu to říct. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
204
27.10.21 00:18

Pokud jsou to kvasinky tak nesexovat a léčit oba, nebo alespoň použít kondom ale i tak přeléčit. Postup u jiných bakterií je obdobný. Takže příteli asi citlivě říct, že máš „ženské problémy“ to na chlapi funguje jako zaklínadlo a nastínit mu další postup. ;)

V lékárně samozřejmě koupit volně prodejné léky lze ale ne vždy zaberou z důvodu, že se nasazují na slepo a nemusí být dostatečně citlivé na tu kterou bakterii.
Nicméně jako první pokus je to dobrá volba. Ovšem nečekat dlouho a v případě přetrvávajících problémů, co nejdříve k lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7824
27.10.21 01:10

Mohou to být kvasinky, mohou to být bakterie. Z volně prodejných léků nedám dopustit na Clotrimazol (tablety+mast). Má širokospektrální účinek, předepisují jej často i lékaři a oproti konkurenci je za docela fajn cenu. Co se týče léčby partnera, slyšela jsem rozdílné názory od lékařů i lékárníků. Většinou mi bylo řečeno, že pokud on nemá žádné potíže, tak se léčit nemusí. Potom jiné holky říkají, že by se léčit měl, pak babo raď… Pro jednou za X let asi léčba ženy stačí, při opakovaných potížích měsíc co měsíc to možná přenáší ten muž a potom bys mohla dát mast i jemu. Po dobu léčby není dobré sexovat. Taky myslím, že na „ženské problémy“ chlapi docela slyší. Že se ti nyní svědění vrátilo, to se moc nedivím. Kdysi mi gynekoložka vysvětlovala, že Rosalgin neléčí. Vydezinfikuje, znecitliví, ale neléčí. :nevim: Zkus si ještě něco koupit v lékárně, třeba zrovna ten Clotrimazol nebo něco jiného na doporučení lékárníka a uvidíš. Jestli to nepomůže, tak víš, kam zajít. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8041
27.10.21 06:21

Já se léčila 3 týdny na kvasinky, dokud mě svědění nedohnalo na gyndu. Dostala jsem tablety na bakterie, a lactobacily. Pokud ti do teď nic nezabralo, bez na gyndu dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 07:18

Pane bože. To je přeci snad jasný, že nesexovat. Hlavne by se přítel mel také přeléčit. On nemusí mit žádné potíže a i přesto si to můžete dokolečka stále předávat. Takže zaléčit oba dva. Doporučuju jenamazol 2٪ považuju to za celkem velký zázrak, takze jestli tohle nepomůže. Hned i dr. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
12025
27.10.21 09:10

Samozřejmě, že se musíte léčit oba. Jinak si to budete předávat pořád dokola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
27.10.21 09:38

Jj řešit, měl by se také přeléčit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.21 18:59

Řekla bych mu normálně:

Pár dnů bychom si měli dát pauzu, protože mám nějakou vaginální mykózu.
Tehdy a tehdy jdu na gyndu a je možný, že se budeš muset nějak přeléčit i ty.

Snad se z toho dospělej chlap a otec rodiny nezhroutí… :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat